Komerční banka


Komerční banka

Komerční banka, a.s., je mateřskou společností Skupiny KB a je součástí mezinárodní skupiny Société Générale (Francie). Patří mezi přední bankovní instituce v České republice a v regionu střední a východní Evropy. Komerční banka je univerzální bankou poskytující služby od běžných účtů pro všechny skupiny obyvatel, přes úvěrové služby (úvěry, hypotéky) po investiční produkty. Služby Komerční banky v roce 2011 využívalo 1,6 milionu zákazníků na 397 pobočkách, prostřednictvím 693 bankomatů po celé České republice. Komerční banka má velmi dlouhou historii, kdy v roce 1990 byla založena jako státní instituce.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Konto G2.2 – studentské konto, které je určeno studentům a mladým lidem od 15 do 30 let Do 18 let je ovšem při sjednání potřeba přítomnost zákonného zástupce a rodný list Od 20 let je třeba přinést potvrzení o studiu nebo předložit ISIC

MůjÚčet – jedná se o klasický účet pro fyzické osoby ve čtyřech variantách;  MůjÚčet, MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold a Top Nabídka. V základu je vedení účtu zdarma.

Úvěry: Komerční banka půjčka – Osobní půjčka – jedná se o úvěr pro nepodnikatelské (osobní) účely, výše od 10 000 Kč do 2 500 000 Kč bez nutnosti ručení, úroková sazba od 3,8 %, schválení probíhá v případě předschválené výše do 24 hodin, maximální splatnost je 8 let, zdarma pojištění proti nesplácení úvěru, potřebné dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmu.

Výhody banky

 • dlouhá historie banky, silná mateřská společnost
 • individuální přístup osobního bankéře
 • možnost snižovat si poplatek za běžný účet plněním čtyř podmínek (příchozí peníze na účet, produkty v minimální hodnotě 2000 Kč u společností ze Skupiny KB, úvěr či hypotéka u KB, objem prostředků u společností ze Skupiny KB vyšší než 250 000 Kč)
 • hustá pobočková síť
 • velká paleta investičních možností

Nevýhody banky

 • nízké úročení na většině spořících produktech (konzervativní produkty s nízkým rizikem

Pobočky

Sídlo Komerční banky je na adrese Na Příkopě 33, 114 07 Praha 1, kde je také hlavní pobočka v Praze. Celkem je v ČR 396 poboček a 703 bankomatů. V Brně je hlavní pobočka na adrese Nám. Svobody 92/21. V Ostravě na adrese Nádražní 1698/12 a v Olomouci na adrese Tř. Svobody 1035/14.

O společnosti

Société Générale je jednou z největších evropských skupin poskytujících finanční služby. Zhruba 160 000 zaměstnanců působících na pobočkách v 77 zemích denně obslouží více než 33 milionů klientů po celém světě. Týmy Société Générale nabízejí poradenství a služby jednotlivcům, zákazníkům z řad společností a institucí ve třech ústředních směrech podnikání (Drobné bankovnictví, Mezinárodní drobné bankovnictví a Firemní a investiční bankovnictví). Société Générale je také významným hráčem na poli specializovaného financování a pojištění, soukromého bankovnictví, individuální správy aktiv („asset management“) a služeb v oblasti cenných papírů.

Reklama

httpv://www.youtube.com/watch?v=ujH77afGExc

Kontakty

 • Infolinka +420 800 521 521 (PO-NE 8-22)
  +420 955 559 550 ze zahraničí (PO-NE 8-22)
  +420 955 551 551 ze zahraničí (PO-PÁ 8-22, AJ obsluha)
 • e-mailmojebanka@kb.cz
 • facebook – https://www.facebook.com/komercni.banka
 • twitter – https://twitter.com/komercka
 • Kód banky KB: 0100

