Hypoteční banka


Hypoteční banka a.s. je na českém trhu specialistou na poskytování hypotečních úvěrů fyzickým osobám a již více než dva roky je lídrem trhu s hypotékami. Jedná se o moderní a specializovanou banku se zvučným jménem nabízející optimální spektrum hypotečních produktů určených pro financování bydlení klientů. Díky profesionálně poskytovaným službám, flexibilitě, vstřícnému přístupu ke klientům a jedinečné spolupráci s našimi partnery bude i nadále udávat směr cesty v hypotečním bankovnictví.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Úvěry:  Hypotéka – široká paleta hypoték – úrok od 3,19% – splatnost od 5 do 30 let – fixace od 1 do 30 let – možnost provést mimořádnou splátku – pro vyřízení hypotéky je třeba doložení příjmů všech žadatelů a kupní smlouva nemovitosti (popř. smlouva o smlouvě budoucí kupní) – poskytnuty slevy na využívání běžného účtu a pojištění nemovitosti u ČSOB

Výhody banky

 • specializovaná banka na hypoteční úvěry
 • individuální přístup ke každému klientovi
 • výhodné úroky na hypotéky
 • virtuální pobočka – možnost radit se s bankéřem každý pracovní den od 16 do 21 hodin

Nevýhody banky

 • specializované bankovnictví zaměřené na hypoteční produkty
 • neexistence internetového bankovnictví

Produkty banky

 • hypotéka – Hypotéka na byt v osobním vlastnictví do 70% LTV, Hypotéka na dům, Hypotéka na pozemek, Hypotéka na družstevní byt, Hypotéka na rekreační objekt, Hypotéka na stavbu či rekonstrukci, Refinancování hypotéky, Americká hypotéka,
 • pojištění – Pojištění hypotéky

Internetové bankovnictví

Jelikož je Hypoteční banka, a.s. specialistou na hypoteční úvěry není internetové bankovnictví pro její činnost zapotřebí. Každý měsíc posílá klientů elektronickou podobou či podobou písemnou (podle zvoleného způsobu) výpis z hypotečního účtu.

Pobočky

Sídlo Hypoteční banky, a.s. je na adrese Radlická 333/150, Praha 5. Celkem je v ČR 26 poboček. V Praze je hlavní pobočka na adrese Na Poříčí 40/1051. V Brně je pobočka na adrese Malinovského náměstí 4 . V Ostravě na adrese Přívozská 3  a v Olomouci na adrese Riegrova 12.

O společnosti

Banka vnikla 10. ledna 1991 a původně působila jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. V září roku 1995 získala oprávnění k vydávání hypotečních zástavních listů a stala tak první bankou v České republice specializovanou na hypoteční úvěry. V červnu roku 2000 se majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB). Banka se tak stala součástí silné finanční Skupiny ČSOB. Jediným akcionářem banky je Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB). ČSOB poskytuje „pod jednou střechou“ služby spřízněných společností v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a správy aktiv, přičemž koncept bankopojištění hraje stále větší roli.

Reklama

Kontakty


Hypoteční banka
1.9 (37.04%) 27

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

51 zkušeností s Hypoteční banka

 1. Martin napsal:

  Nedoporučuji. koho zajímá proč, podrobněji níže..

  Zažili jsme osobně situaci, kdy po smrti věřitele dluh zdědili nezletilý. Za ně jsem dluh u banky jako právní zástupce zažádal po ukončení dědického řízení zaplatit. Na pobočce jsem vše vyřídil a ptal jsem se na to jestli hrozí pokuta za předčasné splacení/ vložení mimořádné splátky. Prý NE.
  Za 3 týdny nám přišlo vyúčtování, kde žádali 52tis.!!! jako poplatek za zaúčtování mimořádné splátky. Pokutu za zaúčtování jednoho příkazu. Takže děti přišly o maminku a banka se jim za to pomstila.

  Od začátku jsem pracoval s touto šmejdovskou praktikou jako možností banky se nám pomstít, takže bych raději počkal na konec fixace, ale banka nakonec pod palbou dotazů ke všem možnostem změny úvěru od pokuty odstoupila. Přesto jim mám dost za zlé, že toto vůbec zkusili v pro nás nelehké době. 🙁

 2. Jarda napsal:

  Zdravím, taky mám dost špatnou zkušenost. Nejen že mi lhali, když tvrdili, že všechny nadúvazky mi uznají, ale jsou tak pomalí, že jsem spadl do nového režimu posuzování a to jsem žádost podal před koncem září. Lidi, proč svoje zkušenosti nehodíte na papír a nepošlete nějakým TV reportérům? Až se nějakýmu sejde víc příběhů, bude třeba HB v televizi ve zprávách.

  • Miroslav napsal:

   Mám velmi dobrou zkušenost. Hypotéka po webu. Vše jsme vyřídili po mailu a telefonu.Pouze jedna návštěva banky při podpisu smlouvy. Odhad zdarma. Za mne určitě ano .

