mBank zpoplatňuje platební kartu, zavádí výběry zdarma a snižuje úroky u mSpoření


Datum 1.3.2015 přinese úpravu sazebníku mBank. Změna bude zajímavá pro klienty, kteří vybírají z bankomatů, ovšem jejich měsíční obrat není v požadované výši mezi 2 000 a 4 000 Kč. Výběry z bankomatů budou počínaje tímto datem zdarma (bude se jednat o tři výběry z libovolného bankomatu v ČR). Ovšem bude zaveden poplatek 29 Kč měsíčně za vedení debetní karty. Poplatek bude klientovi odpuštěn pokud splní jednu ze dvou podmínek: provedení jedné transakce ve výši 500 Kč a více nebo mít u mBank jakýkoliv úvěrový produkt. Díky tomuto kroku může banka nadále tvrdit, že nabízí účet bez poplatků.  

Zavedení poplatku za vedení debetní karty může vzbuzovat u klientů pocit, že si pohoršili a mKonto se již nevyplatí, ale jedná se o fakt zdánlivý. Polepší si ti klienti, kteří nesplňovali podmínku minimálního obratu kartou 2 000 Kč, jelikož od 1.3. jim bude ke třem výběrům zdarma bude stačit utratit 500 Kč. A pohorší si ti klienti, kteří nevyužívají platební kartu a pomocí jí neutratí ani 500 Kč měsíčně, jelikož jim bude účtován poplatek 29 Kč měsíčně.

mBank

mBank mění i další poplatky, ovšem ty se dotknou pouze určité části klientů. Připsání zahraniční platby bude nově stát 99 Kč místo dosavadních 49 Kč. Dotaz na zůstatek prostřednictvím bankomatu bude stát nově 9 Kč. Další změna se týká snížení úroku u mSpoření, kde dojde k pokledu ze stávajících 3% na 1,6%. Tato změna bude pro klienty aktuální od 1. ledna, ovšem tento krok byl avizován již dříve. mBank od začátku tvrdila, že 3% úročení u atypického spoření nebude navždy.


Podobné recenze