Nejvýhodnější havarijní pojištění


Havarijní pojištění je často podceňováno. Ano, mít vlastní auto je na jednu stranu skvělá věc, na druhou stranu to přináší i spoustu povinností a starostí, mezi něž patří právě i různá pojištění, poplatky atd. Zatímco povinné ručení je – jak už koneckonců vyplývá z jeho názvu – pro všechny majitele aut povinné, tak havarijní pojištění je dobrovolné a záleží na každém řidiči, zda se rozhodne si jej sjednat.

Stejně jako u mnoha jiných pojistek, tak i pro havarijní pojištění platí, že si lze vybrat z celé řady různých variant a z bohaté nabídky různých doplňkových připojištění. U některých pojišťoven se vyplatí sjednat si pojistku online, čímž můžete ušetřit, další slevu pak lze získat díky různým bonusům za jízdy bez nehod – taková sleva se může vyšplhat až na 65 %.  Asistenční služby jsou běžně poskytovány už k základní variantě havarijního pojištění, to je navíc platné nejen na území České republiky, ale i v ostatních zemích Evropy.

Sjednat si havarijní pojištění můžete ideálně rovnou s nákupem nového auta, obrátit se lze na některou z mnoha pojišťoven, které jej mají v nabídce. Protože se ale jednotlivé nabídky často výrazně liší, je dobré si nejdříve udělat srovnání a teprve pak se rozhodnout pro nejvýhodnější alternativu – můžete tak ušetřit nemalou částku.

Havarijní pojištění srovnání

Finančních institucí, které nabízejí havarijní pojištění je v České republice mnoho, do našeho srovnání jsme tak vybrali ty největší a nejoblíbenější. Na následujících řádcích pro vás máme stručné a základní informace o těchto pojistných produktech:

  • havarijní pojištění od Kooperativy
  • havarijní pojištění od České pojišťovny
  • havarijní pojištění od ČSOB Pojišťovny
  • havarijní pojištění od Generali
  • havarijní pojištění od UNIQA pojišťovny
  • havarijní pojištění od AXA Pojišťovny

Kooperativa

Začneme u Kooperativy, která je jedním z lídrů na českém pojišťovacím trhu. Cena havarijního pojištění se u ní pohybuje cca od 2 do 5 % z ceny automobilu, závisí ale na více faktorech – především na zvolené spoluúčasti, dále pak na stáří auta a způsobu, jakým jej používáte, na místě bydliště a zabezpečení vozu a v neposlední řadě také na celkovém rozsahu pojistky. Cenu pojištění si můžete různými způsoby snížit, největší sleva je pro řidiče, kteří jezdí bez nehod – až 50 %. Kromě základního pojištění si můžete sjednat i nadstandardní variantu All risk, která vás kryje před všemi riziky. Více informací naleznete na webových stránkách www.koop.cz, kde si můžete o havarijní pojištění podat online žádost z pohodlí vašeho domova.

Česká pojišťovna

Havarijní pojištění samozřejmě nemůže chybět ani v portfoliu největší pojišťovací instituce v ČR, České pojišťovny. U ní si můžete vybrat ze tří variant pojistky – Havárie a Živel, Odcizení a Živel nebo All Risk. Spoluúčast si zde lze nastavit od 1 do 30 %, samozřejmostí jsou asistenční služby a nonstop telefonická podpora. Doporučujeme sjednat si pojistku přes internet, dostanete tak slevu ve výši 20 %, zajímavý je také 50 % bonus za jízdy bez nehod. Standardní havarijní pojištění se vztahuje na auta maximálně 20 let stará, Česká pojišťovna ale nabízí také havarijní pojištění pro starší vozy. V obou případech máte v ceně pojistky i úrazové pojištění nejen pro řidiče, ale i pro ostatní cestující v autě.

ČSOB Pojišťovna

Další organizací, na jejíž nabídku havarijní pojistky se podíváme, je ČSOB Pojišťovna. Její nabídka je velmi přehledná a tvoří ji tři základní balíčky – Standard, Dominant a Premiant. Nejlevnější je balíček Standard, který zahrnuje krytí pro případy havárií, živelných pohrom, střetů se zvěří a jiných poškození, dále je zahrnuto krytí pro případ vandalismu a v ceně máte také asistenční služby. Chcete-li, aby se vaše pojistka vztahovala i na případy krádeže auta, raději si zvolte balíček Dominant, který nabízí pojistné krytí i pro případy odcizení. Pokud máte úplně nové auto, možná se vám vyplatí nejdražší balíček Premiant, jenž ještě navíc zahrnuje garanci pojistné částky a pojištění proti extrémním rizikům. Všechna pojištění samozřejmě platí po celé Evropě a zahrnují nepřetržité asistenční služby, navíc si k nim lze sjednat i připojištění (např. okenních skel, zavazadel apod.). Pokud si u ČSOB Pojišťovny sjednáte havarijní pojištění přes internet, získáte 25% slevu.

