Novinka na českém finanční trhu!


Společnost Home Credit přichází na český finanční trh s novinkou. Japonská půjčka je mikroúvěr za rozumnou cenu. Cílem je odlišit se od masy nevýhodných mikropůjček a za fixní poplatek poskytnou žadatelům častku do 4 999 Kč na 30 dnů.

Princip Japonské půjčky je jednoduchý. Žadatel si může zvolit od 1 000 Kč do 4 999 Kč se splatností 30 dní. Každá půjčená tisícikoruna pak stojí 33 Kč. Prostřednictvím on-line žádosti zadá v prvním kroku žadatel e-mail, telefonní číslo a dá souhlas se zpracováním osobních údajů. V druhém kroku uvede jméno, příjmení, trvalé bydliště, rodné číslo, místo narození, číslo OP, platnost OP, vybere si volitelné služby (expresní připsání peněz) a uvede zdroj příjmů a státní příslušnost. Automatický pokročilý systém vyhodnotí rizikovost (databáze kradených občanských průkazů, registr SOLUS) a do 60 sekund rozhodne o výsledku. Žadatel dostane odpověď „schváleno na 100%“, „částečně schváleno“ nebo „zamítnuto“.

Japonská půjčka

Pokud je půjčka schválena, je třeba zaslat 1 Kč a tak dojde ke spárování údajů o žadateli. V případě schválení půjčky, objeví se návrh smlouvy, který přijde do mailu a na mobil přijde SMS kód pro potvrzení. Peníze dorazí druhý den. Ovšem za 199 Kč je možnost si nechat peníze zaslat do 10 minut na jeden z účtů, který má také poskytovatel (Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Raiffeisen Bank, Fio banka, UniCredit Bank, ERA Poštovní spořitelna, mBank, Sberbank).

V případě, že 30 denní splatnost vychází na víkend, pak je splatnost posunuta na pondělí následující po víkendu. Je nutné ale dbát na skutečnost, že půjčku je nutno zaplatit pouze z bankovního účtu, na který byla poskytnuta. Výhodou Japonské půjčky jsou také sankce, které jsou přiměřené a klientovi nehrozí vznik dluhové pasti. Po zaplacení alespoň 20% z dlužné částky dojde k odložení termínu o 30 dní. Toto odložení lze opakovat až pětkrát (5 x 20% = 100%) a posunout tak splatnost až o 150 dní. Toto odložení je zpoplatněno 49 Kč, celkem tedy dojde k prodražení o 245 Kč. Případné neuhrazení částky řeší soud a nikoliv rozhodce.

Zdroj: www.finance.idnes.cz


Podobné recenze