  • Michaela napsal:

   Já jsem si užila s HB tedy velkou parádičku. Před cca 11 lety jsem u nich vzala hypotéku (bohužel tehdy dost špatný období na hypo) a měla jsem ve smlouvě i spoludlužitelku, asi 6 let se splácelo OK cca 12 000 (=cca 860 000), jenže pak přišel krach rodinné firmy, nezvládalo se splácet a já šla do inso s tím, že hypo měla nemovitostí zajištěnou pohledávku, takže barák šel do dražby. Zbytek na hypo byl cca 1 650 000 v době kdy mi začala insolvence, dům se prodal za 1 800 000 a v době kdy se prodal zbývalo cca 1 530 000. Nezbylo nám nic, protože zbytek padl na nějaké poplatky inso správci. Nicméně hypo banky sem se asi tisickrat ptala na ruzne podrobnosti o dluhu, kdy probehne prevod penez atd atd. (btw. prodej nemovitosti byl v 6-2018 a penize se převedli 11-2018 taky cool).
   No to je fuk..

   Takže já mám splaceno, ale mojí ručitelce na hypo stále strhávají peníze, tak pátráme dál, co se děje? Vždyť pohledávka byla splacená ve 100%. Nikdo pořádně nedokázal říct co a jak, částky o kterých mluvil inso správce, hypo banka a exekutor se totálně míjely.. Nakonec jsme se dozvěděli, že tam zbývá uhradit cca další půl milion (asi bez 3 tisic), protože mojí insolvencí byla zafixovaná určitá částka, ale aby se milá hypoteční banka neošidila o úroky, tak je účtovala mé ručitelce, která do inso nešla. když jsem se zeptala hypo banky proč nás na toto neupozornili tak prej “to není jejich povinnost”. Ano chápu, jejich povinnost je jen okrádat lidi. Spoustu lidí může říct – nevědomost neomlouvá, ale to je blbost, člověk využívá různé služby, když přijdete do čajovny, taky vám řeknou o daném čaji různé informace, abyste věděli, jestli je to vhodný čaj pro vaši momentální chuť a to jde jen o bl*ej čaj. Účtují si nehorázné úroky, za to, že není jejich povinnost vám říct dvě věty navíc. Jenže ti zaměstnanci na to totiž ani nesmí upozorňovat. Prostě o háčkách se nesmí podávat info.

   Já tuto společnost řadím k tzv. šmejdům. Dokud platíš v pohodě, seš OK, ale jakmile se dostaneš do potíží, tahle společnost ti pomůže do pekla.

 3. Ing. Lukáš Sládek napsal:

  Naprosto katastrofální přístup. Vyřizují hypotéku 4 měsíce, kupující ručí témeř 200% hodnoty hypotéky. Několik týdnů nedělají vůbec nic a pak se diví, že jim propadly některé podklady. V životě bych tuhle línou a neschopnou společnost nikomu nedoporučil. Opravdová hrůza!!!

 4. Václav napsal:

  Naprosto katastrofální přístup. Vyřizují hypotéku 4 měsíce, kupující ručí témeř 200% hodnoty hypotéky. Několik týdnů nedělají vůbec nic a pak se diví, že jim propadly některé podklady. V životě bych tuhle línou a neschopnou společnost nikomu nedoporučil. Opravdová hrůza

 5. Mia napsal:

  HP- konkrétně pobočka v Štefánikově ulici- absolutně neprofesiální práce. Poradci, kteří nevědí nic, mystifikují klienta. V mém případě si banka vymyslela 3 dodatky ke smlouvě. 2 dodatky z toho důvodu, že ve smlouvě udělala poradkyne z banky chybu a třetí dodatek z důvodu změnu projektu. Takže čerpání má probíhat dle posledního dodatku. V bance nikdo nic neví, tak neprofesionální práci- abych musela zamestnacum HB říkat jak to má být sem ještě nikdy nikde nežažila. A navíc, kdykoliv jsem přišla na pobočku ŠTEFÁNIKOVA- sedí všechny poradkyně u jednoho stolu a drbou…Přítomnost klienta je nerozhodí, pokračují v drbání i během jednání s klientem. Nikdy si neztěžuji, ale tohle je fakt silný kafe…

 6. Barunda napsal:

  také já si přisadím. Rozhodli jsme se refinancovat u jiné banky. Včera jsme dostali vyjádření, že u HB jsme řádně nespláceli a NĚKTERÉ naše splátky chodily 8-11 dnů po splatnosti. Mám nastavený trvalý příkaz, takže všechny odcházeli stejně a s předstihem. Teď když to počítám, vychází mi, že než splátku zaúčtovali, trvalo to i 21 dní!!! Jsem fakt zvědavá, jak toto dopadne.

 7. Anna napsal:

  Tak jak to tady čtu, mám velice podobné zkušenosti. Schvalování refinancování hypotéky natrvalo od září 2017 až doteď a to je leden 2018. Nejdříve byla slíbená úroková sazba 1,89 poté se zvedla na ,2,29. Protože dle slov banky platila nabídka jen 30 dní. Co na tom že nepřišel v tomto termínu nikdo na odhad. Paní schvalovatelce jsem poslala bambilion potvrzení, a to jsem klientem ČSOB s predchvalenym úvěrem na hypotéku ve výši 3,6 mil. Refinancování se týkal 2,1 mil. A dnešního dne mě bylo zdeleno že jsou mé příjmy nedostatečné. Takže tímto krokem ruším veškeré spoření, běžný účet i vše ostatní i ČSOB.