Komerční banka
2.5 (49%) 20

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

43 zkušeností s Komerční banka

 1. Karolína Kuncova napsal:

  Účet mi zřídil zaměstnavatel a sem tak nasrana jako už dlouho ne .. 30 kódu k ničemu po telefonu mi řeknou že musím stejně na pobočku kvůli internetovém bankovnictví i kdyz uz mám na něj uděláno smlouvu?? Co to je ?? Sakra co to je tohle ,mám dost a lituju ty co tam děláj až tam dorazim

 2. Míša napsal:

  Prý ztratili moje data k investicím. Co? Z banky ztratí data? A prý se nyní mám dostavit osobně na pobočku a předložit všechny osobní doklady k investičnímu účtu.
  Již jsem kontaktovala právníka. KB – banda neználků a arogantních debilků.

 3. Marcela napsal:

  Zrušila jsem si spoření a teď čekám skoro 3 měsíc a peníze nikde . Po telefonní hovoru my řekli že jsem to zrušila 5.3.2020 výpověď je 2 měsíce do 31.05.2020 a pak ještě musím čekat na vyplatí termín což je 3 týden v měsíci .
  Doufám že ukončením banky už takoví problém nebude.

 4. Marcela napsal:

  Zrušila jsem si spoření a teď čekám skoro 3 měsíc a peníze nikde . Po telefonní hovoru my řekli že jsem to zrušila 5.3.2020 výpověď je 2 měsíce do 31.05.2020 a pak ještě musím čekat na vyplatí termín což je 3 týden v měsíci .
  Doufám že ukončením banky už takoví problém nebude .

 5. petra napsal:

  ačkoliv jsem s kb byla do ted spokojená tak tentokrát se přidám k negativním komentářům kb neustále vám nabízí úvěry ani se vás nezeptaji kolik máte přijmy misto 2.stupně vám napišou 3 a přijmy z podnikaní napišou 120000 kč ačkoliv to nemám a výše invalidniho důchodu je podle nich 4808 misto 5097 absolutně zmatečná banka je čas na změnu opravdu jen doplatit úvěr a odejít

 6. Iveta napsal:

  Už nikdy víc KB. Refinancovala jsem hypotéku ke dni konce fixace a oni mi napočítali dluh 15000 Kč za předčasné splacení. Říkám si, cože? Na konci fixace tolik peněz? Nakonec jsem zjistila, že mám ve smlouvě takový krásný odstavec, že platím pokutu za předčasné splácení, ovšem ne, když ukončím smlouvu v době fixace, ale kdykoliv během trvání smlouvy, takže 30 let. Brala jsem si 100 procent a měla vysoký úrok, takže jsem pro ně byla snadný cíl, jelikož věděli, že budu refinancovat.

  • Nespokojeny klient napsal:

   Řeším stejny problemproblem.Komerční banka jea banda zlodějů,stydte se!!Všude řeknu,že jste “banka”na hovno..Ztrháváte si peníze,na které nemáte nárok a přidělávate lidem akorat problemy!!!Brzo vas dám do televize!!!

 7. Karolína napsal:

  Převedla jsem hypotéku z CS do komercky. To byla největší chyba. Radši platím vyšší poplatky, než mít komercku.
  Oni nejsou schopni udělat nic bez chyb. Stále něco nefunguje, nebo pracovník banky nastavil něco špatně. Rozhodně nedoporučuji paní Saskie Novákovou. Je líná a nekompetentní. Měla jsem s ní schůzku, tak ona mně normálně řekla, že já jsem měla hodně dotazů ( ano, sakra, nastavovaly jsme nový účet, přihlášení, převod inkas atd), takže teď je unavená a pokud mám stále dotazy mám přijít zase. Takže kvůli tomu, že ona je neschopná a musí všechno ověřovat u kolegy, já si musím vzít volno a zase jít na pobočku?!
  Neuvěřitelné, naprosto nepochopitelny přístup.
  Nakonec ona mi “nastavila inkasa”, které mně nefungujou. Teď jsem zjistila, že dlužím poplatky za 2 měsíce, protože zase KB není schopna předvést platby.
  Komunikace je s nimi obtížná, linka neví nic, kvůli každé kravíně člověk musí na pobočku. Jejích aplikaci klíč se nedá restartovat pokud máte 2 způsoby přihlášení, takže musíte zas na pobočku.
  Já větší stres s banky ještě neměla.. Doufám teda zaplatit hypotéku a nikdy v životě se nepřibližovat ke KB!!!

