MONETA Money Bank


MONETA Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Je univerzální bankou, která disponuje jednou z nejširších sítí poboček a bankomatů v ČR a rychle roste. Své služby orientuje jak na občany, tak na malé a střední podniky. Její velkou výhodou je, že je součástí jedné z největších a nejsilnějších společností na světě. Moneta má diverzifikované portfolio průmyslových i finančních firem, které generují vlastní finanční aktiva.

MONETA Money Bank je nezávislá česká banka. Poskytuje domácnostem, živnostníkům, malým a středním podnikatelům širokou škálu služeb od běžných účtů po půjčky, hypotéka a možnost refinancování. MONETA Money Bank zastává vedoucí pozici v retailovém a zemědělském sektoru. Mimo to banka poskytuje klientům pojištění a investiční fondy. Klienti MONETA Money Bank tvoří přes 9 % populace České republiky a využívají síť více než 230 poboček a 648 bankomatů, digitální bankovní aplikaci, která je špičkou na trhu, a také vlastní call centrum, smluvní prodejce automobilů, finanční zprostředkovatele a leasingové partnery.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Studentský účet – studentské konto, které je určeno studentům od 15 do 27 let – vedení účtu zdarma – zdarma výběry z bankomatů MONETA Money Bank.

Tom účet – Snadno dostupný účet, který si můžete založit z domova nebo odkudkoli. Třeba jen pomocí mobilního telefonu s přístupem k internetu.

Běžné účty Genius  jedná se o řadu účtů pro fyzické osoby (Free, Flexi a Gold)

Úvěry:  Express půjčka – jedná se o úvěr pro nepodnikatelské (osobní) účely – výše od 20 000 Kč do 800 000 Kč. Splatnost do 10 let.

Výhody banky

 • individuální přístup osobního bankéře
 • velký výběr běžných účtů podle potřeb klienta
 • snižování poplatků na základě objemu prostředků na účtě u banky
 • rychlost poskytnutí finančních prostředků po podpisu smlouvy Express půjčky

Nevýhody banky

 • nízké úročení na většině spořících produktech

Produkty banky

 • účty – Běžný účet Genius, Studentský účet, Dětský účet
 • hypotéka – Úsporná hypotéka, Hypotéka, Refinancování hypoték, Americká hypotéka, Doplňkový úvěr
 • úvěry – Express půjčka, Konsolidace půjček, Konsolidace půjček zajištěná nemovitostí
 • spořící produkty – Spořící účet Gold, spořící účet Genius 9, Termínované vklady, Stavební spoření, Doplňkové penzijní spoření
 • pojištění – Pojištění schopnosti splácet osobní půjčku, Pojištění schopnost splácet hypotéku, Majetkové pojištění

Internetové bankovnictví

Internet banka – https://ibs.internetbanka.cz

Jedná se o internetové bankovnictví, kde k přihlášení slouží ID (většinou číslo účtu) a heslo, které je poté ověřeno také SMS klíčem. Uživatelské prostředí je příjemné a dá se upravit podle potřeb uživatele.

Pobočky

Sídlo MONETA Money Bank, a.s. je na adrese Vyskočilova 1422/1a v Praze, kde je také jedna z poboček v Praze. Celkem je v Česku více než 250 poboček. V Brně je hlavní pobočka na adrese Česká 164/7. V Ostravě na adrese Masarykovo náměstí 32  a v Olomouci na adrese Opletalova 2.

Reklama

Kontakty

 • Infolinka +420 844 111 145 (NONSTOP)
  +420 224 443 636 ze zahraničí (NONSTOP)
 • facebook – https://www.facebook.com/gemoney.cz
 • twitter – https://twitter.com/monetamoney
 • Kód banky MONETA Money Bank: 0600

MONETA Money Bank
2.3 (45.71%) 14

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

25 zkušeností s MONETA Money Bank

 1. Markéta napsal:

  Žádala jsem o flexikorent- dle stránek Moneta bank je i pro studenty. Příjmy z práce doloženy (7500 korun měsíčně) a příjmy z rodičovské taktéž (9000), dle rozhodnutí banky nedostatečný příjem na kontokorent do výšky 12000. Příjmy musí být 9000, aby klient flexikorent dostal, já mám příjem doložený za poslední rok měsíčně 16500, pracovní smlouvu na dobu neurčitý a přesto mi byl flexikorent zamítnut. Jsem velice chováním banky zklamaná, u jiné banky nebyl problém s vyřízením kontokorentu a schválením výše příjmu.

