mBank


mBank

mBank je retailové bankovnictví polské BRE Bank SA. Na českém a slovenském trhu působí od listopadu 2007 jako pobočka zahraniční banky. Mezi hlavní rysy bankou nabízených služeb patří nulové poplatky za vedení účtu a základní bankovní operace. Hlavním komunikačním kanálem je mBank internetové bankovnictví a mLinka. Kontaktní místa jsou umístěny ve větších městech a mKiosky jsou rozesety po velkých obchodních centrech, ve kterých je možné sjednat základní produkty.  Cílem banky je nabízet klientům jen ty produkty a služby, které nejvíce potřebují, a to za atraktivní ceny a zároveň pohodlným a přátelským způsobem.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: mKonto – účet určený fyzickým osobám – založení a vedení účtu zdarma – bezkontaktní karta Visa Classic zdarma k účtu – maximálně 3 výběry z bankomatu jakékoliv banky zdarma při splnění objemu obratu – možnost využít mBank internetové a mobilní bankovnictví

Úvěry:  mPůjčka plus – úvěr pro fyzické osoby – výše od 10 000 Kč do 500 000Kč – doba splatnosti od 12 do 84 měsíců – nízké RPSN od 9,27 do 17,11 – dočasná promo akce na úvěr bez poplatků za vedení účtu a zpracování – po schválení peníze poslány na mKonto – potřebné dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmu

Výhody banky

 • nízký úrok u hypotéky
 • běžný účet bez zbytečných poplatků
 • vysoký úrok na spořícím účtu eMax plus

Nevýhody banky

 • málo kamenných poboček
 • omezení úroků na spořících účtech dle výše vkladů
 • relativně nová banka pro klienty

Produkty banky

 • účty – mKonto, mKonto business
 • hypotéka – mHypotéka (refinancování, koupě nemovitosti, výstavba nemovitosti, neúčelový hypoteční úvěr, konsolidace, vypořádání)
 • úvěry – mPůjčka plus, mKreditka
 • spořící produkty – eMax, eMax plus, eMax business, Termínovaný mVklad
 • pojištění – Cestovní pojištění, Pojištění zneužití karty

Internetové bankovnictví

mBank internetové bankovnictví https://cz.mbank.eu/

Jde o internetové bankovnictví, které vyžaduje pro přístup identifikační číslo a heslo. Na jednom místě spravuje klient všechny produkty od mBank. Uživatelské prostředí je příjemné a je kladen důraz na maximální funkčnost. Každá operace, která se týká pohybu finančních prostředků, bude autorizována zasláním SMS kódu.

Pobočky

Sídlo BRE Bank S.A.  je na adrese Sokolovská 668/136D v Praze. Celkem je v ČR 26 poboček a vlastní bankomaty banka nemá. V Praze je jedna z poboček na adrese Vinohradská 938/37. V Brně je hlavní pobočka na adrese Masarykova 37. V Ostravě na adrese Zámecká 1507/15  a v Olomouci se finanční centrum nenachází.

O společnosti

BRE Bank SA je dceřinou společností Commerzbank a patří k předním polským finančním institucím. Hlavní oblastí působení banky je poskytování služeb velkým podnikům a středním i malým společnostem. Nabídka banky zahrnuje širokou škálu produktů a bankovních služeb a díky spolupráci s ostatními společnostmi skupiny BRE také komplexní rozsah finančních služeb. BRE Bank SA je členem skupiny Commerzbank, jedné z vedoucích finančních institucí v Evropě. Commerzbank vlastní v polské BRE Bank SA více než 70% podíl.

Reklama

Kontakty

 
Založit mKonto zdarma


mBank
2.1 (41.48%) 27

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

46 zkušeností s mBank

 1. jana napsal:

  mbank v dnesni dobe urcite ne!!! byla to dobra banka pred lety..
  aktualni stav je taky, ze se nevim dostat ke svym penezum, protoze mi z neznameho duvodu (na ktery mbank ani po 3 mesicich nedokazala neco moudreho odepsat) byly zablokovany sms kody, tudiz nemuzu nic delat- prevody, atd. kuli “kovid opatrenim” nevim ani zrusit ucet, coz je jedina moznost, jak se po mesicich dostat ke svym penezum!!! sms je mozne odblokovat (dle pracovnice na mlince se to stalo, protoze pri aktualizaci jim tam neco nevyslo) odpovedi na otazku, kterou ve smlouve  nemam a na takovou kravovinu 10 let zpatky si pamatuji jenom matne..