  • Zdeno napsal:

   Milá paní.. To není ale chyba banky, nýbrž jedince co tam pracuje. Já sám jsem mladý a půjčka v komerční na auto byla naprosto bez problémů a za 30 min vyřízená. Když je člověk normální, nemá milion dluhů, má slušnou práci a je finančně gramotný tak je komerčka pohoda. Už jen z důvodu, že je to jedna z největších a nejstarších bank. Moje bankovní poradnice je naprosto v pohodě ženská která se semnou baví na úrovni kamarádství, ne žádné formality. Nikdy jsem s ní neměl problém.

   • Dzan napsal:

    No tak Vy jste očividně zaměstnanec této banky. A pokud ne, tak začnete prosím vyřizovat tyto věci za lidi, uvidíme jak Vám to pujde

    • Terezie napsal:

     Problém je, že těhle “chybových jedinců” je tam velká koncentrace. Moje původní bankovní poradkyně podělala při zakládání účtu snad vše, co šlo. Doteď (1 rok po založení účtu) nemám od něj kartu. Ona tvrdila, že to je chyba výrobce, ale po spolupráci s ní vim své. A v posledních měsících se mi z nějakého důvodu změnila poradkyně asi 10x. Chci to všechno zrušit, ale oni maj čas nejdřív za dva týdny? To je fakt konec.

 8. Petr Povolný napsal:

  -mám tam účet kvůli slevě na schránku a vůbec jej nevyužívám (nikdy jsem odtud neposlal ani korunu) 
  -opakovaně si Vás budou zvát na pobočku k předložení občanského průkazu 
  -budou si Vás zvát i přesto že jste na pobočce právě byli a to dokonce třikrát (za posledních 5 týdnů) 
  -i přesto že jste si předem domluvili schůzku a pak jste se třikrát dostavili i s občanským průkazem, který jste jim předložili tak si jej neofotili 
  -týden po poslední návštěvě Vám pošlou dopis kde budou žádat doplnění informací na jejich pobočce jinak vypoví všechny Vaše služby 
  -když se jejich podpory tážete, proč si tu občanku neofotili tak Vám sdělí, že to není jejich povinnost 
  -když jim opakovaně vysvětlujete, že si kvůli návštěvě jejich pobočky musíte vzít dovolenou nebo si 2 hodiny napracovat tak Vám Váš “bankovní poradce” řekne, že se dívá na mapu a máte to docela blízko (musel jsem mu vysvětlit rozdíl mezi trvalým a reálným bydlištěm) 
  -když návštěvu odmítáte tak najednou přijde s nápadem, že to půjde na dálku 
  -o týden později Vám sdělí, že jste si ještě nepotvrdili daňové rezidentství v čr a pošle Vám návod 
  -když přijdete na pobočku tak místo pozdravu Vám paní suše řekne: co chcete? 
  -můj bankovní poradce mi vysvětlil, že to je přece ten osobní přístup 
  -když vyjádříte nespokojenost tak Vám jejich zákaznická podpora papouškuje paragrafy a jakékoliv pochybení na straně Komerční banky odmítají 

  závěr: toto jednání je standardním jednáním Komerční banky

 9. Monika napsal:

  KB…. nejhorší banka co jsem kdy měla !!!!!!

