Nejvýhodnější povinné ručení


Existuje spousta různých pojištění, mezi nimiž si lidé mohou vybrat – od životního pojištění, přes cestovní, úrazové, pojištění majetku nebo automobilu. Většina pojistných produktů je nepovinných a záleží tak na zvážení každého člověka, zda si je rozhodne sjednat, nebo raději ušetří peníze. Pro všechny majitele auta ale platí povinnost sjednat si povinné ručení, které se označuje také jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Povinné ručení se týká nejen osobních automobilů, ale vztahuje se také na další druhy motorových vozidel, jež jsou účastníky silničního provozu – jedná se tak i o nákladní auta, motorky nebo karavany. Sjednat si ho můžete u některé z českých pojišťoven, ve své nabídce produktů jej mají všichni velcí hráči na trhu.

Ještě před sjednáním povinného ručení a uzavření smlouvy byste si měli důkladně rozmyslet, u které pojišťovny smlouvu podepíšete. Tak jako u jakéhokoli jiného finančního produktu, i u povinného ručení jsou mezi jednotlivými poskytovateli velké rozdíly a správným výběrem můžete spoustu peněz ušetřit. V úvahu je třeba vzít celou řadu věcí – především pojistný limit, frekvenci placení, různé bonusy a slevy, asistenční služby nebo možnosti doplňkových připojištění. Ideální je použít některý z mnoha internetových srovnávačů, které vám pomohou s výběrem nejvýhodnější alternativy.

Pro všechny majitele auta ale platí povinnost sjednat si povinné ručení, které se označuje také jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Pro všechny majitele auta ale platí povinnost sjednat si povinné ručení, které se označuje také jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Povinné ručení srovnání

Stejně tak jako u jiných druhů pojištění, tak i u povinného ručení si můžeme vybrat z mnoha různých pojišťoven, které jej mají ve své nabídce produktů. Vybrali jsme šest velkých pojišťovacích institucí a na jejich konkrétní nabídky se podíváme podrobněji. Do našeho srovnání jsme zařadili:  

  • povinné ručení od pojišťovny Allianz
  • povinní ručení od pojišťovny Direct
  • povinné ručení od ČSOB Pojišťovny
  • povinné ručení od České pojišťovny
  • povinné ručení od pojišťovny Generali
  • povinné ručení od Kooperativy

Allianz

Jako první se podíváme na povinné ručení od pojišťovny Allianz, která v Česku působí již od roku 1993. Allianz nabízí výběr ze čtyř základních limitů pojistného plnění – konkrétně se jedná o částky 35 mil. Kč, 70 mil. Kč, 150 mil. Kč a 200 milionů Kč. Vždy máte v ceně asistenční služby a právní poradenství, pokud si produkt sjednáte na tři roky, budete mít fixaci ceny bez navýšení. K základní pojistce si můžete vybrat z bohaté nabídky doplňkových připojištění – např. pojištění skel, autosedaček, přímou likvidaci nebo úrazové pojištění. Sjednání povinného ručení je možné jak na pobočkách pojišťovny, nebo jednoduše online přes internetové stránky www.allianz.cz. Velkou výhodou je, že cena pojistky se stanovuje podle počtu ujetých kilometrů – pokud tedy jezdíte málo, nebudete muset platit zbytečně vysokou částku.

Direct

Další pojišťovací institucí, jež nabízí i povinné ručení, je Direct Pojišťovna, která se specializuje na neživotní pojistky. Povinné ručení u Direct Pojišťovny má spoustu výhod – např. nejvyšší limit, který činí 250 milionů Kč. Mezi další plusy patří také možnost získat náhradní auto až na 10 dní, jednoduché sjednání pojistky nebo kvalitní asistenční služby. Sjednat povinné ručení si můžete na webových stránkách www.direct.cz, které jsou velmi zdařilé a uživatelsky nesmírně příjemné. Vedle základní pojistky si i zde můžete sjednat různá doplňková pojištění, speciální asistenční služby nebo  pojištění vozidla pro případy dopravní nehody, krádeže nebo poškození od zvířat nebo přírodního nebezpečí. Budete-li mít zájem, lze si vyřídit povinné ručení rovnou i v kombinaci s havarijním pojištěním a zabít tak dvě mouchy jednou ranou.

