ING Bank


Historie banky sahá do roku 1992, kdy vstoupila na český trh. V roce 2001 představila banka první produkt pro fyzické osoby, spořící účet ING konto, který byl následován otevřenými podílovými fondy představenými v roce 2002. Třetí, zatím poslední produkt pro fyzické osoby, byl vypuštěn na trh v roce 2011 a jedná se o termínované vklady. ING Bank poskytuje mimo jiné celou škálu bankovních produktů a služeb firmám, zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů. Z pohledu fyzických osob se tedy jedná o specializovanou banku v oblasti zhodnocování financí.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Spořící účet ING konto – věk 18 let – nutnost mít účet u jiné bankovní společnosti (možnost si zvolit až 3 účty) – žádné poplatky (vedení účtu, transakce z a na účet, zrušení účtu) – úrok 1,2% bez stanovení minimální ani maximální částky – peníze kdykoliv k dispozici – správa účtu přes internet

Výhody banky

 • specializovaná banka na zhodnocování volných financí fyzických osob
 • výhodný úrok na spořícím účtě a termínovaných vkladech
 • možnost založit si ING konto přes internet

Nevýhody banky

 • velice úzké a specializované portfolio produktů
 • malý počet poboček
 • nutnost mít účet u jiné banky pro potřeby převodu finančních prostředků
 • neexistence platební karty

Produkty banky

 • spořící produkty – Spořící účet ING konto, ING termínované vklady, ING fondy

Internetové bankovnictví

ING internetové bankovnictví https://www.ingbank.cz/ib

Jedná se o internetové bankovnictví díky kterému bude mít klient přehled o svých investicích. Přihlašování jak do internetového tak i do mobilního bankovnictví bude probíhat pomocí klientského čísla a hesla, pro komunikaci s klientským centrem bude sloužit PIN. Přes internetové bankovnictví je od května 2013 je možno se dostat také k ING fondům, se kterými je možné prostřednictvím internetu také aktivně obchodovat.

Pobočky

Sídlo ING Bank N.V. je na adrese Plzeňská 345/5, Praha 5. Celkem je v ČR 11 poboček. V Praze je hlavní pobočka (ING finanční centrum) na adrese Plzeňská 344/1. V Brně je pobočka na adrese Dominikánská 5. V Ostravě na adrese Novinářská 6a a v Olomouci na adrese Olomoucká 90.

O společnosti

ING je globální finanční instituce holandského původu, která v současné době nabízí služby v oblastech bankovnictví, pojišťovnictví, správy aktiv a důchodového zabezpečení tak, aby co nejlépe splňovala potřeby a požadavky své široké klientské základny. ING si klade za cíl, aby své finanční služby dodávala svým klientům na základě jejich potřeb, s příkladným servisem, dostupností a za výhodných podmínek. Toto se pak odráží v její firemní misi, která si za cíl klade stanovit standard, jenž pomůže klientům řídit jejich finanční budoucnost.

Reklama

Kontakty


ING Bank
3.3 (66.67%) 3

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

5 zkušeností s ING Bank

 1. Petr napsal:

  Vzhledem k chybně zadanému kodu, mám zablokovaný účet. Snažil jsewm se domluvit s operátorkou o odblokování, ale bezvýsledně. . Tak mi sdělte, kdy dostanu poštou nový kod.

  Podařilo se mi to samé u manželky, profesionální přístup operátorů – třech, dvakrát kluk a jedou holka jsem se opět dostal na konto. Použil jsem dva telefony, autorizační a druhý měla manželka na domluvu s operátorem, kde odsouhlasila veškeré informace. No a pak jsem nastoupil já se svým autor. telefonem. Bo jsem trochu blbej, tak jsem jim radši třikrát volal a pomalu mne naváděli jak postupovat, podařilo se.Jenom taková poznámka, sledujte jak Vám posílají SMS, tady jsem zazmatkoval, ale řešení bylo opět u operátora, který vše odborně vysvětlil.

 2. Marek napsal:

  Nejhorší ústav ba trhu ! Založil sem spořící účet , ale nejde na nej poslat peníze , prý technická chyba 🙂 . Mobilní aplikace taky šílenost!

 3. Stanislav Karban napsal:

  Vzhledem k chybně zadanému kodu, mám zablokovaný účet. Snažil jsewm se domluvit s operátorkou o odblokování, ale bezvýsledně.
  . Tak mi sdělte, kdy dostanu poštou nový kod.

 4. Skala napsal:

  Vsem zajemcum o spolupraci s ING – za 18 let kapitaloveho zivotniho sporeni mi tato instituce zhodnotila me vklady castkou 187 Kc. To uz se opravdu vyplati. Ze ano??!!

 5. Anonym napsal:

  Až zkrachuje NWR půjde ING do kytek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.