 10. Jana M. napsal:

  Komerční banka se v poslední době hodně zhoršila, jsem u nich již více než 10 let a nikdy jsem neměla důvod k nespokojenosti, ale to co předvádějí poslední půlrok je naprostá katastrofa. V dnešní době již naprosto zastaralé, neekologické a neekonomické postupy (např. papírová korespondence), neustálé nucení klienta navštěvovat pobočku, “vyhodnocování”, které jim trvá 14 dní, svévolná změna mateřské pobočky (mimo jiné tak daleko, že když tam potřebuji musím si brát v práci půl dne dovolené), poradci si mě přehazují doslova jako “horký brambor”, podávají neuplné a mylné informace a vůbec nikdo z nich nepůsobí tak, že vlastně ví co dělá. Když jsem poslala e-mail řediteli pobočky přišla mi automatická odpověď, že má dovolenou, ale ani po skončení dovolené mu můj e-mail s detailním vylíčením situace nestál ani za nepatrnou zpětnou vazbu. Sama pracuji na tiskovém oddělení a tohle považuji za nevídanou ignoraci. Naprosto si neváží slušného klienta a některé situace, které jsem tam od března tohoto roku zažila silně připomínaly scény z reklamy na Air bank. Také už jim doma neřekneme jinak než “ČNÍ BANKA”. Musím uznat, ze úrokovou sazbu jsem u nich dostala skvělou, fixace mi končí za dlouho, takže odchod k jiné bance aktálně není reálný, pokud by se mě ale někdo zeptal jestli si u nich cokoli zařídit určitě bych to každému vymluvila.

 11. Jana napsal:

  Jsem u KB celý život nedávno mi hekři vybrali celí účet a KB to nechce vrátit a jestli je po nich budem vymáhat tak mě dají k soudu.

 12. Petra napsal:

  Měla jsem v dědictví také dluh u kb . Když pominu jejich počáteční neschopnost mi k tomu cokoli říci ,následované absolutními dezinformacemi o postupu v této záležitosti, tak snad nejhorší bylo ,když mi řekli, že to se mnou řešit nebudou a předali to vymahacum. Ze prý je to normální. Ti po mne nejdříve chtěli celý dluh najednou a po delší domluvě jsme dali dohromady splátky. Naštěstí je vše už splacene a já kb nikdy nikdy nechci už vidět.

 13. zkusenost 2019 napsal:

  Snaha o otevreni jistotniho uctu (uschova kupni ceny) v teto bance skoncila tim, ze se ze slibenych 5 dnu na zprocesovani dokladů to ztransformovalo na odpoved typu: “cekejte, nevime kolik to bude trvat,na Complience oddeleni neni dostatek lidi…”.
  Stoji na tom cely obchod a neda se to ovlivnit jinak, nez zacit to resit cely proces od zacatku v jine bance. S takovym pristupem jsem se jeste nesetkala. Rozhodne nedoporucuji.

 14. Eva napsal:

  Nejhorší banka, pryč od ní!! Vydělávají na Vašich penězích nehorázným způsobem, internetové bankovnictví je stále nedostupné,je hrozně nepřehledné a nespolehlivé. Mám k této bance nedůvěru.

  • Anonym napsal:

   Neprehledna internet banka? Tak to mate asi jinou nez u KB.

   • MiroTR napsal:

    Také mi ta nová verze připadá nepřehledná. Naštěstí jsem si vyjednal verzi byznys a ta je přehledná i pro naprostého laika. Větší problém je s tím novým přihlašováním přes SMS. To řada seniorů nezvládne.

 15. Kristýna napsal:

  Komercni banka je doposud nejhorsi banka s kterou sem se setkala co se tyce uveru. Zadala sem o uver jako novy klient, musela sem dokladat vyplnene potvrzeni o prijmu, vypisy z uctu, vyplatnice, pote ze chteji evidentni list duchodoveho pojisteni, vsechno se to tahlo nekolik dni, kdy mi nakonci rekli ze budu mit schvaleno s urokem skoro 20%. Kdo vi, co by bylo dale. Bankerku sem mela teda skvelou, to si nemohu stezovat, ale prubeh vyrizeni sileny, samozrejme sem odmitla. Mam zkusenost s vice bankami, za me naprosto top airbank, potom mbank, v neposledni rade moneta a tato komercni banka. Kazda banka je samozrejme jina a ma jina kriteria, toto je ale ma zkusenost.