 2. Zuza napsal:

  Jestli chcete parťáka na poli financí, utečte, protože tady neuspějete. Nechtějte jim svěřovat svou výplatu. Pokud s nimi kdy budete řešit problém, projdete si očistcem. Splatila jsem HÚ a mBance se podařilo naflákat min. 5 chyb ve vyřízení této agendy a já mám teď kvůli tomu nehorázně zkomplikovaný život. Zákaznický servis k ničemu, nepomůže. Nikam se nedovoláte, jen vypisujete stále dokola emaily a stále dokola vám chodí automatické a poloautomatické zdvořilé odpovědi o ničem. Je to frusturující a nervydrásající. mBank je ostuda bank!

 3. Drahomíra Krákorová napsal:

  Mlinka je placená, dva kratší hovory mě stály dohromady asi sto korun. Vyšlo během nich najevo, že u sebe nevidí změny, které jsem provedla, tedy 100% chyba v jejich interním systému. Podstatné základní informace mi taktéž nebylo možno sdělit, neměli k nim přístup. Bonus při založení mkonta má několik háčků – peníze vám například zašlou až za 60 dní, a musíte mít celou dobu otevřený cíl v mspoření, což vám nikdo neřekne a lze to jedním kliknutím bez upozornění zrušit. Chce to u všeho pečlivě číst detaily, působí to na mě tak, že se na tyto detaily snaží záměrně napálit důvěřivce.

 4. Pepa napsal:

  Naprosto souhlasím. Mbank je absolutně nejhorší banka ze všech. Jakmile máte jakýkoliv problém zjistíte, že jsou uplně k ničem. Na pobočkách jsou nekompetentní šašci ve slušivých košilích a hlavně hodně vysocí. Nikdy nic nevyřeší, na telefonu provoláte majlant a nic se nevyřeší.
  O všechn problémech, které jsem z mbank měl bych psal dovečera. Utíkejte co nejdále.
  Mbank = neschopnost, nekompetentnost, nezájem, nefungující servis!

  Rychle jsem stáhl všechny peníze a všem radím udělejte to samé.

 5. Honza napsal:

  Dobrý den,
  mé zkušenosti s mBank jsou dobré, internetové bankovnictví mí přijde přehledné a klientský servis v lepší polovině spektra kvality. Spokojenost.

 6. Anonym napsal:

  Z m-bank jsem velice zklamaný. Nejprve mi zablokuji kartu a pak vypoví smlouvu o účtu aniž by mi dali vědět. O své vlastní peníze musím škemrat, protože k nim nemám přístup. Poslední měsíce byl stále nějaký problém. Na infokince nevědí informace a na pobočce odmítají zprávy z infolinky. Nakonec jsem rád, že mi vypověděli smlouvu.

 7. KateřinaSuk napsal:

  Dobrý den. Já mám s touto bankou samé negativní zkušenosti. Jednou mi volala paní, která by se měla naučit zásadám slušného chování, protože se agresivně snažila vymoci na mě souhlas o vydaní jakési zlaté karty, začala se vyptávat na naše rodinné poměry a kdo kdy za kolik nakupuje a proč u nich ještě není můj partner, tak to jsem myslela, že mě omejou, silou vůle jsem se slušně omluvila a že končím náš hovor. Mě tohle vůbec nezajímá. Já se chci se svou bankou dorozumívat elekotronicky, nezajímají mě jejich nabídky. Chci si zrušit elektronicky pojištění ke kartě – ne nejde to, jen telerfonicky. Já nemám čas na nějaké jejich “Dobrý den, váš hovor bude monitorován atd. atd.” a když ji zavčas slušně utnu ať se ani nenamáhá, tak mi pomalu vynadá, že ještě nezačala mluvit. Co je tohle za chování? Praktiky šmejdů. Mějte se a těm co banku doporučují přeji, aby si ještě chvíli užívali, protože pak to přijde…

