Jak nejlépe spořit?


Začátek spoření je jedním z nejčastějších předsevzetí, které mnozí vyhlašují nejenom u příležitosti nového roku. Ať už spoříme na důchod, pro naše děti či čistě pro náhodnou potřebu větších finančních prostředků, téměř stoprocentně nám to přinese větší životní pohodu a jistotu. Ale jak nejlépe spořit? Možností je několik.

Nejvíce využívanou variantou jsou klasické spořicí účty, které lze založit u několika společností. Pokud vybíráme ten pravý spořicí účet, není od věci vzít tužku a papír a porovnat si několik hodnot. Zaměřit bychom se měli samozřejmě zvláště na míru roční úrokové sazby. Dále je však třeba zjistit i to, zda je vyhlašována nárazově či jde o sazbu garantovanou na několik měsíců či let. V případě aktuální (nárazové) sazby bývá úrok vyšší, neplatí však obvykle po příliš dlouhou dobu.

Další možností je i výběr termínovaného vkladu, v tomto případě je však třeba pročíst obchodní podmínky a zjistit, jak velká je sankce v případě předčasného výběru – dosáhnout totiž může třeba i sedmi procent.


Podobné recenze