 16. Barbora napsal:

  V současnosti je heslem této banky ignorance, plané sliby a nic nedělání. Neznají ani své produkty, slíbí zjistit informace a již se nikdy neozvou, to jsou mé zkušenosti z několika poboček KB, především jedná-li se o produkty KB pojišťovny. Infoemail sice odpoví, ale stejně nekoná, slibotechna podobně jako na pobočkách.

  • Marci napsal:

   Naprosto souhlasim. Nekonecne telefonicke hovory,ktere stejne nic nevyresi a poradci nejsou vubec k zastizeni. Nejlepsi reseni bude asi vypoved,ale I ta je s nimi problem,kdyz to ma jeden na pobocku z ruky.

 17. Lucka napsal:

  Bohužel se i já musím přidat k negativním komentářům. Investovala jsem do podílových fondů KB (celkem do 3) a po dobu dvou let jsem se jen neustále propadala do mínusu – na všech třech fondech. Ani jednou nebyla částka vyšší než můj vklad. Zašla jsem tedy na pobočku a oznámila, že chci smlouvu zrušit. Paní začala přemlouvat – to určitě všichni důvěrně znáte. Tvrdila, že zrovna byli s celým týmem na poradě a že jim vysvětlovali, jak byly poslední dva roky, co se fondů týče, slabé ať klienti neruší žádné investice, protože do budoucna to vypadá s fondy růžově. S úsměvem jsem jí sdělila, že opravdu už nehodlám ztrácet své peníze. Na to mi odvětila:,, Vždyť jste ve ztrátě pouze 2000 Kč, to by se Vám dorovnalo. Po dvou letech nemůžete čekat zázraky. ” Pevně jsem si stála za svým a po dlouhé diskuzi, kdy byla paní již značně naštvaná, jsme sepsali výpovědi.
  KB už nikdy více, to co nabízejí je výsměch, hledí jen a jen na svůj zisk.

 18. matej napsal:

  pozor na tuto banku a jejich vyborne manazery, investuji vase peníze tak ze prinaseji zisk jen bance a delaji to systematicky a zamerne, pohybuji se v minusovych procentech a zakaznik prichazi o sve peníze, takto se o sve klienty stara jejich banka které v dobře vire sverite svoje finance, nejlepší banka je ta kde nemaji tolik uredniku které musite krmit z vlastnich penez tuto banku nikdy

 19. Jindřich napsal:

  KB je jednoznačně nejhorší banka a pojišťovna. Po ukončení pojistné smlouvy mi vznikl nedoplatek, nicméně KB se ani neobtěžovala zaslat upomínku a až po dvou letech přišel dopis přímo z advokátní kanceláře. Dle pracovnice KB je toto běžný postup a informaci, že mám nedoplatek si mám asi vycucat z palce. Takže za mě KB už nikdy…..

 20. Anonym napsal:

  Všechny kdo chtějí investovat s KB Pojišťovnou upozorňuji, podívejte se nejprve jak hospodaří jejich fondy.Jsou velmi ztrátové. Banka jako bonus nabízí po sedmi letech investování záruku 90% návratnosti investovaných prostředků ke dni splatnosti fondu po odečtení správních nákladů.
  Bohužel správní náklady jsou tak velké,že se napakuje banka a klient zapláče. Podívejte se např. na výsledky Zajištěných fondů Certus za devět let jejich investování.

 21. standa napsal:

  pozor na investovani s touto bankou, zvolil jsem ten nejmene rizikovy produkt a zaplatil jsem si investičního manazera který by se mel o investice starat aby vydelavaly a výsledek je takovy ze prodělávám 500 kc každý tyden a kdybych si chtěl SVE pocatecni peníze vybrat tak je musim zdanit !!!! KB nikdy

 22. Roman napsal:

  Já teda nevím, ale u Kb… mám hypoteku a vyřízení bylo rychlé…poplatky jsem některé neplatil a nebo mi dali obchodní slevu 50%. Ale je fakt že jsem u Kb – 10 let … mam tam zlatou kartu- zadara, kreditni kartu, 2x pojistění.

