Jak doložit svůj měsíční příjem?


Doložení příjmu budete potřebovat u většiny společností (bankovní i nebankovní), které poskytují půjčky. Jde ve své podstatě o nejdůležitější doklad, který budete předkládat a nestačí vám faktura nebo smlouva potvrzující údaje týkající se vaší osoby. Na řádcích v tomto textu se budeme věnovat způsobům, jak měsíční příjem doložit.

Existují tři způsoby, jak příjem doložit. Prvním je potvrzení příjmu od zaměstnavatele. Na potvrzení je uvedeno jméno zaměstnance, adresa, pracovní pozice a průměrný čistý měsíční příjem. V případě, že zaměstnanec splácí již existující úvěr, jsou zde uvedeny měsíční splátky. Uvedeno je také, jak dlouho je zaměstnanec ve firmě zaměstnán. Pro společnost pro niž je potvrzení vydáváno je samozřejmě pozitivní, pokud je zaměstnanec ve firmě již dlouhou dobu a má smlouvu na dobu neurčitou.

Druhým způsobem je doložení měsíčního příjmu daňovým přiznáním. Tato možnost je spojena s pracovním zařazením, vyplívá z ní, že podnikáte. Podnikatel musí na finančním úřadu požádat o vystavení potvrzené kopie daňového přiznání. Cena bude záležet na počtu stran daňového přiznání, jelikož se platí cca 15 Kč za kopii a 30 Kč za ověření shodnosti jedné strany daňového přiznání. Pokud používá podnikatel pro stanovení výdajů paušály, je nutné počítat se skutečností, že měsíční příjem může být po odečtení příjmů a výdajů nízký.

Poslední třetí možností je doložit výpis z bankovního účtu. V případě, že finanční společnosti bude stačit výpis, postačí doložit výpisy za několik posledních měsíců. Pokud výpisy každý měsíc dostáváte poštou, není žádný problém. Pokud výpisy poštou nedostáváte, v internetovém bankovnictví si je můžete vytisknout.


Podobné recenze