 2. Květoslava napsal:

  Dobrý den z touto bankou mám též špatně slušnosti půjčila jsem si 102000 a zaplatím 260000 to jsou hrozně úroky to už je lichva platím to z invalidního důchodu vůbec to neubývá platím to už 7 let nevím co mohu. Dělat jestly mám jít k jiné bance potřebovala bych poradit je to hrozný zanícené jim dám 160tis na víc díky jsou to zloději

 3. Renáta napsal:

  Věčně jim nefunguje internetové bankovnictví…..

 4. Erika napsal:

  Bohužel až teď po prozkoumávání pod lupou se divím, co mi Moneta všechno účtuje. Že mám osobní účet zadarmo a firemní za poplatek 149 kč a po zpětném součtu, kolik jsem jim nasypala jen za vedení účtu mě málem trefil šlak. Jsem u nich přes 4 roky, ale budeme počítat za 4. Jen částka za vedení firemního účtu je 7152 kč. Další věc, co mě nehorázně rozčiluje jsou neskutečné poplatky z poplatků. Nalákali mě na kreditní kartu a momentálně jen dokolečka platím splátku, která se liší o pár korun, ale vůbec neubývá částka zaplacená. A měsíční poplatky? Cituji: “poplatek za vedení karty 49kč, předpis úroku 315,59 kč, bcc/pojištění vyčerpané částky 360 kč, přepis úroků 71,21 kč.” Ostatně čemu se divit po těchto krásných poplatcích, že? Navíc na pobočkách mají tak nepříjemný přístup, že odcházím vždy zhnusená. A raději ani nemluvím o přihlašování do internetové banky. Ke každému účtu jiné přihlášení, kdo si to má pořád pamatovat!
  Přešla jsem k Air Bank a jsem nadmíru spokojená. Veškeré podmínky na jednom papíře, internetové bankovnictví úžasně přehledné a účty zadarmo! Všechno transparentní a žádné skryté poplatky. A spoustu věcí si můžu sama nastavit v internet bance nebo přehledné aplikaci, či využít pobočky do 20 nebo 21 hodin.

 5. Anonym napsal:

  Bohužel mám také jen negativní zkušenost. Při založení studentského účtu mi tvrdili jak jsou poplatky jen za výběr z jiného bankomatu, přitom to tak vůbec není! Jako student opravdu nemám tolik peněz, abych platila poplatky za výběr na pobočce nebo za to, že někomu pošlu peníze atd…

  • Katka napsal:

   GE jsou zlodeji, co se tyce pujcek. Ja mam pujcku na auto a az ted, kdyz jsem se po 4-letech poprve zpozdila o 3 dny se zaplacenim, tak mi nauctovali penale (to bych jeste brala) a vzapeti dalsich 500,- Kc za to, ze mi byla vystavena upominka … Takze si uctuji penize i za kus papiru.

 6. Liduse napsal:

  Strašlivá banka Nejhorší na trhu Jako cestovatelka jsem se nezajímala o detaily, než jsem zjistila ,že okrádají na čem to jde …Vedení účtu při obratu 30 tis měs 149 kč !!!!…x let….Výpis 30 kč …Doplacení plynu …za transakci 60 kč …Končím s nimi a doporučuji tak všem Zaměstnanci jsou mladí, arogantní a neřeknou Vám nic…Zato jsem byla svědkem, jak babičku přemlouvali ke kartě banky…Vlastně nevysvětlili, že se jednalo o půjčku a ne kartu ke stávajícími účtu ….!!!!Hyenismus a nechápu , že jim Bartoška udělal reklamu ač je z nich úděsější Moneta

 7. Hanka napsal:

  Jestli mohu radit – vůbec tam nechoďte!!
  Okrádají lidi, jak a kde můžou.
  Na půjčkách, na úrocích na poplatcích, na kartách…
  Naúčtují si peníze za sjednání půjčky, po řádném splacení, Vám místo potvrzení o splacení úvěru z účtu zmizí čtyři tisíce a bez Vašeho vědomí se Vám navýší kontokorent.
  Když zavoláte na klientskou linku- žádné potvrzení o ukončení úvěru neposkytují a 4 000,- je za vedení půjčky (krom dalších měsíčních poplatků a poplatků za administrativu)- máte si pořádně přečíst smlouvu o úvěru. Ale jak ji pročítám odshora dolů nic jsem tam o tomto poplatku nečetla.
  Když jsem šla účet rušit, paní na pobočce mě vyslýchala 20 min, proč chci od tak skvělé banky odejít??!! a ihned mezi hovorem už měla pro mne namodelovaný nový úvěr!
  Nikdy víc!!!!!!!!