 8. Alena napsal:

  U této banky jsem již 11 let. Vzala jsem si u ní úvěr, ale pak jsem si ho chtěla jednorázově celý splatit. Nevěděla jsem jak, tak jsem volala na mLinku a tam mě paní naváděla krok po kroku. Celý úvěr jsem zaplatita do posledního haléře, ale to jsem si jen myslela. Po měsíci mi bylo divné, proč si banka účtuje 525 Kč za pojištění úvěru, který je už splacený. Jaké bylo mé překvapení, když mi operátorka řekla, že tam mám ještě dluh… 13 haléřů! Nikdo mi nenapsal, že tam mám ještě nedoplatek, ale na strhnutí pětistovky si vzpomněli. Kvůli 13 haléřům mi stále strhávali poplatek za pojištění úvěru. Tak jsem to reklamovala. Celých 52 minut jsem čekala, až mě konečně spojí s operátorem. Reklamace neuznána. Tak jsem si otevřela účet v jiné bance a z mBank po 11 letech odcházím. Takhle se banka chová ke svým dlouholetým klientům…

 9. Anonym napsal:

  Já taky velmi zklamaná, už jsem kolik roků chci jen tu půjčku 40 000 bez úroků, jak oni chvali😏, tak pokaždé po mě chtějí, všechny moji finanční +-, málem krevní skupinu a pak odmítnou nebo vůbec neodpoví 😣

  • Anonym napsal:

   Teď žádám též, tak jsem zvědavá.

  • Pepa napsal:

   Ano, souhlas, chtěl jsem ji ze zvědavosti taky vyzkoušet (nepotřebuji ji), ale otřes, otřes, otřes … na půjčku ve výši cca 1/2 měsíčních příjmu toho dokládáte skoro více než k hypotéce, docela mě to odradilo a o serióznosti si myslím svoje … ve slušnosti otřes … podotýkám, že jsem klientem od začátku vstupu na trh … nejvyšší čas odejít.

  • Pepa napsal:

   Já zažádal o 100 tisíc. Řešil jsem to přes aplikaci a peníze jsem měl na účtu do 5 minut. Opravdu. Problém přišel, když jsem po pěti dnech zažádal o odstoupení od smlouvy s tím, že jim peníze vrátím. Nejprve neřešitelný problém, když jsem přišel s právníkem, podepsali jsme dohodu podle obchodního zákona o bezplatném odstoupení od smlouvy do 14 dnů od jejího uzavření. S tím, že si banka peníze z účtu stáhne sama. To udělala, ale is neskutečným úrokem. Jestli tohle bance stojí za to, pak jsou to naprostí zoufalci. Už je podána žaloba a nejspíš to bude na dlouho. Kdo může, ať se této polské bance obloukem vyhne!!!

 10. Leoš napsal:

  S mBank brzy na psychiatrii.
  Bohužel, nevím, možná je to prohlížečem.
  Nefungující filtry jsou k vzteku. Nevyhledat všechny odchozí platby podle jakéhokoliv identifikátoru je děsné!!!

