Jak získat nejvýhodnější půjčky firmám - recenze, zkušenosti a diskuze


Firemní půjčka se dá získat nejen od banky, ale i od některých nebankovních společností. Výhodnější jsou bezpochyby bankovní úvěry, které poskytují všechny významné bankovní ústavy, na druhou stranu ne každá firma či podnikatelský subjekt má možnost takovou půjčku získat. Pro ty ostatní jsou pak možným řešením půjčky z nebankovní sféry, kde je ale třeba dát si velký pozor na to, aby šlo skutečně o seriózní společnost a ne o podvodníky.

Bankovní půjčky pro firmy a podnikatele

Nejvýhodnější půjčky firmám nabízejí především velké banky. Ty mají pro firmy a podnikatele připraveny speciální produkty, jež jsou jim tzv. šity na míru. Z největších bankovních institucí nabízejí firemní půjčky např. Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, MONETA Money Bank nebo Raiffeisenbank, menší podnikatelské úvěry pak mají ve svém portfoliu i některé menší banky, jako např. Fio banka nebo mBank. Každá banka poskytuje trochu jinou nabídku produktů, u velkých bank mohou získat úvěr i velké firmy s vysokým obratem nad 50 000 000 Kč.

Nebankovní půjčky pro firmy a podnikatele

Podnikatelé nebo menší firmy, jenž nedosáhnou na půjčku u žádné banky, mají možnost vyřešit tento problém úvěrem u některého z nebankovních poskytovatelů. Tam jsou podmínky mírnější a šance na schválení žádosti je tak mnohem vyšší, na druhou strAnu negativem těchto půjček jsou vyšší úrokové sazby a poplatky. Je tak třeba předem zvážit, zda se vám takovýto úvěr vyplatí a budete schopni jej řádně splácet. U nebankovních nabídek si navíc musíte hlídat, zda jde skutečně o seriózní firmu – na trhu působí i řada podvodníků, u nichž by vás mohly čekat jen problémy.

Firemní půjčka se zástavou nemovitosti

Podmínkou získání některých firemních půjček může být ručení, často se jedná o zástavu nemovitosti – firma nebo podnikatel uzavře úvěrovou smlouvu a jako zajištění půjčku dá do zástavy vhodnou nemovitost. Někteří poskytovatelé pak nabízejí podnikatelské půjčky v obou variantách (s ručením i bez) – příkladem je např. společnost Acema Credit, která nabízí půjčku pro podnikatele bez zajištění do 10 000 000 Kč, s ručením nemovitostí až do 50 000 000 Kč. Z menších nebankovních společností poskytuje podnikatelské půjčky např. HK Investment se sídlem v Hradci Králové a pobočkou v Praze.

S výběrem půjčky pro firmu může pomoci např. finanční poradce

Vzít si firemní nebo podnikatelskou půjčku je nesmírně zodpovědné a závažné rozhodnutí, které nelze příliš uspěchat. Pokud si nevíte rady, nebo se v oblasti financí a úvěrů moc neorientujete, můžete se obrátit např. na nezávislého finančního poradce, který vám doporučí nejvhodnější řešení a pomůže vybrat nejvýhodnější firemní půjčku. Nevýhodou je, že tyto služby většinou nejsou zrovna levné a pokud nemáte poradce, který je vaším známým, může vás taková služba vyjít na nemalou částku. Na druhou stranu dobrá rada vám pak ušetří spoustu peněz a starostí.

Firemní půjčka - podmínkou jejího získání může být ručení, často se jedná o zástavu nemovitosti – firma nebo podnikatel uzavře úvěrovou smlouvu a jako zajištění půjčku dá do zástavy vhodnou nemovitost. Někteří poskytovatelé pak nabízejí podnikatelské půjčky v obou variantách (s ručením i bez).

Firemní půjčka – podmínkou jejího získání může být ručení, často se jedná o zástavu nemovitosti – firma nebo podnikatel uzavře úvěrovou smlouvu a jako zajištění půjčku dá do zástavy vhodnou nemovitost. Někteří poskytovatelé pak nabízejí podnikatelské půjčky v obou variantách (s ručením i bez).

Cenné rady a tipy vám poskytnou některé odborné weby

Bezplatné, nezávislé a profesionální rady ohledně půjček, úvěrů, pojištění a řady dalších finančních záležitostí vám poskytnout některé internetové portály, jež se této problematice dlouhodobě věnují. Jedním z těch nejlepších je nezávislý finanční magazín Půjčko.cz, který nabízí nepřeberné množství informací, recenzí, rad, tipů a návodů pro všechny, kteří hledají vhodnou půjčku nebo jiný úvěrový produkt. Problematice firemních půjček se ale věnuje i řada dalších webů, z těch nejznámějších se jedná např. o Peníze.cz nebo Finance.cz. Všechny tyto webové stránky vám mohou pomoci najít nejvýhodnější půjčku pro vaši firmu nebo podnikatelský účel.


Podobné recenze