 8. Mirek napsal:

  Hrozná banka na hypotéku při stavbě RD. Teď mi volala paní z banky a jestli prý nemohu posunout termín splatnosti, protože ten co byl již uplynul a tímto nelze tuto fakturu uhradit.. Co to má být?? Klientka řeší poslední odhad již 14 dní a bohužel nejsme schopni donutit banku reagovat, nejdříve je to školení, podruhé to raději ani neberou, nebo nejsou k dispozici. Od odhadce si nevyzvedávají poštu a tak není možno je honit a přes to vše si stále strhávají poplatky za čerpání. Velice zajímavý přístup. Bylo by dobré, aby zrovna tato banka již na trhu nefigurovala, přístup ke klientovi katastrofický !!

  • Jarka napsal:

   to samý dělají i nám,jakmile dojde k proplacení faktury je problé
   m,připadáme si u st.firmy jako blbci,pořád prosíme o posunutí terminu splatnosti,snad nejhorší banka,už snad nikdy stavět nebudem,hlavně ne s KB.

 9. Anonym napsal:

  tahle banky se mi snad zda.. ztracej dokumenty jeden tvrdi to druhy ono… v pracovni dobe si vyrozuji osobni hovory.. zaciname 3m po podpisu smlouvy a nenacerpali jsme ani kc hlavne ze si uz strhavaji penize za splatku hypoteky kterou vlastne fyzicky jeste ani nemame..😡😡😡 a zenska na pobocce se ohani tim ze ma stus zadosti o hypoteky tak cerpani proste trva?? obcas si rikam jestli si sami precetli svoje obchodni podminky..😡

 10. Michal napsal:

  Největší šmejdi. Nikdy více. I když Vám vyjde v pohodě odhad nemovitosti, automaticky ho podhodnotí. Vše se táhne světelné roky daleko. S nimi už NIKDY

 11. Ivana Polášková napsal:

  Nedoporucuji cerpat hypoteku u teto banky. Hypoteku jsme si zacali vyrizovat asi 18.3. 2017 a dnes je 7.10. 2017 a hypoteka stale neni vyrizena. Delaji nam se vsim problem. Nevim zda sve praci sami rozumi. Z nasi strany jsme jim poskytli vse, co si prali. Ke vsemu jde o koupi v rodine, takze jiz zvazujeme, ze se spojime s Ceskou narodni bankou, abychom se konecne nekam posunuli. 🙁

 12. evkon napsal:

  před 15 lety jsem si vzal hypotéku na 500 000 a vrátil jsem 951 000.Za výmaz zástavního práva na katastru chtějí poplatek 1500kč+další poplatky!
  Prostě budou mě dojit do posledního dne NIKDY VÍCE.

 13. Ivana napsal:

  Já teda musím překvapivě oponovat, my máme zkušenost dobrou. V únoru 2018 nám bude končit 5letá fixace. Zjistili jsme si, že už půl roku dopředu, dokonce jsme se pak dozvěděli, že už i rok dopředu můžete žádat o refinancování. Prošli jsme si proto pár bank, už jsme byli téměř rozhodnuti pro jednu z konkurencí, mysleli jsme si, že HP nám určitě nevyjde vstříc s nějakým nízkým úrokem. Volala jsem tedy na pobočku s tím, jestli se k nim můžete zastavit a prodebatovat refinancování. Paní ihned oznámila, že to takhle nefunguje, že mám zavolat buď na centrálu nebo na zákaznickou linku a nebo na mail klient@hypotecnibanka.cz Zkoušela jsem volat, bohužel jak tady píšete, mají asi moc práce, nepodařilo se mi spojit. Tak jsem se rozhodla napsat mail, a za pár hodin překvapivě odpověď, že to bude předáno další pracovníkům na úvěry. Tuším se hned na druhý den volal pán, a vše o novém úroku mi sdělil po telefonu, po té poslal vše i mailem….Dostali jsem úrok stejný jako nabízeli ostatní banky, dokonce ještě výhodnější splátku, protože prý máme původně uzavřenou nějakou bonusovou hypotéku, která už teď není. Opravdu je splátka oproti jiným bankám ještě asi o 350 nižší. A po 12 letech od sepsání hypotéky dostaneme bonus nazpět, tzn. že se nám sníží úvěr o 42tis. a tedy i splátka bude ještě asi 150kč nižší a po dalších 12 letech o dalších 42tis. správu a vedení účtu budeme mít zdarma, do teď jsme platili 150kč měsíčně. takže komunikace s pánem po mailu super, už máme tu žádost i od nich poslanou a jen podepíšeme a pošleme do Prahy, obratem nám pošlou Akceptaci žádosti a je to vyřízeno. Nepočítali jsme s tím, že u HB zůstaneme, ale nakonec ano 🙂