 11. Martin napsal:

  V roce 2014 jsme refinancovali hypotéku na byt u mBank (původně od Modré pyramidy). Na začátku si trochu vymýšleli jaké dokumenty potřebují, ale po cca 6 týdnech jsme ji získali. Tak jsme platili, platili až jsme ji 3. ledna 2019 doplatili. V zástavní smlouvě k mHypotéce bylo uvedeno, že po doplacení zašlou dokumenty pro smazání zástavy na katastru a zrušení vinkulace pojištění nemovitosti do 10 kalendářních dnů po obdržení výzvy. Hned 3.1.2019 jsem odeslal doporučeně dopis do sídla mBank, kde jsem jim oznámil doplacení hypotéky a že žádám o zaslání požadovaných dokumentů. Tak jsem tedy čekal. Dny plynuly a nic. 30.1.2019 jsem volal na mLinku, slečna nebo paní mi řekla, že vše probíhá automaticky do 30 kalendářních dnů od doplacení hypotéky. Řekl jsem ji tedy, že počkám do následujícího týdne. Volal jsem tedy pak 4.2.2019, 5.2.2019, 8.2.2019, 12.2.2019, 14.2.2019. Stále jsem slyšel sliby, třeba, že to dnes nebo max. zítra odesílají, popř. že zaurgují požadavek na oddělení, které tyto dokumenty odesílá atd… Při těchto telefonátech jsem si občas rýpnul, že jestli by také byli takhle vstřícní ke klientům, kteří by se např. o pár zpozdili s platbou nebo že ve smlouvě jsou tisícové a desetitisícové sankce ze strany klienta, ale pokud něco zkazí banka, tak se nic neděje a samozřejmě to zamluvili… Když jsem je žádal, aby na oddělení, které odesílá smlouvy zavolali přímo, tak prý to nejde, opět jsem si rýpnul, že asi chudáci z tohoto oddělení jsou zavření v trezoru a ani jejich kolegové z mLinky se k nim nedostanou 🙂 Pro dokumenty bych si i zajel na centrálu osobně, ale taktéž toto nejde. 18.2.2019 jsem konečně obdržel dokumenty poštou. Byly odeslány 15.2.2019, ale datum na dokumentech je uvedený 1.2.2019, takže 2 týdny někde ležely. Slušný pořádek 🙂 Jinak jenom jedna operátorka se omluvila za zdržení, ostatní slovo omluva neznají. V dopise, ve kterém mi dokumenty zasílali se taktéž žádná omluva neobjevila… Před 10 lety byla mBanka super, ale postupem času to bylo od desíti k pěti (poplatek za vedení účtu, když nepoužíváte kartu, zpoplatněný druhý a další převod ze spořícího účtu na normální atd.). Před 10 lety by na mBank platil slogan jiné nízkonákladové, ale úspěšné banky “I banku můžete mít rádi” , ale nyní je to bohužel zkostnatělá banka, které moc nezáleží na klientech.

 12. Pepa napsal:

  Tak jsem u mBank byl myslím přes 10 let. Bohužel cca před 2 lety jsem přestal denně využívat kartu k platbám a výběrům a k mému překvapení “šup” a poplatek za vedení karty. Pak problém s tím, že potřebuji změnit telefon uvedený pro potvrzovací kódy do internetového bankovnictví, vzhledem k tomu, že nemám aktivní kartu – za kterou chtěli poplatky, tak jsem ji zrušil, a bez ní vám (ač to tvrdí) nezmění telefonní číslo, a teď závěr, dnes mi odešla poslední plánovaná platba, zrušil jsem všechny trvalé platby, inkasa a ejhle, pokus o zrušení účtu přes internetové bankovnictví a přijde mi zpět zpráva o zrušení žádosti o zrušení účtu…. Takže kvůli mBank mám už 2 měsíc telefon, který jsem potřeboval zrušit, protože když jej zruším již neprovedu jedinou transakci 🙁 účet mi nejde zrušit, tak jsem už bezradný, převedl všechny peníze zbylé na účtu na svůj nový účet a čekám, co mi sdělí k tomu, proč účet bez dluhů, bez peněz, bez zadaných transakcí, nemohu zrušit. Jen mne to stojí peníze. M-linka k ničemu, provolal jsem cca 20 minut abych se dozvěděl, že na stránce je chybná informace a že mi nepohomou! Nebydlím v Praze, Hradci ani Brně abych si prostě “skočil” do m kiosku. Takže Končím a nechceteli věnovat dost času a financí bance, jděte k jiné!

 13. Miroslav napsal:

  Tohle se deje u mbank v dnesni dobe 🙁 🙁 🙁

  V NE 17.2.2019 & PO 18.2.2019 jsme zadali platbu z privatniho uctu na jiny privatni ucet 50.000&50.000 (nemeli jsme nastaveny limit a pres net to zmenit nejde)

  Prumerny clovek, by ocekaval prevod do druheho dne… dobre, muze se stat… do dvou dni.

  Volali jsme v Utery… bla, bla, bla… 24h

  Volali jsme ve stredu… omacka… 24h
  Volali jsme ve ctvtrek… bla, bla, bla, bla…

  Dnes je patek 22.2.2019… tzn paty pracovni den a nemame svych 100.000.

