GE Money Bank se přejmenuje na Moneta Money Bank


MONETA logo

GE Money Bank se od 1. května změní na Moneta Money Bank. Klienti mohou být v naprostém klidu, jelikož se jedná o změnu, která souvisí se standardní formou prodeje a se vstupem na burzu cenných papírů. Spolu se změnou jména banky z GE Money Bank, a.s. na MONETA Money Bank, a. s. se změní GE Money Auto, s.r.o. na MONETA Auto, s. r. o. a GE Money Leasing, s.r.o. na MONETA Leasing, s. r. o.

Šéf GE Money Bank Tomáš Spurný oznámil, že další krok k nezávislé silné české bance je změna obchodní firmy a značky, a to MONETA Money Bank. GE Money Bank je šestá největší banka v České republice. Na konci roku 2015 měla 252 poboček a 686 bankomatů a zhruba milion klientů. V roce 1998 vznikla ze zdravé části Agrobanky, kterou prodal nucený správce Jiří Klumpat skupině General Electric. Od ledna 2005 nese banka jméno GE Money Bank.

Moneta Money pobočka

Ukázka nového stylu poboček Moneta Money Bank

Americká společnost General Electric se chce zaměřit na průmyslovou činnost a z tohoto důvodu prodává 51% podíl v tuzemská GE Money Bank. GE Money Bank má zavedenou pozici a s novým názvem Moneta Money Bank chce nadále posilovat a růst také na hypotečním trhu. V sektoru zemědělském chce společnost dosáhnout vedoucího postavení.

Zdroj: www.gemoney.cz, www.ekonomika.idnes.cz

Žádost o půjčku

Podobné recenze