Na trh vstoupila nová banka – Cetelem se proměnil na Hello bank


Hello bank! by Cetelem

Po přibližně roce příprav došlo minulý měsíc k definitivnímu zahájení činnosti nové bankovní instituce na českém finančním trhu. Jedná se o Hello bank, která vznikla proměnou z původní společnosti Cetelem, jež zde poskytovala především nebankovní půjčky nebo nákupy na splátky. Nová banka už je v provozu a nabízí široké spektrum služeb pro všechny zájemce.

Jaké služby Hello bank nabízí?

Hello bank hned od začátku svojí činnosti nabízí docela rozsáhlou nabídku finančních produktů. Základem je samozřejmě běžný účet a debetní karta, dále si mohou klienti sjednat i spořicí účet. Nechybějí ani úvěrové produkty – těch je hned několik, v nabídce je spotřebitelská neúčelová půjčka, konsolidační úvěr a účelová půjčka na auto. U Hello bank si můžete sjednat také kreditní kartu a v portfoliu produktů zůstaly i oblíbené nákupy na splátky. Velmi pestrá je pak nabídka pojistných produktů – Hello bank nabízí nejen pojištění k jednotlivým úvěrům, ale i samostatná pojištění.

Důraz na internetové a mobilní bankovnictví

Hello bank je moderní bankou, která se hodně zaměřuje zejména na mladší klientelu a klade velký důraz na online služby. Velmi důležitou roli tak u ní hraje internetové a mobilní bankovnictví, bez něhož už si koneckonců v dnešní době asi banku ani nedovedeme představit. Jednotlivé produkty je možné si pohodlně a jednoduše sjednat přes internet, což je v případě Hello bank v podstatě nutnost – banka má aktuálně pouze tři kamenné pobočky.

Kamenné pobočky Hello bank

V tuto chvíli nedisponuje Hello bank příliš rozsáhlou sítí poboček, navštívit banku lze pouze na třech místech. První pobočka banky se nachází v našem hlavním městě na adrese Karla Engliše 3208/5, 150 00 Praha 5 – Smíchov. Druhá pobočka je v metropoli Moravy a najdete ji na adrese Hybešova 726/42, 602 00 Brno střed – Staré Brno. A konečně poslední pobočka je v Ostravě na adrese Poštovní 1794/17, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz. Ve všech případech je otevírací doba shodná, banky můžete navštívit ve všední dny v době mezi 9.00 až 18.00. Jinak lze ale banku kontaktovat prostřednictvím zákaznické linky na čísle 257 080 080, která je v provozu i o víkendech, případně přes webové stránky www.hellobank.cz.

Kdo za novou bankou stojí?

Hello bank je francouzskou bankou a stojí za ní silná finanční skupina BNP Paribas. BNP Paribas je podle vkladů dokonce největší bankou v celé Evropě a jde tedy o velmi stabilní a významnou finanční instituci. V Česku působí také pojišťovna BNP Paribas Cardif Pojišťovna, ta mimochodem poskytuje jednotlivé pojistné produkty, které Hello bank nabízí.

Banka působí i v několik dalších zemích

Česká republika není jedinou zemí, kde má Hello bank svoje pobočky. Kromě ČR působí banka v tuto chvíli ještě v pěti dalších evropských státech, konkrétně se jedná o Rakousko, Itálii, Francii, Belgii (všude pod názvem Hello bank) a Německo (zde má název Consors bank).

Pro koho mohou být služby Hello bank zajímavé?

Nová banka může oslovit zejména ty, kteří nepotřebují chodit na pobočky a vyhovuje jim vyřizovat si vše prostřednictvím internetových stránek nebo mobilních aplikací. Hello bank může být atraktivní také pro bývalé klienty společnosti Cetelem (některé produkty mají stejné parametry, navíc stávající klienti Cetelemu byli automaticky převedeni pod Hello bank). Banka by mohla oslovit zejména mladší klientelu, naopak starším a konzervativnějším lidem pravděpodobně nebude vyhovovat minimum poboček. Bude zajímavé sledovat, jak se postupem času Hello bank na našem trhu vyprofiluje a jak se prosadí v silné konkurenci ostatních bank.


Podobné recenze