Havarijní pojištění je často podceňováno. Ano, mít vlastní auto je na jednu stranu skvělá věc, na druhou stranu to přináší i spoustu povinností a starostí, mezi něž patří právě i různá pojištění.

Havarijní pojištění je často podceňováno. Ano, mít vlastní auto je na jednu stranu skvělá věc, na druhou stranu to přináší i spoustu povinností a starostí, mezi něž patří právě i různá pojištění.

Generali

Ani pojišťovna Generali nezapomíná na ty, kteří potřebují pojistit svoje auto. V její nabídce je levná pojistka Minikasko (pouze na rizika, která nelze ovlivnit), pojištění pro případy odcizení (lze sjednat obojí dohromady), dále pak základní Havarijní pojištění (pro auta do stáří 11 let), Allrisk balíček (kryje i případy krádeže vozu) a dva Retro balíčky pro auta ve věku od 6 až do 20 let (základní a rozšířený Allrisk, jenž se vztahuje i na havárie). Poměrně bohatý je pak výběr různých připojištění, v němž jsou např. nadstandardní asistenční služby, pojištění skel, zavazadel nebo náhradního vozidla, úrazové pojištění a GAP (garance pojistné částky). Za zmínku stojí velmi vysoký bonus při jízdách bez nehod – až 60 %. Podrobnější informace o havarijním pojištění Generali najdete na jejich webových stránkách www.generali.cz.

UNIQA pojišťovna

Mezi významné pojišťovací ústavy patří v Česku také UNIQA pojišťovna. Její havarijní pojištění vás kryje v situacích, kdy dojde k dopravní nehodě, krádeži auta nebo např. poškození vinou přírodních živlů. K základní pojistce si lze sjednat i doplňková připojištění, UNIQA nabízí např. pojištění skel, pneumatik, zavazadel apod., dále pak úrazové pojištění, právní ochranu atd. Sjednáte-li si u stejné pojišťovny i povinné ručení, dostanete 10% slevu, další slevu mohou získat ti, jenž mají svůj vůz opravdu dobře zabezpečený. Co se týká výše spoluúčasti, tak ta začíná už na částce 500 Kč, pochvalu zaslouží speciální asistenční služby UNIQA SafeLine, jež hlídají auto i jeho pasažéry nepřetržitě 24 hodin denně. Za každý rok, kdy nebudete mít žádnou škodu, získáte bonus ve výši 5 %, kromě klasického dlouhodobého pojištění si lze sjednat i krátkodobé (např. když plánujete zahraniční cestu). Sjednat pojistku si můžete na některé z mnoha poboček pojišťovny UNIQA nebo můžete rovnou zavolat na jejich zákaznickou linku 483 04 04 04.

AXA Pojišťovna

Na závěr našeho článku se ještě podíváme na nabídku havarijního pojištění u AXA Pojišťovny. V její nabídce nalezneme tři základní pojistné balíčky: GO MINI, GO KLASIK a GO MAXI. Nejlevnější balíček MINI poskytuje krytí pro případy střetu se zvěří, živelního poškození, odcizení vozidla a vandalismu, je u něj i možnost připojištění asistenčních služeb. Balíček KLASIK už je zajímavější, zahrnuje navíc také pojistné krytí pro případ střetu s jiným účastníkem silničního provozu nebo pro případ havárie. Nejvyšší balíček MAXI má v ceně také garanci pojistné částky (GAP). Stejně jako u jiných pojišťoven, i u AXA si lze připlatit za připojištění, např. skel, zavazadel, náhradního vozidla, asistence nebo za úrazové připojištění. Základní asistenční služby jsou samozřejmě v ceně. Velmi atraktivní jsou zde bonusy za bezpečné a zodpovědné jízdy – maximální sleva dosahuje až 65 %. Veškeré podrobné informace o havarijním pojištění AXA najdete na internetových stránkách www.axa.cz, kde je k dispozici i kontaktní formulář, jehož prostřednictvím si můžete sjednat schůzku.


Nejvýhodnější havarijní pojištění
2.8 (56.67%) 6

Podobné recenze