Jaká je aktuální úroková míra na spořících účtech?


Od začátku roku 2014 se úroková míra na spořících účtech nezvyšovala, jelikož její výši banky udržovaly, aby mohly s příchodech druhé poloviny úroky snižovat. Celá situace je spojena s cenou peněz a také výší výnosů na akciových trzích. Maximální úroková míra na spořícím účtu byla nabízena bankou Sberbank, a to ve výši 1,63%.

Prvních několik míst se s začátkem druhé poloviny upravilo následovně. První je zmíněná Sberbank s úrokem 1,63%, následována nově na druhém místě Waldviertler Sparkasse s úrokem 1,3% a poté LBBW Bank společně s Air Bank, kteří shodně nabízejí úrok 1,1%. Air Bank dodržuje slib, kdy klientům hlídá Top3 garanci. Z dalších bank lze zmínit Equa bank, jenž snížila od 1. července úrok na 1,0%, Fio banka také snižuje úrok a to na 0,4%, stejná situace ohledně snižování úroků se týká také Oberbank a mBank, kteří snížili úrok na 0,5% respektive na 0,3%. Úrokové míry ostatních bankovních ústavů se pohybují do 1%. Můžeme zmínit ING Bank, Poštovní spořitelnu, Wüstenrot, ZUNO bank nebo UniCredit bank a další s úrokovými mírami nižšími.

Situaci, která čtenářům podá přehled o úrokových mírách na spořících účtech, tedy na účtech, kde je nejkratší nutnost vázání finančních prostředků, budeme nadále sledovat a přinášet aktuální informace. Naše doporučení zní: sledujte jednotlivé změny a budete tak schopni reagovat na vznikající úpravy úrokových mír.


Jaká je aktuální úroková míra na spořících účtech?
5 (100%) 3

Podobné recenze