Osobní bankrot


Osobní bankrot na sebe vždy vyhlašuje člověk sám. Nedělá to každý, ale mnoho lidí se dostane do situace, kdy jim nic jiného než vyhlásit osobní bankrot nezbývá. A jsou rádi, že ho vůbec vyhlásit mohou. V čem vám vyhlášení osobního bankrotu může pomoci a v jaké situaci po této možnosti sáhnout?

Pokud si někdo, např. v období Vánoc, půjčí velkou finanční částku a postupně zjišťuje, že není schopný přibývající splátky s úroky hradit a už je v ohrožení exekutory, pak mu vyhlášení osobního bankrotu může pomoci. Toto vyhlašení lze provést prostřednictvím soudu. Co pak samotný proces osobního bankrotu pro vás znamená?

Do pěti let musíte splatit alespoň 30 procent

Poté, co na sebe vyhlásíte osobní bankrot a přihlásíte se tak k dlouhodobému oddlužení, získáte pro sebe jednak více času na splacení dluhů, zbavení se rychlého nárůstu peněz ke splacení, ke kterým neustále přibývají vysoké úroky, a také vám bude prominuto až 70% z celkové výše vašich dluhů. Jednoduše řečeno – do pěti let budete muset svým věřitelům splatit minimálně třicet procent svých dluhů. Pokud se vám toto povede, zbytek dluhů vám bude prominut. V tomto se tedy skrývá hlavní výhoda vyhlášení osobního bankrotu. Ovšem bohužel tato možnost není dostupná každému, kdo se dostane do kritické finanční situace. Kdo může osobní bankrot vyhlásit?

Jedná se o dlužníky, kteří mají dluhy u dvou a více věřitelů a mají zpoždění se splácením úvěrů více než 30 dní. Pokud máte více uzavřených a nesplácených úvěrů, ovšem u jediné společnosti, pak nemůžete osobní bankrot vyhlásit. Pokud ano, znamená to, že příštích pět let budete vyžívat pouze ze životního minima. Veškeré finance nad touto hranicí, které se dostanou do vašeho vlastnictví, budete muset odevzdávat svým věřitelům. A jedná se zde i o různé výhry, či dědictví.


Osobní bankrot
4.3 (85%) 4

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

15 zkušeností s Osobní bankrot

 1. Honza napsal:

  Nejlepší je na stránky,které pojednávají o osobním bankrotu narvat desítky reklam na půjčky.Fakt směšný

 2. Lucie napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mužů po splácení 30%zavazku v oddluzeni,který jsem splatila za rok a pul zažádat soud o prominutí zbývajícího dluhů. Jsem matka samozivitelka a mám dlouhodobě nemocné dítě. Do těchto dluhů mne dostal můj bivaky partner. Moc děkuji za jakoukoli řadu a pomoc.

  • Anonym napsal:

   Ahoj Lucie,
   jsem na tom stejne jako ty a stat nam nic nepromine,jedine bankrotem,ale to pakmusime zit z minima 5let a to se neda s malym ditetem a byt na vse sama,je to bordel v tomhle state

 3. tereza napsal:

  Dobrý den
  Mohu se zeptat týká se to mojí švagrové, které prostě udělala hroznou věc. Vůbec to nepochopím prostě jí musela v hlavě přeskočit ale začala si hrát na banku.Začala si od lidí půjčovat peníze a bohužel je nikam neinvestovala lidem každý měsíc z toho úroky, Takže si půjčila další peníze a slácela z toho další úroky dostala se prostě do situace, že udělala dluh mnoho milionu který v životě nemůže splatit.Zatím je vše na začátku co bude dál? To asi nebude moci zažádat o osobní bankrot. Co ty ostatní lidi je jisté že peníze od ní nedostanou. Taaké si od nás půjčila bohužel jelikož pracovala a úroky nám každý měsíc dávala,tak jsme to neřešili. O zbytek peněz asi přijdem,že? a co bude s ní?

  • Anonym napsal:

   to je hrozné

  • j. napsal:

   Každá půjčka je nesmysl a jestli si někdo myslí že tady to jde jednodušeji tak se mílí všude se pak musí splácet a když neplatíš jdou ti úroky a s toho pak tyto všelijaké půjčovny žijí a to platí na všechny,jen slibují a chtěj dostat toho naivku který potřebuje půjčit,to si zapamatujte!nemáš na to,nemůžeš si to dovolit protože tolik nevyděláváš,tak si to nekupuj!!

 4. Jiří čeloud napsal:

  Dobrý den mam dotaz když mam ten osobní bankrot a dostanu se po nějaké době na pracák mam podporu s pracáku těch 65% tak chtěl bych vědět jestli mě zeberou něco i s toho děkují za odpověď

 5. vladimir kudrna napsal:

  mužu mít dvoje zaměstnaní osobním bankrotu jsem samo živitel a 10 000kč moc muziky není najem 6000 el.1500kč jizdne prace 1000+1000škola mě sičně co mužu dělat porosím oradu

 6. Vlasta napsal:

  Dobrý den.Prosím,jak to bude s platbou nájmu a poplatkem elektr. a plynu,když budu mít jen životní minimum.
  A když manžel pracuje v zahraničí?Děkuji.

  • Petra napsal:

   Dobrý den,
   nezůstane Vám životní minimum, ale nepostižitelná částka, která je vyšší. Zde je kalkulátor splátek, jedná se o stránky soudů, takže žádná reklama:
   http://insolvencni-zakon.justice.cz/kalkukator-splatek.html

   Po zadání příjmu a dluhu Vám tam naskočí, kolik Vám nechají. Vyživované osoby jsou děti, manžel (i když má svou práci). U manželů bude každému zůstávat nepostižitelná částka.

   Co se týká oddlužení, tak já osobně bych doporučovala jít do toho s manželem společně, aby se Vám nestalo, že po skončení Vaší insolvence budou zbytek dluhu vymáhat po něm (společné jmění manželů).

 7. Jan Danko napsal:

  Dobrý den,
  pokud budu odsouzen podminene za podvod muzu uzavrit osobni bankrot???

  • Petra napsal:

   Dobrý den, tuším, že v podmínkách pro povolení osobního bankrotu je, že dlužník nesmí mít 5 let záznam v rejstříku trestů majetkoprávní povahy.

 8. Tomáš napsal:

  Dobrý den.
  Chci se zeptat,jestli se da pujčit i v osobnim bankrotu?
  Děkuji

  • Petra napsal:

   Dobrý den,
   byl byste sám proti sobě, protože pokud to soud zjistí, tak Vám zruší insolvenci a už Vám ji nikdy znovu nepovolí.

 9. Alžběta Horká napsal:

  Já bohužel tuto zkušenost mám, ale můžu říci, že mě to v životě dost pomohlo. Jako vyhlášení osobního bankrotu. Teďka aspoň mám stále kde bydlet a mám reálné podmínky, jak zbytek dluhu doplatit a nejsem v dluhové pasti jako jsem byl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.