Nejlepší půjčky na mateřské dovolené


Jednou z velmi početných skupin zájemců o půjčky jsou maminky na mateřské dovolené. Ty mají vzhledem ke svojí situaci menší výběr než např. zaměstnanci nebo podnikatelé, nicméně i na mateřské se dá sehnat slušná půjčka – je ale třeba vybírat opatrně a neskočit hned po první nabídce, která se na internetu objeví.

Které společnosti nabízejí půjčky pro maminky na mateřské?

Pro matky, které jsou aktuálně na mateřské dovolené, nabízejí úvěry zejména nebankovní poskytovatelé. Většinou je u takového úvěru podmínkou doložit výši příjmu (dávky na mateřské), u některých společností ale žádné dokládání příjmů nutné není. Získat půjčku lze i u některých bank, roli ale samozřejmě hraje částka, kterou měsíčně pobíráte. 

Jak vybírat půjčku na mateřské dovolené?

Především je třeba ujasnit si, zda půjčku skutečně potřebujete, dále pak jak vysoký úvěr budete chtít a jak vysokou částku jste schopni každý měsíc splácet. Teprve pak by měl přijít na řadu samotný výběr vhodného úvěru. Tady je nejužitečnějším pomocníkem velký srovnávač půjček, na němž najdete široké spektrum úvěrů a který vám snadno vyhledá vhodnou půjčku podle vašich požadavků. K nejlepším českým srovnávačům, kde lze najít i výhodné půjčky na mateřské, patří např. CoolPůjčky.cz, PůjčkyHned.cz nebo ParádníPůjčky.cz. Naopak nedoporučujeme hledat úvěr v novinách, letácích, nástěnkách apod. – zbytečně pak riskujete, že může jít o podvod.

Za půjčku na mateřské se nikdy neplatí žádný poplatek předem. Platí to samozřejmě i pro všechny ostatní druhy úvěrů, v této kategorii je ale riziko obzvláště vysoké. Podívali jsme se na aktuální nabídky poskytovatelů půjček a vybrali pro vás několik tipů na naprosto spolehlivé, rychlé a bezpečné úvěry, které lze získat i když jste zrovna na mateřské dovolené. 

Tipy na nejlepší půjčky v této kategorii:

Via SMS – rychlá a bezpečná půjčka pro každého

První tip je určený zejména těm maminkám, které potřebují půjčit jen menší částku a pouze na krátkou dobu. Půjčka Via SMS je už od 100 Kč, maximální částka pro nové klienty je 8 000 Kč – do této částky je navíc úvěr bezplatný, vrátíte tak pouze půjčenou částku bez dalších poplatků nebo úroků. Standardní půjčka je pak až do 24 800 Kč, u ní už jsou ale poplatky účtovány. Doba splatnosti je vždy maximálně na 30 dní, splatnost lze ale za poplatek prodloužit. Základním požadavkem je věk od 20 do 68 let, žadatelka také musí mít vlastní bankovní účet.

Air Bank – když potřebujete půjčit vyšší částku

Pokud potřebujete půjčit vyšší sumu peněz a chcete si splácení rozložit na delší dobu, jsou rozhodně výhodnější volbou bankovní úvěry. K těm nejlevnějším patří půjčka od Air Bank, která má nízké úrokové sazby, neobsahuje žádné zbytečné poplatky a má spoustu dalších výhod. Sjednání úvěru je je možné přes internet i osobně na pobočce, výplata na účet proběhne v případě schválení téměř okamžitě. Air Bank patří k bankám, jejichž produkty lze rozhodně doporučit a to nejen maminkám na mateřské dovolené.

Acema Credit – pro maminky, které mohou ručit nemovitostí

Možností pro matky na mateřské je celá řada – vedle běžných úvěrů jsou zde i půjčky s ručením nemovitostí, kde lze získat i úvěry v řádech statisíců až milionů korun. K těm nejspolehlivějším patří půjčka od společnosti Acema Credit, u níž se dá splácení rozložit až na dobu 20 let. Pokud tedy potřebujete vysokou částku a zároveň víte, že žádná banka by vám půjčku nedala, pak jsou úvěry Acema Credit dobrým řešením situace. Firma působí na trhu už od roku 2000 a je už dlouhodobě jedním z předních poskytovatelů nebankovních půjček se zajištěním nemovitostí.


Podobné recenze