Na český trh vstupuje nová pojišťovna Simplea


Od července vstoupí do konkurenčního boje pojišťoven další společnost, oproti ostatním se ale zaměří pouze na užší portfolio produktů. Nová pojišťovna se jmenuje Simplea a licenci od České národní banky dostala 29.ledna tohoto roku. Následně spustila zkušební, pilotní provoz, během něhož sjednala s klienty cca 300 pojistných smluv. Nyní tak přejde ze zkušebního do ostrého provozu a stane se tak zajímavou alternativou vůči ostatním pojišťovacím ústavům.

Simplea se zaměřuje výhradně na životní pojištění 

Specifické na nové pojišťovně Simplea je především to, že nabízí pouze jediný produkt – rizikové životní pojištění. Jeho nabídka je velmi jednoduchá a srozumitelná – pojistit se lze na tři základní události a sice smrt, invaliditu a dočasný výpadek příjmu. Klíčovými výhodami, kterými se Simplea pyšní, jsou plnění 99 % pojistných událostí (u jiných pojišťoven je to jen 80 – 90 %), vyšší pojistné krytí a výplata peněz již do dvou dnů.

U pojištění smrti je výhodou, že Simplea neřeší, jak došlo k úmrtí a pojišťuje smrt z jakékoli příčiny (až na několik málo výjimek –  viz níže). U pojištění invalidity se lze pojistit na všechny tři stupně, součástí je navíc i pojištění rizikových a rekreačních sportů. Navíc si lze zvolit další připojištění – na závažné onemocnění a na trvalé následky úrazu. A konečně pojištění platební neschopnosti se vztahuje i na rizikové těhotenství, jinak je pojistka vyplacena bez ohledu na to, zda došlo k neschopnosti na základě nemoci nebo úrazu.

Výjimek je pouze sedm – pojistka se nevyplácí např. u sebevraždy, při spáchání trestného činu při pojistné události, při aktivní účasti ve válečné události nebo u několika málo extrémních sportů. Podrobnější informace o výjimkách z pojistného plnění jsou k dispozici na internetových stránkách pojišťovny Simplea, kde se tak můžete přesvědčit, že se jedná pouze o výjimečné případy – v drtivé většině případů je pojistné plnění skutečně bez problémů realizováno.

Webové stránky jsou mimořádně zdařilé 

Opravdu mimořádně povedené jsou internetové stránky nové pojišťovny, které najdete na adrese www.simplea.cz. Web má jednak krásnou a moderní grafiku, která upoutá na první pohled, zároveň je maximálně přehledný a velmi rychle a snadno na něm naleznete všechny důležité informace o nabídce rizikového životního pojištění, včetně online kalkulačky, dokumentů ke stažení, kontaktních údajů a dalších podrobností.

Vše se řeší online, Simplea neprovozuje kamenné pobočky 

Nová pojišťovna se rozhodla vsadit na internetovou komunikaci a tak se vše vyřizuje prostřednictvím jejích webových stránek – ať už máte zájem o sjednání pojištění (stačí vyplnit kontaktní údaje) nebo jste již klientem a potřebujete nahlásit pojistnou událost nebo si zkontrolovat stav vaší smlouvy – vše je dostupné v online účtu moje Simplea. V případě, že byste měli jakýkoli dotaz, na nějž na webu nenajdete odpověď, můžete využít bezplatné linky 800 023 074.

Za pojišťovnou stojí finanční skupina Partners 

Postavit zcela novou pojišťovnu samozřejmě není nic jednoduchého a pro takový projekt je třeba mít dostatek finančních prostředků a silného partnera. V tomto případě jím není nikdo jiný, než významná finanční skupina Partners. Generálním ředitelem a předsedou představenstva pojišťovny je Martin Švec, který má v této oblasti bohaté zkušenosti – v minulosti již působil v několika jiných českých i zahraničních pojišťovnách, jako jsou MetLife, Aviva nebo VIG. Do nejužšího vedení pak patří ještě Stanislav Beran, jenž v oblasti pojišťovnictví působí již šestnáctým rokem a v pojišťovně Simplea figuruje jako IT ředitel a člen představenstva.


Na český trh vstupuje nová pojišťovna Simplea
5 (100%) 8

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

10 zkušeností s Na český trh vstupuje nová pojišťovna Simplea

 1. Tom napsal:

  Nechal jsem si u této pojišťovny zařídit pojištění na invaliditu, mám rizikovější povolání a po tom co se nám narodil syn nechci nic riskovat, takhle vím že kdyby se cokoliv stalo tak aspoň dostanu nějaké peníze a budu moct být nějakou dobu v klidu než bych vyřešil do dál.

 2. Frenk napsal:

  S touto pojišťovnou mám zatím jen dobré zkušenosti, jsme u nich skoro všichni z rodiny. Služby které poskytují jsou dobré.

 3. Ivan Síkora napsal:

  U mě to začlo koronou, kdy jsem si řekl že životko asi není úplně blbý nápad. Sjednaní u nich bylo jednoduchý a pro mě výhodný si myslím, akorát hned po tom byla pandemie „ukončena“, i když momentálně to vypadá že znovu nastupuje i když neříkám že bych chtěl aby mě to potkalo, zase nemusím mít úplně všechno 😀

 4. Karel napsal:

  Dostal jsem tu nejlepší podmínky na životko, a to jsem obešel hodně pojišťoven.

 5. Libor Ch. napsal:

  Nechal jsem si tu vytvořit životní pojištění. Peníze za to platím dobrý. Zatím jsem neměl důvod pojistku čerpat a doufám že v dohledné době ani nebudu muset, ale je dobré že jsou schopni peníze dodat do pár dní, jsem díky tomu víc v klidu kdyby se opravdu něco stalo.

 6. Jakub napsal:

  Se službami v této pojišťovně jsme spokojeni. Při uzavírání nám bylo poradcem přesně řečeno co podepisujeme a za co přesně platíme. Mám teď uzavřenou pojistku tak abych nemusel platit vysoké peníze, ale aby se mi vyplatila kdyby se mi nedej bože opravdu něco stalo.

 7. Lucie Poličanová napsal:

  Sjednali jsem tady pojištění mému manželovy, který má rizikovější povolání, takže pojištění proti invaliditě. Co jsme taky nejvíce požadovali bylo pojištění dočasného výpadku příjmu. Po zkušenosti co se stala teď kdy nám oběma spadl příjem už nechce riskovat že by se mohlo stát ještě něco horšího, takže máme alespoň pojistku, i když upřímně doufám že jí nikdy nebudeme muset využít.

  • Honza Kozák napsal:

   Stejná zkušenost, taky pojištění proti invaliditě a výpadku příjmu, plus tedy k tomu i tu smrt. Je to sice divné řešit, neříkám že mi z toho nebylo trochu úzko to rozebírat, ale díky povolání kdy nikdy nevím co se může stát je dobré to mít, máme dvě děti, kdyby oni nebyli tak je pravda že bych to asi neřešil.

 8. Prokop Jílek napsal:

  Pojistku mám zatím u nich krátce, takže na nějaké plnění zatím nedošlo a doufám, že to nebude ani třeba. Líbí se mi jak to mají nastavené a hlavně mi šlo o to, že jsou peníze schopni vyplatit ve velmi krátké době dvou dnů, a to není všude.

 9. Radek napsal:

  K pojišťovně Simplea jsem se dostal přes poradce, osobně bych to neřešil, ale postavení v rodině mě donutilo si pojistku obstarat, abychom byli všichni v klidu. Dohromady je nás pět, takže kdyby náhodou vypadl můj příjem, tak jsem u nich krytý za celkem normální peníze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.