Nejvýhodnější cestovní pojištění


Cestovní pojištění je jedním z mnoha druhů pojištění, které si lidé často sjednávají. Není sice není povinné, ale určitě se vyplatí si alespoň nějakou základní variantu v případě dovolené sjednat. Cestovní pojištění si můžeme vybrat u některé z českých pojišťoven a vzhledem k tomu, že existuje velké množství různých variant, připojištění apod., je dobré si předem udělat srovnání a dobře si rozmyslet, jaký konkrétní pojišťovací balíček si zvolíme. Mnoho lidí dělá chybu v tom, že si např. před zahraničním pobytem žádnou pojistku nesjedná a v případě, že pak dojde např. k úrazu nebo nehodě, musejí pak platit velmi vysoké částky za léčbu.

Před samotným sjednáním konkrétního pojištění je třeba si ujasnit, co přesně od něj očekáváme – o jaké pojistné krytí máme zájem, kolik jsme ochotni za něj zaplatit apod. Jednotlivé pojišťovny nabízejí spoustu možností a balíčků, jež se liší např. podle lokality, délky pobytu, věku klienta a dalších okolností. Je také možné vybrat si mezi cestovní pojistkou jednorázovou (např. na jeden samostatný pobyt v zahraničí) nebo pojištění celoroční, které se může vyplatit především těm, kteří do zahraničí cestují často.

Cestovní pojištění srovnání

V České republice nalezneme nabídku cestovního pojištění téměř u všech významných pojišťoven, do našeho článku jsme vybrali ty, jež patří k těm největším. Pojďme se tedy trochu podrobněji podívat na tyto konkrétní pojistné produkty od hlavních hráčů na českém trhu:

  • cestovní pojištění od České pojišťovny
  • cestovní pojištění od Kooperativy
  • cestovní pojištění od Allianz
  • cestovní pojištění od Generali
  • cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny
  • cestovní pojištění od Uniqa pojišťovny

Česká pojišťovna

Začínáme logicky s Českou pojišťovnou, která patří k tradičním finančním institucím a je největší pojišťovnou v ČR. Její nabídka cestovního pojištění je docela široká a umožňuje velkou variabilitu při jeho výběru – kromě základní pojistky si mohou klienti vybrat i z různých volitelných připojištění. Cestovní pojištění od České pojišťovny si lze zvolit z pestré palety pojistných balíčků, v nichž jsou jak krátkodobá pojištění (eurovíkendy, dovolená u moře, pracovní cesty, adrenalinové výlety, turistické pobyty atd.), tak i dlouhodobé pojistky (studijní pobyty, opakované služební cesty nebo roční cestovatelská pojistka). Jednotlivé typy pojištění si lze sjednat i online přes internet, což je nejen rychlejší a pohodlnější, ale má to ještě jednu výhodu – můžete tak ušetřit až 10 %. Kompletní nabídku cestovního pojištění a podrobné informace ke všem produktům najdete na webových stránkách České pojišťovny na adrese https://www.ceskapojistovna.cz/obcane/p?cestovani.

V České republice nalezneme nabídku na cestovní pojištění téměř u všech významných pojišťoven, do našeho článku jsme vybrali ty, jež patří k těm největším.

V České republice nalezneme nabídku na cestovní pojištění téměř u všech významných pojišťoven, do našeho článku jsme vybrali ty, jež patří k těm největším.

Kooperativa

Další významnou pojišťovnou s velkým počtem klientů je Kooperativa, jež nabízí pojistné produkty jak pro běžné občany, tak i pro podnikatele, města, obce nebo pro průmysl. Cestovní pojištění od Kooperativy je nabízeno ve dvou základních variantách – jednorázové cestovní pojištění KOLUMBUS a celoroční cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT. Základní jednorázová pojistka se může vztahovat na jednotlivce i skupiny a obsahuje především pojištění léčebných výloh. Lze si sjednat i pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti (za 20 Kč denně), speciální připojištění pro sportovce (40 – 60 Kč denně) nebo pojištění STORNO, které vás kryje pro případy zrušení zájezdu a stojí tři procenta z jeho ceny. U celoroční pojistky jsou varianty KLASIK a PLUS, cena se odvíjí podle toho, zda jde pouze o Evropu nebo celý svět, dále podle věku (do 70 a od 70 let) a také podle toho, co vše pojištění zahrnuje (základem jsou léčebné výlohy v zahraničí, k nim lze přidat i pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti a v nejvyšším balíčku i pojištění storna). Speciální nabídku celoročního pojištění má Kooperativa i pro náročnější sportovce.

