Fio banka po letech představila nový, moderní smartbanking


Fio banka

Fio banka po letech představila nový, moderní smartbanking 

Internetové a mobilní bankovnictví má stále větší a větší význam a v posledních letech to platí zejména pro to mobilní – chytrý mobil už má dnes téměř každý a používání takové aplikace je celkem standardem. Stejně tak jako se čím dál častěji využívá placení mobilem a různé služby typu Google Pay, Apple Pay apod. Jednotlivé banky si uvědomují, jak důležité je mít kvalitně zpracované mobilní bankovnictví a jednou z nich je i Fio, která na tom v této oblasti byla dlouho velmi špatně a její smartbanking byl mírně řečeno poněkud zastaralý.

Internetové bankovnictví Fio banky se měnilo před pěti roky

Co se týká klasického internetového bankovnictví, to se u Fio banky měnilo cca před 5 lety. Tehdy Fio novou verzi prezentovala jako novou generaci internetbankingu a svým klientům nabídla celou řadu užitečných funkcí. Co je zajímavé (a většina lidí to asi neví) je fakt, že Fio banka byla první finanční společností v České republice, jež internetové bankovnictví zavedla. Bylo to již v roce 1998, tedy v době, kdy u nás internet nebyl moc rozšířený a doma jej mělo jen velmi malé procento lidí.

Výraznou změnou prošel zejména design aplikace 

Vraťme se ale k novému mobilnímu bankovnictví, kde změny proběhly teprve koncem uplynulého roku. Aplikace se změnila skutečně výrazně, její původní verze (naposledy aktualizovaná v únoru 2018) měla zastaralý vzhled a oproti konkurenci působila velmi špatným a uživatelsky nepřívětivým dojmem. To se nyní razantně změnilo a nová aplikace již přináší moderní a přehledný design, jenž se může směle poměřovat s aplikacemi konkurenčních bankovních institucí.

Nový smartbanking je dostupný jak pro Android, tak i pro iOS

Asi je to samozřejmost, pro úplnost ale raději dodáme, že nová aplikace mobilního bankovnictví Fio banky je dostupná pro oba dva hlavní operační systémy – tedy jak pro Android od Googlu, tak i pro iOS od Applu. Stáhnout si ji pochopitelně můžete zcela zdarma v příslušných internetových obchodech, tedy buď na Google Play (vyžadován je alespoň Android 6) nebo na App Store (je třeba mít verzi iOS alespoň 11.0).

Jaké nové funkce aplikace Fio banky nabízejí? 

Nový a moderní design samozřejmě není ani zdaleka jedinou novinkou, kterou vylepšená aplikace Fio banky nabízí. Změn je celá řada a klienty této oblíbené české banky jistě potěší. Konkrétně se jedná zejména o tato vylepšení: 

  • nový design nově umožňuje přepínat mezi světlým a tmavým režimem aplikace
  • užitečnou novinkou je nástěnka, kterou si každý může upravit přesně podle svých potřeb 
  • skvělým nápadem je funkce Zaplať mi – ta umožňuje tvorbu vlastních QR kódů
  • přihlašovat do nové aplikace se lze snadno a rychle např. otiskem prstu nebo pohledem 
  • přímo z aplikace lze spravovat trvalé příkazy, nastavovat si limity na kartě, provést blokaci platební karty, změnit si limit a realizovat řadu dalších užitečných funkcí

Další mobilní aplikace od Fio banky 

Když se podíváme na aktuální nabídku mobilních aplikací Fio banky v internetovém obchodě Google Play, zjistíme, že momentálně se v ní nacházejí tři položky – nový smartbanking, o kterém je v tomto článku řeč (pod názvem Fio Smartbanking CZ), stará verze mobilního bankovnictví (pod názvem Fio banka Smartbanking) a vedle nich pak ještě Fio Smartbroker. Ten je určený pro zájemce o investování, kteří se tak této aktivitě mohou pohodlně věnovat i prostřednictvím svého mobilu či tabletu. Fio Smartbroker má ale i část přístupnou zdarma a bez nutnosti přihlášení – v ní může každý uživatel sledovat např. aktuální kurzovní lístky, novinky ze světa financí nebo si vyhledat nejbližší pobočku Fio banky.


Podobné recenze