Nejlepší platební karty pro Vaše děti


Platební karty, kterými můžeme snadno a rychle platit v kamenných obchodech nebo internetových e-shopech jsou běžnou součástí našich životů a používá je velká většina plnoletých lidí. Věděli jste ale, že svoji vlastní platební kartu mohou mít i děti? V tomto článku se zaměříme na to, jaké typy platebních karet mohou používat děti a mládež do 18 let a v každé kategorii si představíme několik nejlepších.

Bankovní platební karty pro děti

Téměř každý, kdo si zakládá běžný účet u banky, si k němu bere i debetní platební kartu. Její výhody ale můžete dopřát i Vašim dětem, pokud jim založíte vlastní dětský účet. K němu pak od určitého věku dostanou svoji kartu, kterou mohou využít např. k výběru hotovosti z bankomatu nebo k placení v obchodech. Které bankovní platební karty pro děti patří k těm nejlepším?

Karta k dětskému kontu Slůně od ČSOB

Pokud Vašemu dítěti založíte konto u ČSOB, nejen že jeho vedení budete mít zdarma, ale od 8 let věku dostane k účtu speciální platební kartu Visa Electron Baby. Ta mu umožní až 4x za měsíc vybrat peníze bez poplatku z bankomatu a navíc budete moci veškeré jeho platby kartou sledovat prostřednictvím Vašeho internetového bankovnictví.

Karta k dětskému kontu Beruška od Komerční banky

Komerční banka nabízí pro děti do 15 let dětské konto Beruška a stejně jako u ČSOB, i v tomto případě je k němu poskytována platební kartu od 8 let. Vaše dítě s ní pak bude moci vybírat peníze z bankomatu, platit v obchodech a samozřejmě budete mít nad jeho útratou přehled díky internetovému bankovnictví, kde můžete nastavit i maximální limit, které smí Vaše dítě utratit.

Karta pro děti od Waldviertel Sparkasse

Rakouská banka Waldviertel Sparkasse u nás sice zatím není moc známá, nabízí ale atraktivní finanční produkty a osobní přístup ke všem svým klientům. V jejím portfoliu produktů nechybí ani speciální platební karta pro děti, kterou mohou použít nejen pro výběry z bankomatů nebo platby v obchodech, ale umožňuje jim i placení na internetových e-shopech. Získat ji mohou děti od svých 8 let a pokud mají u této banky Dětské konto nebo S-Club konto pro mladé, kartu dostanou zcela zdarma. 

Předplacené platební karty pro děti

Druhou a v mnoha ohledech i zajímavější možností, jak dětem umožnit placení kartou a naučit je tak hospodařit s penězi, jsou předplacené platební karty. Ty fungují na trochu jiném principu, než debetní karty, vydávané k dětským účtům, nabízejí ale spoustu užitečných vylepšení, která oceníte Vy i Vaše děti. Které předplacené platební karty jsou obzvláště vhodné pro děti?

Biip

Předplacená karta, která je přímo šitá na míru potřebám dětí a jejich rodičů. Je perfektním způsobem, jak dětem dát kapesné a zároveň je nenásilně učí, jak hospodařit s penězi. Pořízení karty Biip stojí jen 200 Kč, většina služeb je pak zdarma. Důležitým a nesmírně užitečným doplňkem k této kartě je mobilní aplikace, která je velmi zdařilá a děti i jejich rodiče tak budou mít perfektní přehled o všech transakcích.

Napka

Skvělou předplacenou kartou pro mladé je Napka, která stejně jako výše zmíněný Biip kombinuje samotnou kartu spolu s mobilní aplikací. Napka je vhodná spíše pro starší děti a teenagery, kterým umožňuje snadné placení v kamenných i internetových obchodech a navíc ještě jednu unikátní funkci – držitelé Napky si mohou posílat peníze i vzájemně mezi sebou. Napka stojí pouhých 150 Kč a navíc na ní hned budete mít nabitých 50 Kč, takže za ni v podstatě utratíte pouhou stovku. 

Cool karta

Poslední předplacenou kartou, kterou si dnes představíme, je Cool karta, určená zejména pro děti a mládež. Využívat ji ale může jen omezená skupina lidí – svým dětem ji můžete pořídit pouze tehdy, pokud jste klientem bankovních ústavů ČSOB nebo Era. Poplatek za vydání karty je 99 Kč, může se s ní ale platit i v zahraničních e-shopech. Výběru z bankomatu bohužel zdarma nejsou, u ČSOB je výběr za 6 Kč, z bankomatů ostatních bank za 35 Kč.


Podobné recenze