  Pojinta II., nemame ty penize ani na jrdnom z uctu!!! Kdyz jsme zadali o storno platby, opet spousta odhazovacich reci o 24h

  Nedame diky mbank dohromady celou mimoradnou splatku na hypoteku, kterou je jen jednou za rok mozne vlozit v presnem terminu, ktery nam konci v utery.

  Neuveritelne.
  Spatne, negativni zkusenosti.
  Diky neschopne mbank, budeme platit mesicne navic o 1000kc/mesicne na urocich, jelikoz zrejme nedodame kompletne a vcas mimoradnou splatku jistiny – opet diky mbank.

  Podne meho, neovereneho a subjektivniho naxoru, nema “hotovost” a balancuje na hranici bankrotu. Trochu mi to pripomina Recko… pred par lety.

 14. Tomáš Jedno napsal:

  mBank – internetová banka? To v žádném případě! Vyřídit s bankou něco online naprosto nemožné, musíte volat a účty za hovory platíte sami. Nejhorší banka mezi bankami. Ve všem je nějaký háček. Založil jsem si účet a zlatou mKartu, která poskytuje různé výhody, jako je výběr z bankomatů v zahraničí zdarma nebo výhodné pojištění po celém světě. Nenechte se zmást, není to tak úplně pravda. Výběr působí zdarma ale směnný kurz je vysoký. Zdarma není nic. Za výběr z bankomatů od jiné banky sice zaplatíte poplatek 100 Kč ale ve výsledku to je výhodnější, než od mBanky!!! A tohle jednání mě naprosto sere! Nehledě na to, že po prvním výběru v zahraničí banka kartu zablokovala a odblokování bylo takřka nemožné. Celá dovolená totálně otrávená řešením potíží na straně banky. Domnívám se, že v této bance navíc pracují samí neschopní zaměstnanci, protože to, co jsem si z bankou zažil byl očistec…

 15. Markéta napsal:

  Naprosto souhlasím.Zakládala jsem si účet a nemohla jsem se dostat do internetového bankovnictví.Na m-lince mi bylo řečeno,že zadávám čísla asi špatně,účet se zablokovával,hlášení že nejsem jeho majitelem a ať si aktivuji další balíčky.Na pobočce vše vyzkoušeli a chyba na jejich straně,nikdo se neomluvil,arogantní jednání a peníze za telefon Vám nikdo nevrátí.Operátoři naprosto úděsní a ještě z Vás udělají blba.

 16. Jitka napsal:

  Také velmi negativní zkušenost. Jsem u mbank již téměř od začátku jejího působení. Dokud nemáte problém, je vše v pohodě. Jenže pak jsem omylem 3x zadala včera špatný potvrzovací kód SMS. Nastalo obrovské martyrium různých přepojování, vyplňování, ověřování, kdy chybí sjednocení pojmů – v sms dostanete kód a pak na webu je to pro změnu heslo a pod. No byla jsem z toho zoufalá, ale dopadlo to. Tak jsem chtěla poslat platbu, ale potvrzovací sms nechodily. Výsledek? Ráno SMS o opětovném zablokování účtu. To už jsem normálně zuřila. Napodruhé už jsem znala postup, takže účet odblokován. Pak odjedu pryč a za hodinu na to SMS – Váš účet byl zablokován. No sprdla jsem tu telefonní asistentku a ona mi jen řekla, že si můžu podat stížnost a že ji do 30 dní!!! vyřeší. Takže jako 30 dnů bez internetového bankovnictví? Nic víc pro mě prý nemohou udělat. Jdu jinam, i když mě bude stát napojení e-shopu na jinou banku zase 1500 Kč, na tohle fakt nemám nervy! A to jsem mbanku všude chválila 🙁

  • Anonym napsal:

   Přesně vím jak to myslíte

  • Anonym napsal:

   Telefonní asistentka. Nebo jak tomu říkáte je člověk, který snáší všechno. Pracuji u konkurence ale inteligence lidi je Nehorázná.
   Operátoři jsou lidi, nemůžu za nic, to že si vedení nastaví nějaké postupy neovlivní nikdo, jen vedení.