Allianz

Jedním z největších pojišťovacích ústavů na českém trhu je Allianz pojišťovna. Když se podíváme na její aktuální nabídku, zjistíme, že jsou v ní čtyři základní pojistné produkty – krátkodobé cestovní pojištění, cestovní pojištění pro roční opakované pobyty, celoroční cestovní pojištění a golfové pojištění. Výhodou jsou mimo jiné nonstop asistenční služby v češtině nebo možnost bezplatného prodloužení pojistky v případně nečekané situace. Většinu lidí bude asi zajímat především krátkodobý balíček, jenž má neomezený limit léčebných výloh a vztahuje se nejen na běžnou dovolenou, ale i na služební cesty nebo sportovní pobyty. Co se týká sjednání pojistky, tak s výjimkou ročního pojištění pro opakované pobyty (to je nutno sjednat osobně) si všechny ostatní balíčky můžete vyřídit pohodlně přes internetové stránky pojišťovny Allianz na adrese http://www.allianz.cz/produkty/cestovni-pojisteni/. Kromě pojistek pro běžné občany má Allianz i samostatnou nabídku cestovního pojištění pro firmy.

Generali

K předním pojišťovnám, působícím na území ČR, patří také pojišťovna Generali. Ta nabízí tři základní druhy cestovního pojištění – tuzemské, zahraniční a pro cestovní kanceláře. Tuzemská pojistka se dá získat už od pouhých 4 Kč za den a je určená nejen pro jednotlivce, ale i pro rodiny a větší skupiny, lze ji využít i na tábory, školy v přírodě nebo pobyty v lázních. Jako doplněk si k ní lze sjednat připojištění na různé druhy sportů nebo připojištění pro případy zrušení nebo přerušení cesty. Zahraniční pojistka je vhodná jak pro běžné turistické pobyty, tak i pro služební cesty nebo dlouhodobé studijní pobyty. U zahraničního pojištění je ještě větší výběr různých doplňkových připojištění (např. na elektroniku, sportovní výbavu, sporty apod.). Cena pojistky začíná už na 13 Kč za den, součástí je i nepřetržitá celosvětová asistenční služba. Pojištění u Generali se rozhodně vyplatí sjednat přes internet – můžete tak ušetřit až 25 % z jeho ceny.

ČSOB Pojišťovna

Jednou z oblíbených a prověřených pojišťovacích institucí je také ČSOB Pojišťovna. Cena jejího pojištění začíná na 17 Kč za den a odvíjí se jednak podle počtu osob a délky pobytu, dále pak dle lokality (tuzemsko, Evropa, svět) a rozdíl je také v běžné pojistce a pojistce pro rizikové sporty (např. surfing, potápění, jachting atd.). Tak jako u ostatních pojišťoven, i u ČSOB se vyplatí sjednat si pojistku online – ušetříte tak 10 %, navíc je sjednání rychlé, pohodlné a přehledné. Při výběru přes webové stránky se vám vždy zobrazí různé cenové varianty, včetně obsahu pojistky a sami si tak můžete snadno zvolit takový balíček, který vám bude nejvíce vyhovovat. Alternativou základního pojištění jsou roční cestovní karty, určené těm, kteří do zahraničí vyrážejí často a roční pojistka je tak pro ně výhodnějším řešením.

Uniqa pojišťovna

Poslední pojišťovnou, na jejíž nabídku se v tomto článku podíváme, je pojišťovna Uniqa. V jejím případě začíná cena nejlevnější cestovní pojistky už na 9 Kč za den v případě jednorázového pojištění, roční pojištění pak začíná na 400 Kč/rok. Opět je lepší sjednat si pojistku přes webové stránky, získáte tak 10% slevu při sjednání první smlouvy. Vedle základních balíčků nabízí Uniqa také cestovní připojištění pro rizikové a zimní sporty, pojištění storna, náhrady dovolené, domácích zvířat nebo teroristického rizika. Sjednat si pojistku můžete na webových stránkách https://cesty.uniqa.cz/, kde naleznete i další podrobné informace včetně dokumentů ke stažení.


Nejvýhodnější cestovní pojištění
4 (80%) 2

Podobné recenze