Jakou půjčku před výplatou vybrat? - recenze, zkušenosti a diskuze


Spousta lidí tuto situaci dobře zná – chybí Vám několik dní do výplaty a jste úplně bez peněz. V takovém nepříjemném momentě většina lidí osloví někoho z nejbližších známých či rodiny, další možností je pak vzít si malou a rychlou půjčku, díky které překleneme krátké období, jež nám do nejbližší výplaty zbývá. Na tzv. půjčky do výplaty se u nás v posledních letech specializuje stále více nebankovních společností, které se neustále předhánějí v tom, kdo nabídne potenciálním klientům lepší podmínky. Velká konkurence je na jednu stranu velmi pozitivní, naopak nebezpečím je riziko, že místo solidní společnosti narazíme na nepoctivé firmy či jednotlivce, kteří pouze inkasují poplatky.

Půjčky před výplatou

Půjčky před výplatou mají svoje specifika a poznáme je podle několika typických vlastností. V prvé řadě se jedná především o nebankovní půjčky. Zatímco banky půjčují peníze spíše na delší období, u nebankovních půjček do výplaty jde pouze o krátkodobé úvěry nejčastěji max. na jeden měsíc. Tyto půjčky jsou spíše menší a obvykle si můžete půjčit maximálně několik tisíc, dalším typickým znakem jsou poměrně nízké požadavky na klienty – půjčku do výplaty mohou často dostat i lidé nezaměstnaní, se záznamem v registru dlužníků, studenti, důchodci atd. I přesto, že se této půjčce říká půjčka do výplaty, není tak určená pouze pro pracující, ale její označení spíše symbolizuje to, že se jedná o krátkodobé malé úvěry, vhodné pro řešení situací, kdy potřebujeme jen pár tisíc na krátkou dobu. Pro tyto půjčky jsou typické také vyšší poplatky a poměrně vysoká roční procentní sazba nákladů, existují ale i půjčky do výplaty, které jsou zcela bez poplatků.

Rizika rychlých nebankovních půjček

Při výběru půjčky před výplatou je třeba dávat si velký pozor – zatímco u banky vždy víte, na čem jste, u menších poskytovatelů je přece jenom větší nebezpečí. Někteří z nich jsou naprosto spolehliví, profesionální a féroví, bohužel mezi nimi se vyskytují i podvodníci, kteří se pouze snaží vylákat z lidí peníze. Pozor je třeba si dávat zejména na obyčejné textové inzeráty v novinách, nabídky půjčky od zcela neznámých společností, půjčky od soukromých osob, nebo půjčky, u nichž je nejdříve podmínkou zavolat na drahou telefonickou linku. Tomuto nebezpečí se ale můžeme zcela vyhnout, pokud pro výběr půjčky použijeme některý z webových srovnávačů – jedním z těch nejkvalitnějších je portál ParádníPůjčky.cz.

Jak vybrat tu správnou půjčku?

Pro výběr vhodné půjčky do výplaty je internetový srovnávač naprosto ideální – najdeme na něm přehledné srovnání jednotlivých poskytovatelů a zároveň máme jistotu, že jde výhradně o prověřené nabídky. Vybírat navíc můžeme podle různých kritérií a nemusíme chodit na jednotlivé stránky a zdlouhavě vše hledat. Každopádně je dobré si předem ujasnit, jak vysokou půjčku budeme chtít a na jak dlouhou dobu. Pak se můžeme rozhodovat např. podle výše úroků, poplatků, případně dalších parametrů. Pomoci nám určitě mohou i zkušenosti klientů, kteří již danou půjčku dříve měli – ty nalezneme přímo v některých srovnávačích, v různých internetových diskuzích apod.

Srovnání úvěrů

logo

Finanční portál www.ParádníPůjčky.cz je jedním z nejnovějších webů, zaměřených na srovnání úvěrů. Nabízí jak bankovní, tak i nebankovní půjčky a u každého poskytovatele přináší komplexní informace, na jejichž základě se pak můžeme snadněji rozhodnout. Žádost o úvěr je navíc možné podat přímo ze srovnávače, takže tím ušetříme další čas, který bychom jinak strávili hledáním příslušného formuláře. Přímo na stránkách jsou navíc i podrobné sazebníky, obchodní podmínky a další důležité dokumenty, které tak není třeba hledat na oficiálních stránkách poskytovatele.


Podobné recenze