Na co si dát při výběru vánoční půjčky pozor? - recenze, zkušenosti a diskuze


Předvánoční čas je obdobím, kdy lidé nejvíce nakupují a utrácejí nejen za potraviny a další běžné věci, ale především za vánoční dárky pro svoje blízké. Hodně lidí si na nákup dárků bere půjčku a nezřídka se pak stává, že jim splácení úvěru činí velké problémy. Pokud zrovna o předvánoční půjčce uvažujete, máme pro vás několik tipů, podle čeho si půjčku vybrat, abyste si zvolili tu nejvýhodnější.

Klíčové je vybírat pouze z prověřených společností

Naprosto nejzásadnější je, abyste si půjčku brali pouze od seriózních a prověřených společností, tedy od firem, které mají webové stránky, dostatek referencí a recenzí a máte u nich jistotu, že nejde o žádný podvod. Naopak v žádném případě nedoporučujeme brát si půjčky od cizích soukromých osob, přes inzeráty, kde je uveden pouze telefon nebo dokonce u osob, které vyžadují uhrazení poplatku předem – v takovém případě může jít s vysokou pravděpodobností o podvod.

Předem si zkontrolujte, jaké má půjčka úroky a poplatky

Při vybírání úvěru vždy použijte kalkulačku na webu půjčky a podívejte se, jak vysoké jsou u půjčky její poplatky a úroky. Často jsou půjčky silně předražené a je tak důležité nesáhnout hned po té první, na kterou narazíte, ale v klidu si vybrat tu, jež pro vás bude výhodná a zbytečně nepřeplatíte spoustu peněz. 

Hlídejte si také termín splatnosti, abyste zbytečně neplatili pokutu

Hodně lidí dělá chybu, že po získání úvěru zapomene na termín splátky a následně pak musí uhradit i sankci za pozdní splacení, která je často docela vysoká. Termín úhrady si proto pečlivě poznamenejte a nezapomeňte splátku uhradit včas, abyste nemuseli platit nic navíc. V drtivě většině případů se navíc půjčky dají splatit bez problémů i předčasně, bez jakékoli sankce. 

Dobrým řešením je zvolit společnosti, jež nabízí první půjčku zdarma

Pokud vám stačí půjčka na kratší období (např. jen na měsíc), určitě můžeme doporučit vybírat z poskytovatelů, kteří nabízejí první půjčku pro nové klienty zcela zdarma. Nebudete tak muset platit žádné úroky ani jiné poplatky, splatíte pouze to, co jste si půjčili. I tady ale platí, že podmínkou je uhradit splátku včas, jinak by vás poplatek neminul. 

U půjček s delší splatností jsou výhodnější bankovní úvěry

Pokud nejste v exekuci, nemáte záznam v registru dlužníků a máte doložitelný příjem a zároveň potřebujete půjčku spíše na delší období, vyplatí se vám obrátit se na banku. Bankovní půjčky nabízejí mnohem nižší úrokové sazby a pokud vám banka je ochotná půjčku poskytnout, téměř vždy získáte lepší podmínky, než když byste si půjčili v nebankovním sektoru.

S výběrem vánoční půjčky vám nejvíce pomohou webové srovnávače

Poskytovatelů bankovních a nebankovních úvěrů je obrovské množství a vyznat se v nich není žádná legrace. Skvělým pomocníkem, díky němuž se budete ve světě úvěrových produktů moci mnohem lépe a snadněji zorientovat, jsou nezávislé internetové srovnávače. K těm nejlepším, kde si snadno najdete ideální vánoční půjčku, patří zejména Cool půjčky (www.coolpujcky.cz), Parádní půjčky (www.paradnipujcky.cz) nebo Půjčky hned (www.pujckyhned.cz). Všechny tyto zmíněné portály obsahují pouze důkladně prověřené poskytovatele, takže vám nehrozí, že byste narazili na podvodnou firmu.

Vánoční půjčka je samozřejmě pro mnoho lidí řešením těžké finanční situace, mnohdy si ji ale lidé berou zcela zbytečně a pak se dostanou do ještě větší finanční krize. Ještě před tím, než si o úvěr požádáte, tak pečlivě zvažte, zda jej skutečně potřebujete a hlavně zda jej zvládnete bez problémů splatit. Zadlužit se kvůli vánočním dárkům je zbytečné a krásné svátky se dají prožít i bez drahých a luxusních darů.


Podobné recenze