 8. Anonym napsal:

  Já mám účet u ge money dlouho od roku 2003 pořád jsem platil nějaký poplatky ale když jsem jim řekl že odejdu jinam když mi nedají účet zdarma tak to šlo. Takhle si (ne)váží stáléhi klienta úroveň nulová

 9. Gustav ŠLAPETKA napsal:

  U GE NIC NEBRAT, hlavně jim nevěřit. Nabídli mi hypotéku, která měla být flexibilní. Tak jsem zažádal o snížení splátek. Nikdo se semnou nebavil a splátku mi nesnížili. Co jsem slyšel ohlasy na GE MONEY tak nejsem jediný případ, s kým takto zametli. Ještě jednou, bacha na ty vydřiduchy !!

  • Míla napsal:

   Potvrzuji špatnou zkušenost s GE dnes Moneta i když u ní nemám účet
   pouze úvěr se “Šmejdama 2” to jest AAA , a do služeb těchhle vydřiduchů
   se přidali – jak se dříve říkalo “hladový jak herec” – chudáci hladoví herci, které si jinak pro herecké kvality vážím, ale zřejmě to “hladoví
   mají zapotřebí. Vždyť je to jenom obchod, že ano!

 10. Martina napsal:

  S bankou jsem absolutně nespokojená a v blízké době od nich odejdu. Poplatky, které mají, jsou šílené. Přestěhovala jsem se a v současné době je jeich nejbližší bankomat vzdálen od mého místa bydliště 17 km. Když vybírám jinde, zaplatím 49 Kč. Jednou jsem se nevědomky dotázala na zůstatek a ve výpise – 25 Kč. Prostě hrůza!!!

 11. Lenka napsal:

  Naprostá nespokojenost!!! Je to nedůvěryhodná banka. Když oni něco chtějí po mně, musím hned ihned, nejlépe posílat peníze v neděli. Jak já chci něco po nich, mají na to měsíc nebo ještě déle.
  K půjčce jsem si sjednala pojištění, paní do mně hučela, jak je to výhodné… Za 250 Kč měsíčně. Sdělila mi celkovou sumu ke splácení. Prý to bude pořád stejné a můžu si nastavit automaticky na každý měsíc stejnou sumu. Jaké bylo moje překvapení, když mě uháněli kvůli nedoplaceným 128 Kč!!!! každý měsíc jiná suma!
  Zažádala jsem o převedení do jiné banky. Stále mi volají kvůli těm 128 Kč, i když už je splacená celá suma půjčky. Poslala jsem peníze navíc, které mi doteď oni nevrátili. Každý říká něco jiného.
  Internetové bankovnictví horor, nepřehledné a naprosto nedostačující.
  Za mě už nikdy víc! Přešla jsem k Equa bank, stáhli mi poplatky a výběry mám zadarmo, za vedení účtu neplatím nic. Tak já si představuju základní servis.

  • Pavel napsal:

   Mám naprosto opačnou zkušenost.Za celou dobu jediné minus bylo snížení úroku na běžném účtu na polovinu.Jinak vše probíhá tak, jak potřebuji. Pokud budete banky posuzovat podle služeb souvisejících s půjčkou, hypotékou a pod., tak zjistíte, že si nevyberete.Internetové bankovnictví i všechny ostatní sjednané služby u GE proběhly vždy přesně a včas.

 12. Marcela napsal:

  Tak dnes mají od rána poruchu-nějakou chybu, že není možné z kreditní karty odeslat peníze na účet, řekli, že to jde i přes bankomat, jsem nemocná, takže nikde nemůžu a oni prý ustavičně od rána na vyřešení chyby pracují. Můj názor je, že v pátek už nepracují, ale pokud ano, tak je to o to horší, že nejsou schopni odstranit chybu a my jim svěřujeme své peníze, to je NEHORÁZNOST A NEDŮVĚRA V TUTO BANKU, rychle od ní utíkat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mám ještě několik let účet u Fio banky a v minulosti jsem měla u České Spořitelny, ale toto se nikdy nestalo. Pokud je problém, tak je do hodiny opravený, takže za mě je GE Money banka už nedůvěryhodná!!!!!!!!!!!!

