Moneta přebírá Wüstenrot, stavební spořitelna už se přejmenovala


MONETA Money Bank

Jeden z nejvýznamnějších bankovních ústavů v ČR – Moneta Money Bank – získala významnou akvizici a posílila tak svůj vliv na českém trhu. Moneta koupila veškeré aktivity známé spořitelny Wüstenrot a postupně tak dochází k propojování těchto dvou subjektů. Nejnověji došlo k ukončení značky Wüstenrot stavební spořitelna.

Začátkem července se přejmenovala stavební spořitelna Wüstenrot

V průběhu prvního červencového víkendu došlo k vypnutí původních internetových stránek spořitelny Wüstenrot a klienti jsou tak nově přesměrováni na web Monety. Neznamená to ale, že by se klienti Wüstenrotu museli nově registrovat, došlo pouze k přejmenování. Původní značka Wüstenrot stavební spořitelna je definitivně minulostí, nově se jmenuje Moneta stavební spořitelna.

Nově najdou klienti veškeré informace na webu Monety

Stávající klienti spořitelny Wüstenrot naleznou veškeré informace na stránce Moneta Money Bank. V horní liště webu je pro ně připravena oranžová ikonka s písmenem W, pod níž se skrývá přihlášení do Wüstenrot Internet banky, přihlášení do portálu pro klienty a poradce a odkaz na bližší informace o spojení obou společností.

Důležité je, že kromě změny webu a názvu spořitelny se pro klienty Wüstenrotu nic zásadního nemění – i nadále zůstávají v platnosti jejich smlouvy, nadále mohou využívat kanceláří i poradců  Wüstenrot a i jejich internetové bankovnictví se nezměnilo. Drobnou změnou, která ale pro klienty není nijak důležitá, je změna sídla spořitelny – Moneta stavební spořitelna bude na adrese Vyskočilova 1442/1b, 140 00, Praha 4.

Wüstenrot hypoteční banka prozatím zůstává, čeká se na schválení od ČNB

Zatímco u stavební spořitelny už změna proběhla, u hypoteční banky zatím zůstává vše při starém. I zde se plánuje přechod pod značku Moneta – pravděpodobně ještě do konce tohoto roku – ale ještě se čeká na schválení od České národní banky. Do té doby tak ještě Wüstenrot hypoteční banka zůstane pod svým současným názvem.

Novinkou u Monety je účet Tom plus, který je zcela bez poplatků

Nejen pro nové klienty, které Moneta Money Bank získala akvizicí Wüstenrotu, ale i pro všechny ostatní si čtvrtá největší česká banka připravila nový bankovní účet Tom plus. Ten má oproti stávajícímu běžnému účtu Tom jednu velkou výhodu – neplatí se u něj žádné poplatky ani za výběry z bankomatů cizích bank, dokonce ani z bankomatů v zahraničí. Jedná se tak o účet, který má všechny základní úkony zcela bez poplatků a právě možnost bezplatných výběrů z libovolného bankomatu může být velmi atraktivní alternativou – zejména pro ty, jenž si zrovna vybírají, u které banky si otevřou účet. 

O skupině Wüstenrot:

Značka Wüstenrot má za sebou velmi dlouhou historii – založena bylo již v roce 1921 v malém německém městečku Wüstenrot – odtud tedy pochází její název. Do České republiky tato společnost vstoupila v roce 1993 se stavební spořitelnou, v roce 2008 k ní pak ještě přibyla i hypoteční banka.

O skupině Moneta:

Moneta Money Bank je v současné době čtvrtou největší bankou v Česku. V minulosti byla součástí silné nadnárodní skupiny General Electric (jmenovala se GE Money Bank), ke změně názvu došlo 1.května 2016. Do skupiny Moneta kromě banky patří také dvě dceřiné společnosti – Moneta Auto (dříve GE Money Auto) a Moneta Leasing (dříve GE Money Leasing). Moneta je na českém trhu velmi aktivní – např. v roce 2018 oznámila chystané spojení s českou bankou Air bank a společností Home Credit, nakonec ale k fúzi nedošlo. Naopak u skupiny Wüstenrot už se akvizice podařila a Moneta tak ziskem více než 400 000 nových klientů posílila svoji už tak silnou pozici na českém finančním trhu.


Podobné recenze