 14. Anonym napsal:

  Musím také přidat zkušenost s hypotékou u ČSOB – HB. Více jak před měsícem jsem zažádala o předčasné splacení hypotéky z důvodu prodeje bytu. Bylo mi rychle vyhověno, na pobočce vše proběhlo v pořádku. Po návštěvě mi hypotéční poradkyně telefon nebere vůbec nebo na desátý pokus a to řekne, že má poradu a ozve se za půl hodiny. Samozřejmě, že člověk musí zavolat sám, protože se neozve. Noví majitelé poslali peníze na splacení dříve cca o 10 dnů. Zúčtování proběhlo až daný termín, schválně jsem tam nechala rezervu, kdyby se něco stalo. Banka si těch 10 dnů nechávala peníze pro sebe. Tak si člověk říká dobře, kvůli termínům. Čert to vem, ale nyní čekám až se uráčí a zašlou výmaz zástavního práva na katastr. Volala jsem do banky, mají na to 10 pracovních dnů a po 8 dnech na to nikdo ani nešáhl a to jsou příští týden státní svátky. Tak jsem zvědavá jestli se dočkáme. Byla jsem řádně platící klient, ale když chce někdo něco od banky, tak mu hází klacky pod nohy, zbytečně zdržují a dělají si co chtějí. Jakmile skončí veškeré závazky a papírování, tak od banky odcházím.

 15. Anonym napsal:

  Nejhorší banka jaká je. Jednání s lidmi naprosto otřesný, horší než s prasatama.

 16. sctucopodepisuju napsal:

  mam predschvalenou hypoteku u HB a vse co me po pripadnym schvalenim ceka sem si precetl a vim do ceho jdu kdyz si nekdo neni schopnej precist co podepisuje jeho hloupost prece nepodepisu hovadinu abych celej zivot brecel a stezoval si na internetu tvl to je mazec co lidi obcas pisou hloupost je velka

 17. Karel napsal:

  Dobrý den,
  rád se podělím také o praktikách Hypoteční banky. Můj tchán doplácí Hypoteční úvěr to že vždy platil jak hodinky a dokonce si předplácel asi říkat nemusím.
  Když odeslal žádost o doplacení hypotečního úvěru, tak se stalo něco co asi opravdu tchán nečekal. Hypoteční banka se zachovala, tak že najednou byl pro ně odpad a tak se i banka chovala. Okamžitě mu napsala, že porušil smluvní ujednání a musí uhradit smluvní pokutu 80.000,-Kč. Marně si tchán myslel, že platí dobře a i když si předplácí banka se k němu zachová taky pěkně, ale najednou studená sprcha.Napsal i Generálnímu řediteli panu Sadilovi, který mu ani nebyl schopen sám odepsat a možná že když mu napsal tak se mu banka najednou začala mstít a to způsobem ,který bych od banky nečekal. Rozhodl se před měsícem napsat žádost o vyplacení přeplatku, který měl na běžném účtu a teď to začalo. Napsal žádost kontaktním emailem (špatně) musíte napsat žádost písemně na banku, ok napsal žádost a napsal tam ,že chce vyplatit částku dle přehledu, který dostává měsíčně od banky. Několikrát tam volal to že se dovoláte a někdo vám to vezme až cca po 30 minutách je asi normální. Když se konečně dovolal, tak mu paní řekla víte ,ale to je špatně – mezi tím Vám tam přišla splátka a vy tam máte víc než jste napsal ( tchán nechápal ,když tam měl, že chce vyplatit jen tu určitou částku kterou napsal na žádost). Paní poradila napište že chcete vyplatit celkový zůstatek na vašem účtu a bude to v pořádku. Přátele – dnes tam tchán volal a ptal se opět na jeho přeplatek neochotný pán jako když ho vyrušujeme řekl,že to bude urgovat to urgování bylo mezi tím od podání žádosti 3x. Dnes dostal tchán email – Milý pane musíte poslat žádost ,kde bude uvedená částka ,kterou chcete převést – to už tchán vybouchl.Určitě budeme dělat a v tomto mu pomůžu udělat všechny kroky ,aby se o praktikách Hypoteční banky každý dozvěděl. Musím podotknout, že jsem u Hypoteční banky pracoval a vím že pokud platíte poctivě nemáte dovolání. Rozhodně nedoporučuji a naštěstí vše máme doložené . Pan Generální ředitel asi neví co se dole děje nebo je mu to úplně jedno ,ale rozhodně tato banka nemohla dostat ocenění . Jen pro informaci jak tam dnes tchán volal tak mu to operátorka vzala až po 43 minutách

 18. Simona napsal:

  Dobrý den, moje zkušenost s HB je bohužel také velmi špatná. Při konci fixace jsem komunikaci řešila jedině dopisem s dodejkou, aby neměli šanci se dohadování o výši úroku vyhýbat. Z reakcí zde vidím, že to byla moje prozřetelnost. Takto se mi podařilo nastavit alespoň trochu normální (tj. trhu odpovídající) podmínky. Nyní jsem chtěla provést rekonstrukci na této nemovitosti, první řešení samozřejmě bylo půjčit si u stávající banky, tj. Hypoteční banky. Na přepážce mi spočítali refinancování stávající hypotéky s navýšením o rekonstrukci s úrokem lehce nad trh, s fixací na dalších 7 let. No co o to, ale chtěli sankci za “předčasné splacení” přes 22 tis. Kč (předčasné splacení a znovu u nich zřízení hypotéky). Ještě že umím počítat, je to fakt sprostota. Slevu paní z přepážky neposkytla, na zákaznické lince pro stávající zákazníky nekomunikují (mají toho prostě moc), čekání na lince 30 minut bez přepojení, na linku pro nové zákazníky se dovoláte bez problému ihned, ale nemohou Vám pomoci, nemají přístup do systému. Na email nereagují. Moje rozhodnutí – úvěr na financování rekonstrukce z mého stavebního spoření a následné refinancování hypotéky po ukončení fixace. Už u nich fakt nemám nervy se o všem dohadovat. Všem přeji hodně štěstí na dobrou banku, která si váží platícího dobrého klienta. 🙂