 17. Laďa napsal:

  Nejhorší banka co nám. Když máte jen peníze na účtě vše je ok. Když něco potřebujete je to v …. A to nemluvím o hypotéce. Pokud chcete přijít o peníze tak doporučuji hypotéku 😀 já refinancoval a setkal jsem se s totální arogancí a přišel o dost peněz. Hypošku mám konečně u jiné banky ale u mBank to není stále dořečeno (totálně nefunkční systém) čirou náhodou jsem zjistil, že nějaká část hypotéky nebyla zaplacena cca 3000 proč? to fakt netuším a tak mi prosím rozvrhli tuto částku fo roku 45 s částkou 15 korun/měsíc 😀 a když to chcu zaplatit (i když to je očividně jejich chyba) chtějí po mě další poplatky spojené s vyřízením…. a mohl bych tady psát romány :-/ ….s takovým přístupem jsem se fakt ještě nesetkal (a další kapitolou jsou Ukrajinci na mLince) NEDOPORUČUJI !!!!!!!!

 18. Viki napsal:

  Operátoři mi příjdou nezkušení a jeden mi teda přišel až moc arogantní. Čekání na spojení s operátorem trvá hodinu (Bez přehánění) a věčné problémy s přihlašováním do In. Bankovnictví! Spokojenost? Abslutně nulová nebo spíš mínusová!

 19. Klára napsal:

  Tak určirě tutobanku nedoporučuji.
  Kamenné prodejny nemají a kiosky , které jsou umístěny v obchodních center tak jsou prázdné bez zaměstnanců. Ze 3 náhodných návštěv ani jednou jsem nenarazila , aby byl zaměstnanec příto,en. A vrcholvšeho byl, když jsem si shednala schůzkuna konkrétním místě a čase tak se nikdo nedostavil. Ignorace a nezájem .

 20. Pitrsmen77 napsal:

  Já měl tuhle banku hodně rád ano má své zápory taky asi jako všechno ve vesmíru ale pokud se člověk seznámí s podmínkami tak muže být celkem spokojen s touto bankou jediný co mě rozpálilo téměř do běla jsou všeobecně manažeři kteří si zřejmě neustále chtějí dokazovat že své peníze nedostavají nadarmio tak se snaží vždy změnit průběh věcí ač se jedná o dobré věci a léty zaběhlé,dnes v novém internetovém bankovnictví které mělo donedávna M?banka téměř dokonalé nenajdu už ani kartu když třeba potřebuji změnit limit pro platby mna internetu,proto všeobecně vyzívám všechny lidi co maj kousek mozku v hlavě,proboha neměňte fungující a zaběhlé věci jinak skončíte hlavou zabořen v místech kam nikdo ani ve snu necghce být poslán !!!

 21. Anonym napsal:

  Pravda je, že z původní dobré banky je to dnes ubohost. Mám stejně zkušenosti jako ostatní. Při reklamaci odměny pro nového klienta, se mě paní na lince zeptala, co si od reklamace slibuji. To hovoří za vše….

 22. Milan napsal:

  Jsem hodně zklamaný z jednání lidí na lince. Jedna Ukrajinka, které není rozumět,pak zase protivná a drzá jménem Instalová Marie.Začala mně v telefonu okřikovat,prostě hrůza. Jsem znechucený nebylo to poprvé,co jsem zažil podobné jednání. Připadá mi, že lidi na linku vybírá nějaký primitiv.Služby této banky se postupně od počátku , kdy ji využívám hodně přitvrdili a předběhli ji ve službách jiné banky,které využiji.. Jakmile odtud převedu peníze , tak tu končím,a rozhodně nedoporučuji,díky jednání jejich pracovníků.Je to škoda.

 23. Troadix napsal:

  Chcete si zřídit kartu u mBank? Fajn, jsou dobré. Chcete si posléze přečíst smlouvu? Fajn, zaplať 500 CZK a my ti ji ukážeme!!! Katastrofa. Okamžitě jsem karty i účet zrušil.

 24. Katka napsal:

  Dobrý den, rozhodně mBank nedoporučuji. Komunikace přes mlinku je příšerná, mají jen své naučené odpovědi. Momentálně mi zadržují uznanou reklamaci – prý kvůli ověření transakce s karetní asociací. Obchodník i druhá banka mi peníze vrátili zpět, ale Mbank je zadržuje – má banka- Až od nich dostanu své peníze zpět, tak od nich určitě odejdu.