ČSOB Pojišťovna

Povinné ručení si můžete vyřídit také u ČSOB Pojišťovny, která jej nabízí ve třech základních variantách – ty jsou stejně jako u havarijního pojištění pojmenovány Standard, Dominant a Premiant. Rozdíl mezi prvními dvěma produkty je v limitech pojistného plnění – např. v případě újmy na majetku má Standard limit 35 mil. Kč, Dominant pak 60 mil. Kč, u újmy na zdraví jsou limity 44 mil. Kč, resp. 60 mil. Kč. U úrazového pojištění a pojištění osobních věcí jsou v balíčku Dominant limity přesně dvojnásobné oproti základní variantě Standard. Nejzajímavější je balíček Premiant, který přináší nulovou spoluúčast a jeho součástí je i pojištění škod na vlastním vozidle a zapůjčení náhradního vozidla. ČSOB Pojišťovna poskytuje i rozsáhlé asistenční služby a chybět nemůže ani nabídka různých připojištění. Pokud si povinné ručení sjednáte přes internetové stránky ČSOB, získáte slevu ve výši 25 %.

Česká pojišťovna

Největším pojišťovacím ústavem v ČR je Česká pojišťovna a tak je logické, že i v jejím portfoliu produktů nechybí povinné ručení. Vybrat si lze ze čtyř variant, jež jsou pojmenovány Start, Standard, Exclusive a Comfort. Jednotlivé balíčky si od sebe liší jednak limitem pojistného plnění (od 35 mil. Kč u Standardu až po 150 mil. Kč u Comfortu), dále pak konkrétními službami. Zatímco varianta Start zahrnuje pouze základní povinné ručení (pouze vyřízení škody) a právní ochranu, u Standardu už je v ceně zahrnuta i asistence při nehodě a úrazové pojištění řidiče. Balíček Exclusive pak nabízí i asistenci při poruše a úrazové pojištění ostatních cestujících a konečně prémiový balíček Comfort obsahuje také nadstandardní asistenční služby, tříletou garanci ceny a případná první zaviněná škoda u něj nemá vliv na bonus. K jednotlivým balíčkům si lze sjednat doplňková připojištění, za zvážení stojí také možnost sjednat si komplexní pojištění vozu, tedy havarijní pojištění i povinné ručení v jednom. Sjednáte-li si pojistku přes webové stránky České pojišťovny, získáte slevu až ve výši 20 %, za jízdy bez nehod lze dostat bonus až 55 %.

Generali

Na majitele aut myslí i pojišťovna Generali, která má ve své nabídce čtyři varianty povinného ručení – Základ, Komplet, Exkluziv a Exkluziv plus. U každé z nich si můžete vybrat ze dvou nebo tří limitů pojistného plnění, jednotlivé balíčky se pak liší také nabídkou doplňkových služeb. Varianta Základ umožňuje limity pojistného plnění ve výši 35, 70 nebo 100 mil. Kč (vždy jak pro škodu na majetku, tak i pro újmu na zdraví), v ceně povinného ručení jsou zahrnuty i asistenční služby. Balíček Komplet nabízí výběr z limitů 75 nebo 150 mil. Kč, navíc také zahrnuje pojištění pro případ střetu se zvířetem. Ještě vyšší limity má varianta Exkluziv (vybrat si lze buď 100 nebo 200 mil. Kč), kromě toho je v ceně i řada dalších výhod – např. při havárii v ČR dostanete na 5 dní náhradní auto, získáte nadstandardní asistenční služby a balíček zahrnuje i základní pojištění pro případ úrazu řidiče. Nejvyšší balíček Exkluziv plus pak limity stejné jako u varianty Exkluziv, v ceně je ale také pojištění pro případ poškození vozidla hlodavcem a garance ceny pojištění na tři roky. Generali svým klientům nabízí také velký výběr doplňkových připojištění, bonus za jízdy bez nehod až 55 % a 20 % slevu při sjednání povinného ručení online.

Kooperativa

Sjednat povinné ručení umožňuje i Kooperativa. Pojistka se vztahuje na újmu na zdraví či usmrcení, škody na věci či ušlém zisku a také úraz nebo smrt řidiče pojištěného vozu. Za jízdy bez nehod nabízí Kooperativa celkovou slevu až do výše 50 %, 20% slevu dostanou všichni držitelé karet ZTP a ZTP/P. Povinné ručení se dá sjednat nejen na pobočkách, ale také z pohodlí vašeho domova po telefonu nebo jednoduše online přes webové stránky.

Žádost o půjčku

Podobné recenze