 19. Tomáš napsal:

  Banda vychcaných právníků a byrokratů. Hypotéka bez poplatku mě stála navíc cca 5500,- Kč (odhad nemovitosti nepočítám) a její vyřízení trvalo 9 měsíců. Mezitím jsem provedl rekonstrukci vlastními silami protože penize pořád nebyly a pak řekli že mi to neproplati že zaplatí fakturu pouze jiné firmě. Jednání pokračuje…

 20. Luboš napsal:

  Jsou to mrdky všech mrdek.Nebrat si nic od nich.

  • Anonym napsal:

   Nekomunikují, a nakonec se o otočí proti klientovi. Úrok 8,89% mi příjde opravdu vysoký, a když vám končí fixace a s bankou komunikujete přes 3 měsíce dopředu, že by jste chťeli snížit úrok a fixaci na rok tak začnou dělat nemluvňata. Můžete psát emaily, jezdit na pobočky na které vám stejně nic neřeknou, protože je vše přes telefon na klientské číslo. A týden před koncem fixace vám přijde dopis na nové fixační období s úrokem 9,99% a fixací na 3 roky. Jejich odpověď je, že z mé strany nebyla dostatečná snaha o jednání. Taková je moje zkušenost. Jsou to lichváři a chtějí z člověka sedřít kůži.

 21. JJ napsal:

  Dobrý den, mně banka strhávala měsíčně z účtu na hypotéku cca o 500,- Kč víc než bylo ujednáno. Když jsem to zjistila a dožadovala se nápravy, zfalšovali mi dokument, kterým mi prý dodatečně zkrátili dobu splatnosti a navýšili splátky. Žádný takový dokument neexistoval a padělali jej až po roce a antidatovali, aby obhájili neoprávněné strhávání financí z mého účtu. Můj účet ale uvedli tímto podvodem do deficitu a hrozili, že pokud nedoplatím zesplatní mi hypotéku. To také udělali, proběhl soud, jeož výsledek mi nikdy nebyl doručen, čímž mi bylo upřeno právo odvolání a právo na spravedlivý soudní proces. Tento týden jsem zjistila, že mi byl na základě tohoto rozsudku, který byl vyhotoven před rokem, vstave exekuční příkaz. Toto již přesáhlo všechny meze. Oslovila jsem ombudsmana i sdělovací prostředky, zažádala o zrušení rozsudku.. a hodlám s tím bojovat všude kde bude možné..

 22. Martina napsal:

  Refinancování hypotéky – ta nejhorší zkušenost!!!
  U ČSOB (HB) mám již 9 let hypotéku na byt (2 mio). Ještě rok předtím jsem využívala předhypoteční úvěr, protože byt byl při koupi družstevní a jen za tento rok jsem zaplatila přes 140.000,- Kč na úrocích. Dalších 9 let splácím naprosto řádně pod různými úroky, nevyjímaje úrok nad 5až6%, v současnosti mi nabízejí “úžasných” 2,69%. Nyní mi končí fixace a jelikož pracuji také v bankovnictví, nabídl mi můj zaměstnavatel mimořádný úrok 1,39% s fixací na 8 let. Zažádala jsem tedy ČSOB velmi zdvořile a s vysvětlením situace o ukončení hypotéky (mimořádnou splátku) a to pokud možno do 2 týdnů. ČSOB mi žádost zamítla z důvodu nedodržení požadovaného oznámení minimálně 1 měsíc dopředu. Jsem z branže a mám také potvrzeno přímo z řad zaměstnanců ČSOB, že vyřízení mé žádosti by nezabralo více jak !!!půlhodiny času!!! (o něco více něž napsání zamítavé odpovědi a zaslání doporučenou poštou). ČSOB naprosto sprostě využila situace a zachovala se úplně nejvíc nefér jak to jen jde, čímž mne jen v budoucích 3 letech připravila o 36.000,-. Pro mne tato banka rozhodně končí. Přesunu všechny finance a zruším všechny produkty, které u nich využívám. Pokud ovšem nebudu rukojmím například s povinností ponechání běžného účtu, nebo pojištění, což by mne snad už ani nepřekvapilo… A pro jistotu již teď začnu připravovat přefinancování hypotéky u jiné banky tak, abych za tři roky, kdy končí další fixace, s touto bankou definitivně skončila. Neumím si vůbec představit, jak by se mnou jednali, kdybych se nedejbože dostala do finančních problémů….
  Za sebe tedy potvrzuji: lichváři s přístupem nemilosrdných vyděračů.
  ČSOB neuhne pro svého klienta ani o milimetr a jak tady čtu…. Své klienty nemilosrdně likvidují místo toho aby si své investice hýčkali. Jediné východisko je PRYČ OD NICH!!!