 13. Anonym napsal:

  Ge je příšerná banka, už nikdy v životě si u nich nic nenechám udělat, jen slibují, vše je bez problémů, když se ozvete, tak jsem chtěl něco zrušit, co mi tam DONUTILI podepsat, je to výhodné, tak dlouho hučeli, že jsem to podepsal. Prý do měsíce můžete odstoupit. Doma jsem si to přečetl, podmínky atd, druhý den jsem to reklamoval, ani den jsem to pojištění neměl a už jsem musel uhradit celý měsíc. Telefonicky, osobně. Druhou zkušenost posílám peníze na účet se splátkami a najednou zjistím, že nic neplatím, že mám platit na druhý o kterém nemám ani tušení – nic nepřišlo, pěkný balík pěněz v čudu a ochotní jsou teda, ani Vám neřeknou, kde ty peníze jsou, co se s nimi stalo. UŽ NIKDY VÍCE S TATO BANKA BY MĚLA CO NEJDŘÍV SKONČIT!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Mirka napsal:

  Mám účet s flexikreditem 5tisíc. 500Kč tam ale musí zůstávat. Dostala jsem se do nepovoleného přečerpání +-500Kč. Volali mi v sobotu 6.2.. V tu dobu už odešel přeplatek za překročení 300Kč. Peníze jsem ihned poslala (6.2.), zaúčtované byly v pondělí. Totéž pondělí mi byl zaúčtován poplatek za vymáhání 600Kč. V tu dobu byl již účet vyrovnán. Ale dopis odeslali v neděli, takže je to nastavené tak, že nemáte šanci účet vyrovnat, pokud nesledujete pohyby apod. Jak zavolají, je už pozdě. Je to má druhá zkušenost a i v té první volali v sobotu a v pondělí byl hned zaúčtován poplatek. Dohromady tedy 900Kč. Mám GE jako vedlejší banku, pohyby moc nesleduju a takhle to dopadá. Jsem prostě blbá. Ale mohu říci, že co se týče vztahu ke klientům a nastavení polatků a pod. je to rozhodně banka nejhorší. Co si vzpomínám, např. u Citi to takhle nefungovalo. Takže zaplatit a rychle pryč!

 15. Matúš napsal:

  U GE Money Bank jsem klientem 10let a myslím, že po celou dobu museli byt spokojeni, protože mám od nich půjčku která byla každý měsíc řádně splacena i s jejich vysokým úrokem. Tento rok mě v dubnu odešla splátka o 12 dní později a hned mě oznámily, že na vánoční bonus nemám nárok(tzn., že každý 12měsíc za mě zaplatí banka). Věděl jsem jak oni to mají nastavené, že se nesmím s platbou opozdit, přesto je to od nich sprosté jelikož já s těmi penězi počítal na nákup dárků.Nyní uvažuji o jiné bance!

 16. Alenka napsal:

  Nezaplatíte jeden den splátku a druhý den Vám přijde dopis od vymahačské agentury. Nikdy víc. Když se zeptáte, co máte komu zaplatit, Ge Vám to nepoví. Když se ptáte na věci, co máte řešit s nimi, každý tvrdí něco jiného. Internet bankovnictví jim nefunguje, není vidět příchozí a odchozí platby, takže není žádný přehled kam peníze z účtu mizí. Pokud tedy mizí, máte prostě smůlu.

  • Libor napsal:

   Naprosto souhlasím. Nejen, pokud se opozdíte s platbou, ale hlavně neprofesionální jednání a řešení jakékoliv situace ze strany banky. Místo té ošklivé kočky by měli mít jako maskota vetřelce. To by jim slušelo.

 17. Leona napsal:

  Jedna z nejhorších bank! Jsem student a prý žádné poplatky, nic. Nemám žádný příjem a měsíčně mi berou cca 60,- Kč. Nějaký jejich podělaný vklad 200!! Internetové bankovnictví -horor, nepřehledné.. Platby se nedají rušit jedině že si dojdete na pobočku za poplatek 50,- Kč. Výběr z jineho bankomatu 50,- Kč. Jsem rada ze jsem konecne u Air bank je to pravý opak. Skvělá banka, žádné poplatky, nic… Komerčka a GE=nejhorší banky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.