Nakupujeme online a na splátky: Co je třeba vědět?


Online v současné době nakupuje skoro každý druhý člověk. A stejně, jako je možné nakoupit na splátky v kamenném obchodě, lze to provést i s nákupem v e-shopu. Stačí jednoduše zaškrtnout možnost splátkového nákupu (pokud ji obchod nabízí) a nechat se provést vyplněním patřičných formulářů. Doručení zboží se často protáhne na 5 až 10 dnů, ve výsledku však může být celá transakce poměrně výhodná – nebo alespoň výhodnější, než splátkový nákup v obchodě kamenném. Jak to všechno probíhá a co lze očekávat?

Jak nakoupit na splátky online?

Už jsme zmínili, že je třeba prvně zaškrtnout možnost nákupu na splátky. Po odeslání objednávky díky tomu totiž budeme navedeni na portál společnosti, která tento splátkový prodej zaštiťuje. Na tomto webu na nás bude čekat malý formulář, ve kterém navolíme několik parametrů:

  • Počet splátek
  • Způsob splácení
  • Akontace a její výše

Začít je však třeba přečtením obchodních a smluvních podmínek.

Až odešleme formulář se žádostí o splátkový nákup, budeme muset chvíli počkat na reakci společnosti. Většinou to však netrvá dlouho a my tak budeme během několika hodin vědět, zda jsme byli úspěšní.

Nákup na splátky byl schválen: Co je třeba dělat dál?

Jakmile nám společnost schválí návrh na splátkový nákup, obdržíme také dokumenty k podepsání. Nejrychlejší je samozřejmě vyřízení e-mailem z pohodlí domova. Dodat k tomu budeme muset pravděpodobně i bankovní výpis, potvrzení o našich příjmech a doklad ověřující naši adresu. Abychom tedy nákup urychlili, měli bychom si předem tyto dokumenty připravit. Poté, co je odešleme, dorazí nám objednané zboží společně se smlouvou o úvěru a složenkou vyzývající k zaplacení akontace. Po této transakci a odeslání smlouvy o úvěr již splácíme dle splátkového kalendáře.


Podobné recenze