 23. Martina napsal:

  Refinancování hypotéky – ta nejhorší zkušenost!!!
  U ČSOB mám již 9 let hypotéku na byt (2 mio). Ještě rok předtím jsem využívala předhypoteční úvěr, protože byt byl při koupi družstevní a jen za tento rok jsem zaplatila přes 140.000,- Kč na úrocích. Dalších 9 let splácím naprosto řádně pod různými úroky, nevyjímaje úrok nad 5až6%, v současnosti mi nabízejí “úžasných” 2,69%. Nyní mi končí fixace a jelikož pracuji také v bankovnictví, nabídl mi můj zaměstnavatel mimořádný úrok 1,39% s fixací na 8 let. Zažádala jsem tedy ČSOB velmi zdvořile a s vysvětlením situace o ukončení hypotéky (mimořádnou splátku) a to pokud možno do 2 týdnů. ČSOB mi žádost zamítla z důvodu nedodržení požadovaného oznámení minimálně 1 měsíc dopředu. Jsem z branže a mám také potvrzeno přímo z řad zaměstnanců ČSOB, že vyřízení mé žádosti by nezabralo více jak !!!půlhodiny času!!! (o něco více něž napsání zamítavé odpovědi a zaslání doporučenou poštou). ČSOB naprosto sprostě využila situace a zachovala se úplně nejvíc nefér jak to jen jde, čímž mne jen v budoucích 3 letech připravila o 36.000,-. Pro mne tato banka rozhodně končí. Přesunu všechny finance a zruším všechny produkty, které u nich využívám. Pokud ovšem nebudu rukojmím například s povinností ponechání běžného účtu, nebo pojištění, což by mne snad už ani nepřekvapilo… A pro jistotu již teď začnu připravovat přefinancování hypotéky u jiné banky tak, abych za tři roky, kdy končí další fixace, s touto bankou definitivně skončila. Neumím si vůbec představit, jak by se mnou jednali, kdybych se nedejbože dostala do finančních problémů….
  Za sebe tedy potvrzuji: lichváři s přístupem nemilosrdných vyděračů.
  ČSOB neuhne pro svého klienta ani o milimetr a jak tady čtu…. Své klienty nemilosrdně likvidují místo toho aby si své investice hýčkali. Jediné východisko je PRYČ OD NICH!!!

  • Olga napsal:

   Dobrý den Martino,
   pracuji také mnoho let v bankovním sektoru a zatím také nemám úplně kladné hodnocení. Ale ohledně Vaší HÚ – máte přece víc možností.Dala bych si spočítat kolik bude pokuta, když přefinancujete ihned a třeba se Vám to stejně vyplatí, nebo, aby byl lepší úrok, tak můžete uzavřít smlouvu na refinanc již rok dopředu

 24. Andrea napsal:

  Můj syn má s Hypoteční bankou tu nejhorší zkušenost, která jej zcela zrujnovala. Vzal si od HB hypotéku na opravu domu, a touto nemovitostí HB ručil. HB mu prozatimně z celé hypotéky vyplatila polovinu a tuto finanční částku syn vložil do zahájení stavebních úprav. Přesto, že měl Stavebním úřadem stavbu povolenou a stavební povolení předložil jistému úředníkovi na HB pobočce, tento úředník nebral povolení na zřetel a uvedl stavbu za černou. HB na tomto základě nevyplatila mému synovi zbylou část hypotéky, čímž znemožnila dokončení stavebních úprav na uvedené nemovitosti.
  Tím, že úředníček z HB uvedl neprávem stavbu jako černou, znemožnil synovi stavbu dokončit a dovedl ho do firemní neplatnosti. Jednalo se o podnikatelský záměr a mému synovi tak vnikla velká újma, poněvadž se od něho měl odvíjet zisk a s ním související splácení hypotéky. I když nemohl syn svůj podnikatelský záměr realizovat, a z tohoto důvodu se dostal do finanční tísně, musel splácet HB měsíčně hypotéku a díky jednomu úřednímu darebákovi přišel nakonec o danou nemovitost, která byla účelem podnikatelského záměru.
  Mnoho lidí s podobnými zkušenostmi radí, prý není možné se s takovým kolosem jako je HB soudit, tak kde má pak obyčejný člověk dovolání se svého práva? Má někdo z Vás podobnou zkušenost?

 25. Ondra Vach napsal:

  NIKDY VÍCE, to co předvádějí v hypoteční bance to se jen tak nevidí, před měsícem nám dělali odhad, hypotéka byla schválena a již měsíc si to tam přehazují jak brambor, že to musí na supervize a na další schválení atd atd. tak po měsíci vůbec nic nevíme a když se informujeme jak to vypadá, tak nás vždy ujišťují, že musíme být trpěliví že už to do konce týdne určitě bude, tak to už slyšíme 4 týden a déle již určitě čekat nebudeme.
  V M Bank kde nebo UniCredit Bank Vám nabídnou ještě lepší úrok a nebudou z Vás dělat pitomce a smlouvu máte podepsanou do týdne, u hypoteční banky po 4 týdnech nikdo nic neví a smlouva k podpisu v nedohlednu. Takže nasrat a NIKDY VÍCE HYPOTEČNÍ BANKU.

