On-line finanční poradny a poradci


Často se nám může stát, že potřebujeme rychlou radu v oblasti financí a chceme ji co nejrychleji – a nejlépe s co nejnižšími náklady, ideálně zdarma. Mnoho lidí se v takovýchto okamžicích obrací na internetové poradny. Je to fenomén, který můžeme snadno dokázat – stačí se totiž podívat na množství dotazů v těch nejznámějších z nich. Ne všechny však umí poradit dobře. Některým to trvá. Jiné poradí špatně. A v nějakých také musíme poslat placenou SMS. Jak to tedy vlastně funguje?


Není poradna jako poradna

Pakliže opravdu nechceme kontaktovat některou z finančně poradenských společností či se obrátit na právníka a jsme rozhodnuti vyzkoušet on-line finanční poradnu, měli bychom ji brát pouze jako jakousi směrnici a ne stoprocentně ověřenou odpověď – a to zvláště v případě, že je zdarma. A jak ze směsi mnoha poraden vybrat tu správnou? Ideálním portálem je asi takový, který je sám o sobě provozován finančně poradenskou společností, která si tímto počinem chce třeba zvýšit svoji důvěryhodnost či najít více zákazníků. Jako taková se jeví například on-line poradna www.poradna.finance.cz, která je provozována společností Finance Media a. s. Pokud budeme více pátrat, můžeme zjistit, že jde o firmu, která provozuje rovnou několik poměrně velkých portálů zabývajících se finanční tematikou a zároveň i se pohybuje i v odvětví prodeje finanční produktů. Lidé, kteří nám odpovídají v této poradně na dotazy, jsou podepsáni, což je také nesporným plusem.

Jako trochu horší příklad se na první pohled jeví poradna nacházející se na webové stránce www.bezplatnapravniporadna.cz. Není zaměřena čistě na finance, je totiž jakási všehochuť, která na svém portále hlásá, že je největší bezplatnou poradnou u nás. To je možná pravda, výsledek však může být trochu nicneříkající. Provozovatelem je lékař z neurologického oddělení MUDr. Zdeněk Mlčoch a v patičce webové stránky si můžeme všimnout oznámení „Jména všech tazatelů v dotazech jsou náhodně vybraná (smyšlená), podobnost se skutečnými osobami v realitě je čistě náhodná.“. Možná je to jen bezpečnostní opatření, každopádně poradna nepůsobí natolik důvěryhodně, jako výše uvedená. A ty další? Vyzkoušet si je podle popsaného rozboru můžete klidně sami. J


On-line finanční poradny a poradci
4 (80%) 2

Podobné recenze