 23. Lucie napsal:

  Nemáme dobrou zkušenost. Hypotéku u KB řešíme už skoro 2 měsíce a ještě jsme se nedostali ani do fáze odhadu. Příjmy jim trvalo ověřit 3 týdny. Odhad měl být prý do 2 dnů, no už na něj čekáme 14 dní.. Upřímně se bojím, co bude následovat.

 24. Alena Malá napsal:

  Mám hypotéku a tím pádem i osobní účet u KB. Když jsem kupovala byt, zjišťovala jsem osobně nabídky u různých bank. Nejhorší přístup byl u KB a mé rozhodnutí bylo jasné, jen NE v KB. Jenomže, realitní kancelář, která zprostředkovala koupi, měla smlouvu s KB. Takže jsem u ní nakonec skončila. Překousla jsem to s tím, že mám slušnou úrokovou sazbu.
  Nastal termín první fixace. Jdu (půl roku předem) do banky se informovat jak to chodí a co mě čeká. Paní povídá :” To je ještě brzo, to máte čas, my vám včas pošleme dopis, nebojte.” haha. Přišel rovnou oznamovací dopis o výši nové úrokové sazby, chvíli před termínem.
  Jenže už jsem měla vypracovanou novou nabídku u jiné banky na refinancování.
  Když jsem s tím šla k poradkyni, domluvila mi s ředitelem tu samou sazbu. Vzhledem k špatnému období v rodině jsem byla ráda, že to mám za sebou. Ok, to jsem ustála.
  Blíží se druhá fixace a to už se chystám být tvrdá a odejít. Jako by to věděli a bez mého vědomí mi prodloužili o 1 rok fixaci. Tak zase píšu, volám, zjišťuji co se děje.
  Poplatky jsou velké. Musíte smlouvat, prosit, nadávat… někdy to pomůže.
  Za urgentní zahraniční platbu 45 eur (cca 1150,-) jsem zaplatila 795,- na poplatcích….
  Když se smířím s poplatky, tak očekávám fér jednání a služby na úrovni.
  Na pobočkách jsem se setkala především s arogantními “prodavačkami” co mají namalované nehty.
  Stále mi mění poradce. Z asi 7 mi kakštakš sedla jen jedna.
  A kladné postřehy?
  Bankovnictví se mi líbí a funguje. Snad i bezpečně.
  K platební kartě mám cestovní pojištění i na mou rodinu zdarma.
  Uvidím jak se budu mít u jiné banky, třeba se ještě ráda vrátím 😂. Snad ne…!

 25. Míra napsal:

  Komerční banka jsou zloději a podvodníci,okradly moji ženu o čtvrt baráku dědictví po otci a to je těžce invalidní a má bezlepkovou dietu.Padělávají s realitkami kupní smlouvy a chcou nehorázné penále několikrát převišující část o kterou vás okradnou na základě padělané kopní smlouvy.Nedoporučuji ale přímo vyzívám všem slušným lidem aby se této podvodné bance vyhli obloukem.

 26. p napsal:

  …ani se nedivím, hlavně, že pracovnice sjednala hypoteční úvěr, protože je podle toho hodnocená…tak to totiž v KB funguje..ve Francii ani neví, jak to funguje v naší republice, asi by se zhrozili

 27. zkušenost 2017 napsal:

  tzv finanční poradce co je vám přidělen při založení účtu je opravdu jen komedie,osobní přístup je katastrofa.Zkušenost 2017/2018 : pokud z jiné banky odešlete omylem peníze na jiný účet KB než ten co vám byl při zřizování účtu přidělen,tak máte smůlu,nikde nepsaná pravidla KB jsou taková,že pokud se rozhodne jejich klient peníze nevrátit zpět na váš účet u jiné banky,tak vám bude v KB naznačeno,že se se svými penězi můžete rozloučit.Kecy o termínu vyjádření jsou opravdu jen kecy a uklidňující má být pro vás to,že po nulové reakci,bude vše předáno policii,která v této věci udělá stejný prt jako KB.Bude nutný právní zástupce ,co vám pomůže se stížností na arbitr a bude se snažit zatopit zloději,kterého kryje další zloděj a to je KB.

