Fio banka


Fio banka

Fio banka je česká banka, která získala bankovní licenci v květnu roku 2010 a navázala tak na sedmnáctiletou historii Finanční skupiny Fio. Do té doby pracovala jako družstevní záložna a právě zmíněná burzovní společnost Fio. Banka se zaměřuje na drobné a střední investory a primárně jim zprostředkovává obchody s cennými papíry na burzách v České republice, USA, Polsku, Maďarsku, Německu a na Slovensku. Klienti této banky mohou obchodovat s cennými papíry prostřednictvím internetové platformy e-Broker. V kostce lze rozdělit činnost banky na poskytování tradičních bankovních služeb a zprostředkování obchodu s cennými papíry.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Osobní účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – založení, vedení i zrušení účtu zdarma –  bezkontaktní karta MasterCard Debit PayPas zdarma – možnost využívat internetovou a mobilní banku zdarma – 10 výběrů z bankomatů Fio banky zdarma a až 5 výběrů z bankomatu kterékoliv banky zdarma při aktivním používání karty – vklad a výběr na pobočce (nad 1000 Kč pro výběr) zdarma

Úvěry: Standartní kontokorentní úvěr –  jedná se o úvěr pro nepodnikatelské (osobní) účely – nutnost mít bezproblémovou historii u banky a minimálně dvou měsíční historii příjmu – výše od 5 000 Kč do 200 000 Kč – RPSN od 13,33 % –  volba mezi Tarifem 1 a Tarifem 2 podle délky čerpání a potřeby (finanční rezerva či klasický úvěr) – potřeba běžného účtu

Výhody Fio banky

 • specialista na obchodování na finančních trzích
 • internetové a mobilní bankovnictví s možností využívat API bankovnictví (vhodné zejména pro podnikatelské e-shopy)
 • běžný účet bez poplatků

Nevýhody banky

 • bez opory zahraniční finanční skupiny
 • malý počet vlastních bankomatů
 • řídká síť poboček
 • krátká působnost na českém bankovním trhu
 • nízký úrok u Spořícího účtu Fio

Produkty banky

 • účty – Osobní účet, Podnikatelský účet, Transparentní účet
 • hypotéka – Fio hypotéka
 • úvěry – Standartní kontokorentní úvěr, Podnikatelský úvěr, Úvěr na obchodování, Úvěr na měnu
 • spořící produkty – Spořící účet Fio konto, Termínované vklady, Cizoměnové vklady
 • pojištění – Pojištění k platebním kartám

Internetové bankovnictví

Fio banka Internetbanking https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-internetbanking.cgi

Jedná se o internetové bankovnictví, které se pyšní maximálním důrazem na funkčnost. Výhodou je možnost přizpůsobovat se položky zobrazované na jednotlivých stranách. Autorizace činností, obzvlástě plateb, probíhá pomocí SMS (sami si můžete zvolit počet znaků SMS kódu a jeho platnost).

Pobočky

Sídlo Fio banky, a.s. je na adrese Millennium Plaza, V Celnici 10 v Praze, kde je také jedna z poboček. Celkem je v ČR 70 poboček a 128 bankomatů. V Brně je hlavní pobočka na adrese Joštova 4. V Ostravě na adrese Hlavní třída 682/110  a v Olomouci na adrese Dolní náměstí 20.

O společnosti

V roce 1993 čtyři studenti a absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili burzovní společnost Fio. Fio v roce 2006 koupilo společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze lze koupit akcie českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory. Ve stejném roce také podala žádost o udělení bankovní licence ČNB. V květnu 2010 Fio získalo požadovanou bankovní licenci a přejmenovalo se na Fio banku a.s.

Reklama

Kontakty


Podobné recenze