ING Bank


Historie banky sahá do roku 1992, kdy vstoupila na český trh. V roce 2001 představila banka první produkt pro fyzické osoby, spořící účet ING konto, který byl následován otevřenými podílovými fondy představenými v roce 2002. Třetí, zatím poslední produkt pro fyzické osoby, byl vypuštěn na trh v roce 2011 a jedná se o termínované vklady. ING Bank poskytuje mimo jiné celou škálu bankovních produktů a služeb firmám, zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů. Z pohledu fyzických osob se tedy jedná o specializovanou banku v oblasti zhodnocování financí.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Spořící účet ING konto – věk 18 let – nutnost mít účet u jiné bankovní společnosti (možnost si zvolit až 3 účty) – žádné poplatky (vedení účtu, transakce z a na účet, zrušení účtu) – úrok 1,2% bez stanovení minimální ani maximální částky – peníze kdykoliv k dispozici – správa účtu přes internet

Výhody banky

  • specializovaná banka na zhodnocování volných financí fyzických osob
  • výhodný úrok na spořícím účtě a termínovaných vkladech
  • možnost založit si ING konto přes internet

Nevýhody banky

  • velice úzké a specializované portfolio produktů
  • malý počet poboček
  • nutnost mít účet u jiné banky pro potřeby převodu finančních prostředků
  • neexistence platební karty

Produkty banky

  • spořící produkty – Spořící účet ING konto, ING termínované vklady, ING fondy

Internetové bankovnictví

ING internetové bankovnictví https://www.ingbank.cz/ib

Jedná se o internetové bankovnictví díky kterému bude mít klient přehled o svých investicích. Přihlašování jak do internetového tak i do mobilního bankovnictví bude probíhat pomocí klientského čísla a hesla, pro komunikaci s klientským centrem bude sloužit PIN. Přes internetové bankovnictví je od května 2013 je možno se dostat také k ING fondům, se kterými je možné prostřednictvím internetu také aktivně obchodovat.

Pobočky

Sídlo ING Bank N.V. je na adrese Plzeňská 345/5, Praha 5. Celkem je v ČR 11 poboček. V Praze je hlavní pobočka (ING finanční centrum) na adrese Plzeňská 344/1. V Brně je pobočka na adrese Dominikánská 5. V Ostravě na adrese Novinářská 6a a v Olomouci na adrese Olomoucká 90.

O společnosti

ING je globální finanční instituce holandského původu, která v současné době nabízí služby v oblastech bankovnictví, pojišťovnictví, správy aktiv a důchodového zabezpečení tak, aby co nejlépe splňovala potřeby a požadavky své široké klientské základny. ING si klade za cíl, aby své finanční služby dodávala svým klientům na základě jejich potřeb, s příkladným servisem, dostupností a za výhodných podmínek. Toto se pak odráží v její firemní misi, která si za cíl klade stanovit standard, jenž pomůže klientům řídit jejich finanční budoucnost.

Reklama

Kontakty


Podobné recenze