  • Nikola napsal:

   Dobry den, take mam podobnou zkusenost s hypotecni bankou. Nedalo mi to a abych tomu vsemu vice porozumela, venuji se klientum, kteri jiz maji nebo chteji hypoteku. Nepracuji pod zadnou bankou, naopak mam vsecky banky pod sebou a tudiz mohu vyhledat ty nejvyhodnejsi nabidky. Mame smlovy s bankamy a tudiz vyrizeni je velmi rychle. Proc Vam to pisi, mam velmi podobnou zkusenost a kdyz jsem zjistllila jak je to jinde jednoduche, chci ostatni presvedcit ze zpusoby u hypotecni banky nejsou vsude. Pokud byste chtel treba jen vice info, tady je tel: 720612359. Pokud nebudete mit zajem, preji mnoho stesti. S.

 26. Karel Tichý napsal:

  úrok je celkem solidní, ale akceschopnost zaměstnanců je naprosto tragická. Odhad domu se chystali dělat dle mapy z googlu a nechtělo se jim vůbec přijet. Pak jsem coby zástavu dával pražský byt, kde se odhad dělá od stolu a trvalo to týden. Zaměstnancům by tam měli trochu zvednout mandle.

 27. Jakub napsal:

  Bohužel musím také potvrdit špatnou zkušenost s HB. Vstřícnost a ochota komunikovat se od samého začátku rovná absolutní nule. Navíc dnes, to je přesně na štědrý den mi přišel mail že u nás evidují dluh v řádu tisíců. Vzhledem k tomu, že pravidelně splácíme to co máme, nechápu o co jde. Navíc v mailu podrobnější info není, internetové bankovnictví žádné nemají a na infolince budou až v pracovní dny, tzn. za 5 dní. Se skřípáním zubů jsem tedy zaplatil, ale platba také odejde až za pět dní, tak jsem zvědav, jaké penále mi naúčtují. Pěkný dárek na Vánoce, jen co je pravda! Už se moc těším až nám skončí fixace, okamžitě přejdu jinam. Kdekoliv to bude lepší než u HB.

 28. anonym napsal:

  Přes 25 let jsem klientem ČSOB, končí nám fixace unor 16, banka není schopna nám sdělit úrokovou sazbu a podmínky při nové fixaci. Jednoduše končím našel jsem banku úrok 2.04pct, každý rok mimořádná splátka do výše 20 pct zbývajícího úvěru. Toto nejsou způsoby moderní banky, zřejmě jsou přežraní a klientů mají dost.

  • Anonym napsal:

   Sezente si konkurenční nabídku a zajdete tam,udělal jsem to stejně a jak to najednou šlo

  • Dawe napsal:

   Sezente si konkurenční nabídku a zajdete tam,udělal jsem to stejně a jak to najednou šlo.jinak co se týče servisu tak super dostali papíry a do týdne vyrizeno zaplaceno

 29. Iva napsal:

  Dobrý den,
  také se přidávám se špatnou zkušenosti s bankou . Již cca 3 měsíce se s nimi dohaduji po emailech jelikož jinak se prý se stížnostmi nedá spojit.Vše začalo tím, že jsem nebyla spokojena jakým způsobem změnili hypotéku a nikdo mi nedal vědět nic méně po první odpovědi vyplavalo na povrch, že jsem údajně podepsala žádost kde vše bylo napsané načež jsem zjistila , že nic takového jsem nepodepsala (někdo to u nich podepsal za mě ) údajně mi měli přijít emaily před podpisem což se také nestalo.Momentalně již ani tak s nimi neřeším hypotéku ve finále bydlím,ale řeším falšování podpisů a následné dělání z mé osoby “hlupáka” stížnosti toto podle mě metou pod koberec a zatím jsem se žádného kloudného vysvětlení nedočkala.Jen pomyšlení, že se vesele v bance falšují podpisy a prochází to mě značně zneklidňuje.Za mě tuto banku už nikdy a jakmile bude možnost jdu jinam.

  • JJ napsal:

   Dobrý den,
   mně banka strhávala měsíčně z účtu na hypotéku cca o 500,- Kč víc než bylo ujednáno. Když jsem to zjistila a dožadovala se nápravy, zfalšovali mi dokument, kterým mi prý dodatečně zkrátili dobu splatnosti a navýšili splátky.

   Žádný takový dokument neexistoval a padělali jej až po roce a antidatovali, aby obhájili neoprávněné strhávání financí z mého účtu.

   Můj účet ale uvedli tímto podvodem do deficitu a hrozili, že pokud nedoplatím zesplatní mi hypotéku. To také udělali, proběhl soud, jeož výsledek mi nikdy nebyl doručen, čímž mi bylo upřeno právo odvolání a právo na spravedlivý soudní proces. Tento týden jsem zjistila, že mi byl na základě tohoto rozsudku, který byl vyhotoven před rokem, vstave exekuční příkaz.

