Nejlepší spořicí účty v roce 2018


Plánujete si začít spořit peníze a využit k tomu spořicí účet? V tomto článku vám nabízíme základní informace o aktuální nabídce spořicích účtů na českém finančním trhu a o tom, u kterých poskytovatelů jsou v současné době nabízeny nejvyšší úroky. 

Kdo u nás nabízí spořicí účet?

Pokud si budete chtít založit nový spořicí účet, můžete tak učinit u některé z bank – ve své nabídce ho mají témě všechny bankovní ústavy, působící na území České republiky, od velkých bank jako je Česká spořitelna, ČSOB nebo Komerční banka až po ty menší, jako jsou např. Hello bank, CREDITAS nebo Expobank. Další možností jsou pak některá spořitelní družstva.

Výhody a nevýhody spořicího účtu

Jestliže si chcete peníze v prvé řadě šetřit, je určitě spořicí účet lepším řešením než obyčejný bankovní účet – úroky jsou přece jenom vyšší. Zatímco u klasického účtu jsou úroky téměř nulové, u spořicího se často pohybují okolo 0,5 % až 1 %, v některých případech dokonce až kolem 1,5 %. Výhodou také je, že např. oproti termínovaným vkladům můžete mít svoje peníze kdykoliv k dispozici a nemusíte na výběr dlouho čekat. Nevýhodou ale je, že i přes pomalý růst úrokových sazeb jsou úroky na spořicích účtech stále pod úrovní inflace.

Spořicí účty u bank – sazby v roce 2018

Když se podíváme na aktuální čísla, k nejvýhodnějším spořicím účtům patří Hello spořicí účet od nové banky Hello bank!, kde je úroková sazba 1,50 % (ale jen do 300 000 Kč). Další finanční instituce už mají sazby podstatně nižší, ty na dalších místech se pohybují okolo jednoho procenta – těsně nad hranicí procenta je spořicí účet Gold s aktivním účtem a fondy od MONETA Money Bank a spořicí účet od CREDITAS (v obou případech 1,1 %) nebo FÉR spoření PLUS od Sberbank (1,03 %), pak následují spořicí účet s bonusovou sazbou od Air Bank nebo spořicí účet HIT od Equa bank (v obou případech rovné 1 %).

Za zmínku pak ještě určitě stojí ING Konto, kde je úroková sazba dokonce až 2 %, ale pouze u částek do 300 000 Kč – nad tuto částku už je to jen zanedbatelných 0,10 %.

Za vedení samotného spořicího účtu si zpravidla jednotlivé bankovní ústavy žádné poplatky neúčtují a účet si lze navíc pohodlně spravovat a kontrolovat přes mobilní a internetové bankovnictví. Naopak platební karta ke spořicímu účtu většinou vydávána není, k výjimkám ale patří např. Fio banka (a její Fio konto) nebo mBank (produkt eMax). Podrobnější informace včetně aktuálních a přesných čísel naleznete buď přímo na internetových stránkách jednotlivých bank, nebo se můžete podívat na přehledné tabulky na vybraných finančních portálech – pěkně zpracované srovnání spořicích účtů má na svém webu např. portál Měšec (https://www.mesec.cz/produkty/sporici-ucty/).


Podobné recenze