Kdy sáhnout po půjčce a kdy raději ne?


V tomto krátkém článku se dočtete o půjčkách, přesněji o situaci kdy je vhodné si půjčit a kdy raději ne. Konzumní způsob života všeobecně vyvolává v lidech potřebu mít peníze a současná doba, úroveň pokroku komunikačních technologií a také snaha vydělat, jim umožňuje si je opatřit.

Hlavní výhodou půjček je stav, kdy mohou lidé mít od několika tisíc až po podstatně větší obnosy blížící se například milionu korun. Navíc díky technologiím budete mít peníze na svém účtu velice rychle. Požádat o půjčku je možné v klidu a s velkým komfortem z domova přes internet nebo po telefonu. Na trhu existuje velmi široká nabídka půjček různých tipů od bankovních až po nebankovní tzv. mikropůjčky.

Nevýhodou půjček je velká řada. Obecně vzato je nutné předejít neschopnosti řádně splácet a vyhnout se tak vysokým poplatkům. Tomuto mohou žadatelé předejít půjčkou pouze v případě, kdy je toto riziko minimální. U nebankovních půjček je také důležité dávat si pozor na výši úrokové sazby a s tím spojenou výši RPSN. Velice důležité je pečlivě si prostudovat smluvní podmínky, případně se poradit s člověkem, který se orientuje v této problematice.

Peníze si půjčujte v případě, pokud víte, že je ve vašich silách půjčku řádně splatit. Pokud vám bude nabízena půjčka vyšší, než jakou potřebujete, rozhodněte se pro nejmenší nutnou částku. Ušetříte si tak řádově stovky korun na jednotlivých splátkách. Půjčku využívejte k nákupu věcí dlouhodobé spotřeby, případně věcí, které využíváte k práci. Půjčujte si až v okamžiku, kdy si nabídky srovnáte a jste si jisti, že využíváte tu nejvýhodnější.

Určitě si nepůjčujte na věci krátkodobé spotřeby (nákupy nebo dovolená). Vyvarujte se půjček od společností, které neznáte a nic o nich nevíte. V žádném případě si nepůjčujte pod časovým nebo finančním nátlakem.


Podobné recenze