 25. Milan napsal:

  PŘÍBĚH PRO VŠECHNY, KTEŘÍ ZVAŽUJÍ ÚČET U MBANK – v cizím bankomatu jsem vybíral částku 45 tis. na úhradu dovolené za momentálně výhodnou cenu. Bankomat mi peníze z důvodu poruchy nevydal ale z mého účtu byly strženy do dvou minut. Strženy, ne blokovány! Cizí banka mi vystavila potvrzení, že peníze nebyly vydány a s tímto jsem reklamoval u “své” banky, tedy mBank. Očekával jsem, že to bude otázka několika dnů, max. do 30-ti dnů, jak ukládá zákon. Nikoli. MBank má svá pravidla a sama si určila lhůtu 45 dnů, jak jsem zjistil, jako jediná banka v ČR. Nicméně po uplynutí této lhůty mi oznámili, že na vyřešení reklamace mají až 90 dnů. Po několika urgencích mi 88 den oznámili, že reklamaci uznávají ale že musím jít na jejich pobočku nahlásit číslo účtu, kam mají zaslat peníze, protože jsem účet zrušil. Při rušení účtu jsem ale musel uvést č.účtu, pro případné odeslání peněz. Jel jsem tedy na pobočku mBank, kde se podivovali, proč jsem musel přijet, protože číslo účtu tam mají ode mne uvedené a tedy je nemají kam jinam jak dopsat. Vystavili mi potvrzení a toto jsem opět odeslal na reklamační odd. Očekával jsem, že již nic nebude bránit odeslání mých peněz. Dnes slavím výročí rovných 100 dnů od zadržení mých peněz. Na emaily dostávám odpovědi, že je email přiložen k reklamaci, tel. operátorky mi nedokážou na nic odpovědět a radí čekat.
  Domnívám se, že např. matka na mateřské, důchodce bez finanční rezervy a pod. se díky službám tohoto ústavu mohou ocitnout ve velkých problémech. Pokud by řešili tento problém rychlou půjčkou, tak případně v tzv. “dluhové pasti”.
  Smutné je, že s tímto nikdo není schopen nic dělat a mBank se pomocí placené reklamy chvástá svými smyšlenými úspěchy a vstřícností. Lidé… čtěte, než si založíte účet u banky.

 26. Martin napsal:

  Přešel jsem od mBank k Hello. Neuvěřitelným způsobem mi vadil přístup při zavedení poplatků za částku nižší než 1500 Kč v bankomatu. Původní přátelské a vstřícné jednání a komunikační web pro předávání zkušeností je už minulosti.

 27. Martina napsal:

  Příšerná banka, v jednání s klienty vůbec snad nejhorší co jsem zažila… šla jsem se zeptat osobně na pobočku, zdali nejdou změnit nějaké podmínky, že mi nevyhovují, pracovnice (arogantní a s výsměchem) mBank mi hned řekla že když nejsem spokojená že mám jít jinam, že mě nedrží. Nyní si převádím už měsíc účet do jiné banky která za mě odchod zprostředkovala (30 denní výpovědní lhůta už před týdnem vypršela), ale mBank mi stále účet nezrušila a ani nemají nikde uvedené že mám podanou žádost, sama prý žádost na IB podávat nemám aby se mi případně nevynulovala žádost od mé nové banky, obvolávám klientské centrum mBank abych zjistila jak na tom jsem, ale nikdo nic neví a nyní mi už ani neberou telefon.. prostě hrůza, hlavně že Vám pořád posílají na mail nějaké nabídky úvěrů apod. a to co mají řešit tak neřeší a ani neví jak.

 28. Eva napsal:

  Já nedoporučjuji. Doporučila jsem dva klinety a měla dostat celkem tisíc korun. Čekám už tři měsíce a nic. Na mlince mi řeknou ať napíšu reklamaci na e – mail a za dva týdny mi přišla odpověď, že po mailu to se mnou nemůžou vyřešit ať zavolám na mlinku. Když jsem šla na pobočku, tam byla slečna ochotná a příjemná, zadala reklamaci a dotaz e – mailem a vzala si ode mě můj mail, že se mi ozve s vyjádřením a čekám, žádná odpověď.

