Nebankovní hypotéka


Nebankovní hypotéky jsou moderní alternativou klasických hypotečních úvěrů od velkých bank. Jsou určeny pro ty klienty, kteří z různých důvodů nesplňují přísná kritéria bankovních společností pro udělení hypotéky. Jednoduše řečeno – získat nebankovní hypotéku je pro klienta snazší, než získat tu bankovní. U mnoha nebankovních hypoték není například nutné předkládat výpis z registru dlužníků, stejně jako daňové přiznání, či doložení podnikatelské historie. Zásadní je pro udělení nebankovní hypotéky tzv. bonita klienta, tedy v ne úplně přesném překladu jeho důvěryhodnost. Tuto bonitu posuzují nebankovní společnosti podle zákonem daných kritérií. Pokud se vám rozhodne společnost na základě vaší bonity nebankovní hypotéku udělit, máte několik možností, jak ji využít.

Na nemovitosti, družstevní byty, či na exekuci

Klasickým účelem, pro který si klient hypotéku (ať už bankovní či nebankovní) sjedná, je samozřejmě koupě nemovitosti. Zde funguje nebankovní hypotéka podobně jako ta bankovní, jen s tím již zmíněným rozdílem, že je snazší ji obdržet. Nebankovní hypotéku ovšem též můžete použít v nelehké životní situaci, kdy vám hrozí exekuce. V takovém případě za vás může nebankovní společnost  uhradit všechny vaše exekuční dluhy a navrhnout vám co nejpříjemnější a nejvhodnější hypoteční splácení těchto finančních dluhů, které budete schopni pohodlně splácet.

U nebankovních nabídek též můžete využít možnosti uzavřít hypotéku s odloženou splatností. To pokud si přejete půjčit peníze na rozjetí svého byznysu, o němž očekáváte, že začne být výdělečný až např. za půl roku. Počátek vašeho splácení tak bude odložen právě o tento půlrok.

 

Zkonsolidujte své dluhy pomocí nebankovní hypotéky

Pokud splácíte více menších úvěrů najednou, pak právě vám nabízí nebankovní společnosti zkonsolidovat tyto úvěry do jedné nebankovní hypotéky, kterou budete splácet. Konsolidovat znamená sjednotit, budete tedy mít starost se splácením pouze jednoho většího úvěru, místo toho, abyste si museli neustále pamatovat a připomínat např. pět dat splatnosti jednotlivých úvěrů.

 


Podobné recenze