   Toto již přesáhlo všechny meze.
   Oslovila jsem ombudsmana i sdělovací prostředky, zažádala o zrušení rozsudku.. a hodlám s tím bojovat

 30. Lojza napsal:

  Ahoj, souhlasím se vším co tady bylo napsáno refinancuji s HB hypoteku.Do podpisu to docela šlo,ale jednání po je katastrofa.Omylem jsem zaplatil jednu splátku na jiný účet a i když si ji sami převedou na správný účet tak si za to naúčtovali penále plus pokutu 500,- a dalších 500,- do foroty co kdyby bylo potřeba něco mimořádně zaplatit.Jen dodám,že mám vedení účtu bez poplatků a ta částka o kterou tu šlo bylo jen 380,- TAKÉ NEDOORUČUJI!!!!

 31. Tereza V napsal:

  Nejhorší banka na trhu – pokud pravidelně splácíte a jste stálý klient – již 2x jsem prodloužila fixaci tak Vás oberou na úroku o nehoráznou sumu!!!
  Jednají s Vámi příšerně, prostě jakmile Vám dají hypotéku jste pro ně nezajímavý – úroky Vám jen ZVEDAJÍ a vysávají Vás! Rozhodně NEDOPORUČUJI SI U TÉTO BANKY BRÁT HYPOTÉKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. Anonym napsal:

  Souhlasím, sám bych to nenapsal líp

 33. Dáša napsal:

  U Hypoteční banky refinancuji svůj hypoteční úvěr. Nelíbilo se mi, že jsem návrh smlouvy dostala až 3 pracovní dny před sjednaným termínem podpisu. Úroková sazba 2,99 % na 5 let byla OK a nemožnost ovládat účet online a povinnost zřídit si u jiné banky placený běžný účet, který mi k ničemu není, nebyl zásadní problém. Ale když jsem chtěla začít platit mimořádné splátky, resp. celý úvěr předčasně splatit, banka mi sdělila, že by si za každý nedočerpaný rok úvěru přirážela k úrokové sazbě 5 % jako poplatek. To znamená, že pokud bych např. 3 roky před doběhnutím úvěru zaplatila mimořádnou splátku 200 000 Kč, banka by si z této částky strhla jako sankci 3 * 5 % * 200 000 = 30 000 Kč. Nebo kdybych 2 roky před doběhnutím úvěru splatila 1 000 000 Kč, strhla by si z něho banka 2*5 %, tj. 10 %, tj. 100 000 jako poplatek. To je prostě neskutečné. Takže Hypoteční banku opravdu nedoporučuji.

  • milan napsal:

   banka pomohla, ale už bych ji nechtěl, drahá, zdlouhavá, zkostnatělá, značně papírová, není vstřícná klientům, hrabavá,….

 34. Josef napsal:

  Hypoteční banka nikdy. Opravdu nepružní, sazby špatné a přístup k zákazníkovi špatný. Za mě nedoporučuji. Zvlášť teď v krizi jsou dosti zaměřeni na své zájmy. Chtěl jsem splatit při refinancování nějakou částku, nakonec mohu splatiti víc, ale neni mi to umožněno a úrok 2,89% taky neni nic moc. Odejít nemohu bez pokuty. Je to trochu složité

 35. Lennnka napsal:

  U hypoteční banky mám účet již 10let.Splátka činí 2600.- + 150.- za vedení úvěru.10let posílám 3.000.- Kč Od doby co splácíme pouze úvěr jelikož úroky jsou již zaplacené chodí upomínky za 843.-Kč že je úvěr po splatnosti i když jsou splátky hrazeny včas.Nikdo mi nedokáže odpovědět proč se tato situace opakuje každý měsíc,přehazují si nás jako horký brambor,ale upomínku musíme zaplatit.Stejně tak mi nikdo nedokáže zodpovědět,kde jsou peníze za 10let,které tam posíláme navíc!!!!!!!!!!!!!!!!NEDOPORUČUJI!!!!!!!!

 36. Martin napsal:

  Zkoušel někdo nebankovní hypotéky?
  Já jsem v jednání tady cashbroker a smlouvy jsou oproti bance, kde jsem úvěr nedostal, sice kratší, ale podmínky celkově méně výhodné..

 37. Foxtro napsal:

  Vyřizuji si již druhou hypotéku a musím uznat, že to co mi provádí Hypoteční banka jsem ještě neviděl. Dokládám jim veškeré dokumenty podruhé, jako by je někde ztratili. Přijde mi, že mi schválně házejí klacky pod nohy. To jsem bezproblémový klient, který se snaží jim vyjít vstříc, jelikož mám už podepsanou budoucí kupní smlouvu, musím to s nimi dotáhnout do konce. Kdybych ji neměl, OKAMŽITĚ jdu jinam až asi nabízí jeden z nejlepších úroků.. Prostě po mé zkušenosti Hypoteční banku už NIKDY… Držte se, a ať Vám vaše nové hypotéky či refinancování proběhne v pohodě a bez zbytečných starostí..

 38. Zorrinka napsal:

  Ahoj, my máme hypo u Hypot.banky a vím, že jakmile se schvalovalo, tak nám pouze jen brnkli, že ještě potřebují dodat různé papíry, ale byli to maličkosti.. Jsem na RD, tak chtěli různé potvrzení z pracáku, ze socky apod.. ale vše bylo v pořádku! Jsme s nimi spokojeni. My si brali 3mega…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.