 28. Otáhal napsal:

  Zdravím všechny ty kteří uvažují o hyp.úvěru u KB. Tuhle banku určitě nedoporučuji lidem kteří mají zájem získat hypotéku čistě legálním způsobem, kdy jste řádný a pracující občan! Určitě DOPORUČUJI lidem, kteří jsou nečestní, bez zaměstnání a na soc.dávkách, protože tahle banka rozhodně NEPROVĚŘUJE! Jen stačí trošičku více investovat! A světě div se, doklad o výší příjmů, pracovní smlouva je na světě. Krása, jak je to jednoduché, tedy pro ty nepoctivé.

  Případ jedné nejmenované klientky z Hodonína na jihu moravy, která se rozhodla dost arogantním a drzím způsobem získat hypotéku u KB, kdy jako matka na mateřské, celé roky nezaměstnaná a pobíracící všechny možné soc.dávky a dvěma dětmi tuto hypotéku za pomocí pracovníka KB dostala! Tedy absolutně bez jakéhokoliv prověření došlo k trestnému činu. Paní se vysmívá celému systému a má tu drzost se chlubit jak stín vydr….la.

  Slušným lidem jsou hypotéky zamítnuté,a takovému
  druhu lidí je vše přehlížení. Dal jsem podmět k medializaci.

 29. Michal napsal:

  Máme u KB HYPOTEČNÍ ÚVĚR a s klidem mohu říct, že vyděláváme jen a jen na HYPOTÉKU. Keci o tom, jak vše půjde, když bude jakýkoli problém jsou platné jen do doby, než ten problém nastane. Pak už se jen valí úroky, co nemáte šanci zaplatit… Úroková sazba roste každým výročím fixace. V době, kdy se rozdávají úroky kolem dvou procent, jsme už na 6,5% a nemáte šanci se bránit. Nehledě na pokuty, co jsou páleny třikrát do měsíce a jste zapisováni stejně tak třikrát do registrů – pak si ostatní banky myslí, že máte tři nesplácené úvěry a nikdo se s Vámi nebaví. Když už Vás má KB natlačené do této pozice, jste jednoduše RUKOJMÍ a nezačnou cucat Vaše peníze brkem, ale turbovysavačem. Nejvíce mě pobavilo, když jsem celou záležitost začal řešit stížnostmi. Nejen, že nemáte na koho sem obrátit, ale ani Vás nespojí. Nakonec jsem se obrátil na OMBUDSMANA KB a to zděšení… 🙂 De charty ombudsmana se nemám nárok na ombudsmana s mím problémem co obracet a dále se dočtete, že se celá charta vzájemně vylučuje. Nejhorší banka roku. A to ani nepíšu o tom, jak se ve finále ani nikdy nedozvíte, kolik vlastně na svém účtu máte, protože “OBCHODNÍCI SI STRHÁVAJÍ PLATBY KLIDNĚ AŽ PO TÝDNU” a prachy se strhnou dvakrát. A jiné a jiné a jiné. Co si budeme nalhávat, politici z toho mají moc, tak proč by se nás “PLATÍCÍCH BLBEČKŮ” měli zastávat a upravovat zákony pro nás… Docela se už stydím za to, že JSEM ČECH a že ŽIJI V ČECHÁCH.
  Všem Vám přeji pevné nervy a mnohem lepší banky.