 29. fido napsal:

  Možná jde o přijatelnou banku pro prosté vedení účtu, ale něco složitějšího je problém vyřídit. Mohu potvrdit že jsem se alespoň v Praze na Pankrácké pobočce setkal s arogantním, nepříjemným přístupem a neochotou něco řešit, natož pak normálně poradit se situací.

 30. Ludmila napsal:

  Taky s Mbank jen nepříjemné zkušenosti. Jak osobně nebo telefonicky. Povýšené chování, jestli je ta práce nebaví , ať to nedělají. A pokud argumentují tím, že stížnosti mají denně několik, tak potvrzují jen to,že Mbank se jen každým rokem zhoršuje.

 31. Anonym napsal:

  Myslim ze tato banka jsou převlečený Polsky lichváři s licenci!!!
  54000,- pujceno na 48mesicu a splatka 2036,- do roka částku zaplatim, pokud mi nesunfaji úroky rozmáznu je všech sociálních mediich!!

 32. Karel napsal:

  Naprosto souhlasím s panem Daliborem. Banka nereaguje na žádnou z variant komunikace na dálku. Na email neodpovídají… první odeslán před měsícem a nic, druhý cca 14 dnů a také nic. Dovolat se můžete tak jedině na jejich automat. Jako stávající klient jste přesměrován na linku, kde vám nikdo telefon neveme, jen se ozve automat. Pokud mohu doporučit tak si raději najděte jinou finanční společnost. Já jsem již tak učinil.

 33. Karel napsal:

  Dobrý den, banku tak jak bylo tady již zmíněno NEDOPORUČUJI!!! Jelikož banka sází ná elektronickou a tel. komunikaci. Na tom by nebylo až tak nic špatného. Bohužel se nedá ani v jednom případě spojit, na několikátou výzvu emailem jsem se nedočkal žádné odpovědi. Ani po měsíci žádná odpověď. Telefonicky se spojíte jen s automatem. Proto doporučuji banku raději hledat jinde.

 34. Dalibor Novak napsal:

  Jedna z nejhorsich komunikaci v pripade, kdy potrebujete s necim portadit nebo pomoci. Na mail mi odpovidali asi 3 tydny. S operatorem se temer nelze spojit. Vyridit si cokoli online je i pro zkuseneho cloveka temer nemozne. Rozhodne tuto banku nikomu nedoporucuji.

  • Tomáš napsal:

   No nevím jestli je nejhorší v komunikaci s klientem,ale já psal už 2x na Fio a
   ani po 2 měsících žádná odpoved….

 35. Karel Tomaštík napsal:

  Od mBank odcházím a to jsem tam byl od jejich úplných začátků v ČR a mám tam 2 účty a měl jsem krom debetní i kreditku. Nejen, že měnili několikrát značně nevýhodně podmínky, ale momentálně mi naúčtovali poplatek za převod peněz ze spořícího na normální účet v rozporu s ceníkem (jediný převod v měsíci) a když jsem to chtěl reklamovat, tak reklamace je jediná věc, kterou nelze udělat v e-bankovnictví, na pobočce mě přemlouvali, ať to nedávám písemně, ale po mLince a když jsem volal na mLinku, tak jsem 15 minut poslouchal stupidní znělku a nic. Nepotřebuju provolat všechny volné minuty. Zítra tam jdu znovu, podám reklamaci písemně a pak si plynule zruším účet.

  • Lubomír Pacák napsal:

   Zcela potvrzuji zkušenost Karla, když jsem si zablokoval účet opakovaně zadáním špatného hesla. Na sedm pokusů o tel.spojení jsem se dostal vždy jen na robota, celkem dvacet osm minut poslouchal znělku a za provolanou stovku jsem dozvěděl, že mám čekat.

 36. Jan napsal:

  Právě se rozhoduji, zda si u mBANK založit účet. Po přečtení několika hodnocení to dělat nebudu a to i přesto, že zrovna nabízí 1000.- kč připsat na účet novému klientovi Nějak jim prostě nevěřím. Nedokáži sice říci proč, ale kdysi jsem dopadl hodně špatně u Moravia Banky ve Frýdku-Místku a proto budu raději platit poplatky u Banky, kde jsem již mnoho roků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.