Jak získat rychle peníze?


V tomto článku se budeme věnovat otázce „Jak rychle získat peníze?“. Touto otázkou se budete zabývat v případě, že nemáte žádnou finanční rezervou a objeví se nečekaný výdaj. Tato situace může být velice nepříjemná a najít řešení je složité. Následující řádky rozkryjí několik možností řešení.

První možností je půjčit si. Nutno ale podotknout, že tímto problém nevyřešíte, pouze ho oddálíte. V okamžiku, kdy se zmítáte v osobní finanční tísni a hrozí vám exekuce, je velice důležité zvážit, zda je vhodné si další peníze půjčit a zda si to vůbec můžete dovolit. Málokdo umí dopředu zvážit všechny dopady, které jsou s půjčkou spojeny a projeví se až v budoucnu. Každou půjčku je třeba vrátit, proto je zapotřebí  kalkulovat reálnost tohoto kroku. Neuvážené zadlužení se způsobí, že v následujícím období se vaše závazky ještě zvýší a dostanete do velice komplikované situace. Půjčovat si tedy pouze na splacení existujících půjček nebo exekuce není až tak dobrý nápad.

Druhou a asi bohužel poslední možností je získání půjčky se zástavou nemovitosti. Mnohdy se s takovýmito půjčkami můžete setkat jako s americkými hypotékami. Jedná o bezúčelovou půjčku, která je poskytnuta na základě zástavního práva k nemovitosti. Je třeba ale podotknout, že je nutné nemovitost vlastnit. Pokud máte problémy se splácením půjček a figurujete v registrech dlužníků je možno využít pouze nebankovní americké hypotéky, jelikož žádný bankovní ústav nepůjčí člověku se záznamem v registru dlužníků. Zde je ale doporučeno zvážit nutnost podstupovat riziko, které tkví v možnosti ztráty nemovitosti v případě nedodržení závazků ve vztahu k americké hypotéce.


Podobné recenze