 30. ? napsal:

  No, zvláštní instituce. Jinak jsem pochopila, že v některých bankách není vůbec pro-klientsky orientovaný personál. Nevím, jestli pán ještě šéfuje ING, ale obor pojistná matematika, který vznikl, aby se vůbec někteří lidé udrželi v práci, není asi ten správný obor do banky.Takoví lidé patří do metodického zázemí banky a ne ke klientům.

 31. Blanka napsal:

  Komerční banka je naprosto příšerná. Od nesmyslných poplatků včetně poplatku za dotaz na zůstatek v účtu od KB v bankomatu KB po internetového bankovnictví, které je závislé na certifikátu v PC. Certifikát neustále z PC vypadává, několikrát do roka chodím na pobočku, aby mi jej obnovili. Jejich “Vedení účtu zdarma” spočívá v tom, že je nutno každý měsíc dodržovat několik určených pravidel, aby zdarma bylo. Poplatek za vedení Vám z účtu odečtou a když vše splníte, zase je přičtou. Toto vrácení peněz je v bankovnictví vedeno jako “Odměna”. Internetové bankovnictví naprosto nepřehledné. Odeslané platby z účtu nejsou zařazeny do “Účtu zdarma” . Každá odeslaná položka se platí. V hypotéční smlouvě jsou za vše desetitisícové pokuty. Pokud byt pronajímáte, jste povinni tuto skutečnost sdělovat bance a banka vyžaduje kopii nájemní smlouvy. I když vše splácíte tak jak máte, prověřují si u zaměstnavatele, zda u něj opravdu ještě pracujete. Kdybych měla vypsat vše co jsem za necelé 3 roky s KB zažila bylo by to na knihu. Komu jsem se upsala jsem zjistila až po podpisu a schválení hypotéky. Ano, byla to moje chyba, kterou již víckrát opakovat nebudu. Jakmile dosáhne hypotéka data fixace okamžitě odcházím jinam . . . kamkoliv. Raději zaplatím někde vyšší úroky, někde kde se ke mě budou chovat slušně a narovinu, než zůstávat u KB. Měla jsem účty již u několika bank, ale s něčím takovým jsem se doposud nesetkala. !!! DOPORUČUJI JAKOUKOLIV JINOU BANKU NEŽ JE KB !!!

 32. Bea napsal:

  Chtela jsem si opet pujcit u KB po 6 letech pujcit penize, to ze to u dlouhdobe pujcky preplatite, to je klasika. Ale ze ted chci ne nijak vysokou pujcku a zazivam teror, tak na tohle uz prestavam byt zvedava. Prvne mi bankovni poradkyne zrusi schuzku v ten samy den, pak protoze jsem presla k jine pobocne, tak dle systemu to trva do dalsiho dne, cili zas pujcka v nedohlednu a musim tam opet, dneska opet nic nevyreseno, protoze to musi “udajne” schvalit reditel pobocky, co tam neni. Cili zvazuju si pujcit penize u pribuznych, protoze aby se ke mne choval nekdo jak k debilovi a odpadu nejsem zvedava, navic i zvazuji zruseni definitivne uctu u nich, horsi chovani od bankovni poradkyne jsem nezazila, prvne, ze jsi nejsem podobna na op, zajiste mam u sebe i jiny doklad a a jine narazky. Proste neskutecny, hlavne, ze Vam volaji a nabizeji pujcku. Absolutne nedoporucuji.

 33. Tomás napsal:

  Pokud máte pevné nervy a hodne penez, které jste ochotni vyhodit z okna, smele do pujcky a hypoteky s KB. NEDOPORUCUJI!

 34. […] Komerční banka vznikla roku 1990 vyčleněním ze Státní banky Československa, akciovou společností se pak stala o dva roky později. Roku 1995 vstoupily akcie Komerční banky poprvé na mezinárodní kapitálové trhy. A největší akcionář této banky? Jednoznačně skupina Société Générale, francouzská obchodní banka s centrálou v Paříži, která podniká v 82 zemích světa. Za majitele Komerční banky ji můžeme považovat od roku 2001. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.