Ferratum půjčka


Ferratum Bank je první bývalý nebankovní poskytovatel půjček, který získal bankovní licenci. Společnost začala s v ČR poskytovat krátkodobé bezúročné půjčky na cokoliv s minimálními požadavky na klienta jako nebankovní společnost. Firma postupně zvyšovala možnost získání půjček opakovaným klientům. Tato nadnárodní instituce působí mimo ČR v dalších 20ti zemích po celém světě. Manažer firmy Ferratum Bank vymyslel slovní spojení finská půjčka, které převzalo mnoho dalších společností zabývající se poskytováním krátkodobých půjček.

Ferratum v České republice aktuálně poskytuje produkt Ferratum Credit, který je poskytován ve výši od 2 500 Kč až do 80 000 Kč.

Recenze půjčky

 • Výše půjčky: 2 500 až 80 000 Kč
 • Splatnost: Neučitá
 • Úrok: od 5,75 %
 • Vyplácí na: Bankovní účet
 • Žádosti: Online

Vlastnosti půjčky

 • Prodloužení splatnosti: Ano
 • Bez ručitele: Ano
 • Se záznamem v trestním rejstříku: Ano
 • Pro cizince: Ne

Podmínky půjčky

 • klient musí mít splacené všechny půjčky u Ferratum Bank

Jak si půjčit

 Prvním krokem je online vyplnění žádosti o půjčku Ferratum Bank, kde klient v rámci tohoto kroku udá také osobní údaje. Na uvedený mobilní telefon přijde klientovi SMS o schválení nebo zamítnutí úvěru. Díky servisu 24/7 tato SMS přijde do 10 minut. Po zaslání peněz na bankovní účet klient obdrží fakturační údaje ke splacení půjčky a to buď formou SMS, poštou nebo na e-mail podle toho, jak si zvolí v žádosti.

Reprezentativní příklad

Půjčka 10 000 Kč (min. 2 500 Kč, max. 80 000 Kč). Trvání úvěru: na dobu neurčitou. Úroková sazba 5,75% p.m. (max. 11,99% p.m.). RPSN 96,2 % (max. 292,1%). Výše měsíční splátky 6,5% (max. 12,5%) z nesplaceného úvěru nebo 1 000 Kč, podle toho, která z těchto částek je vyšší. Poplatek za schválení úvěru 0 Kč. Poplatek za čerpání úvěru 0 Kč. Poplatek za předčasné splacení úvěru 0 Kč. Poplatek za vedení účtu Ferratum Credit 0 Kč. Celková částka splatná klientem při jednorázovém čerpání 10 000 Kč a rovnoměrným splácením 12 měsíců je 14 117,72 Kč (max. 19 363,44 Kč) při výši měsíční splátky 1 176,48 Kč (max. 1 613,62 Kč). Celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 4 117,72 Kč (max. 9 363,44 Kč). Ferratum Bank p.l.c. si vyhrazuje právo na posouzení úvěrové žádosti, na poskytnutí úvěru není právní nárok. Toto je pouze ukázkový příklad, nikoliv návrh na uzavření smlouvy.

Nejčastěji kladené otázky

 1. Potřebuji k získání půjčky doklady? K uzavření smlouvy o půjčce většinou nepotřebujete dodatečné doklady ani nemusíte na žádnou osobní schůzku. Občas vás můžeme požádat o dodatečné dokumenty pro posouzení žádosti o půjčku. Vše obvykle probíhá prostřednictvím SMS zpráv nebo online formulářem.
 2. Využíváte mé osobní údaje na marketingové účely? Vaše osobní údaje slouží pouze k identifikaci vaší půjčky a zaslání faktury na vaši adresu.
 3. Jak rychle obdržím peníze? V případě zasílání půjčky na váš bankovní účet obdržíte peníze obvykle do následujícího pracovního dne od schválení žádosti o půjčku.
 4. Co se stane, když nezaplatím půjčku včas? Kontaktuje vás oddělení pohledávek a připomene vám zpoždění platby. Při větším zpoždění vám připočteme smluvní pokutu dle sazebníku poplatků a obchodních podmínek. Pokud máte problém se splacením půjčky, doporučujeme kontaktovat zákaznický servis. Pomůžeme vám předejít sankcím a zbytečným starostem s ještě větším dluhem.

Výhody půjčky

 • Půjčky od 2 500 až do 80 000 Kč
 • Půjčka je revolvingová
 • Půjčka pro ženy na mateřské dovolené
 • Online půjčka bez nutnosti osobní schůzky
 • Půjčka pro podnikatele
 • Půjčka pro důchodce

Nevýhody

 • vysoké poplatky

httpv://www.youtube.com/watch?v=GCaXkAP3oYI

O společnosti

Poskytovatele půjčky je oveřená firma Ferratum s dlouhodobou tradicí, které poskytuje půjčky a jiné služby v 25 zemích po celém světě a má také celoevropskou bankovní licenci. Ferratum Czech s.r.o. je součástí nadnárodní skupiny mateřské společnosti Ferratum Finland Oy se sídlem ve Finsku. Půjčku Ferratum již využili statisíce klientů a je velice oblíbená po celé světe díky jednoduchosti vyřízení po telefonu nebo online. Není tedy třeba kamkoliv chodit nebo volat.

Kontakty

 • Ferratum Bank p.l.c. (Ferratum Czech s.r.o.)
 • Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5-Jinonice
 • Telefon: 245 001 715 nebo 255 719
 • E-mail: info@ferratum.cz
 • 7 dní v týdnu
Žádost o půjčku
Ferratum půjčka
3.1 (61.82%) 22

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

54 zkušeností s Ferratum půjčka

 1. Petr4669924 napsal:

  Kdyz chcete prijit o penize. Rozhodne si u Ferratum pujcte.

 2. Jan napsal:

  Tuto společnost nedoporučuji. Úrok je doslova lichva!
  Trestní oznámení by bylo na místě. ZLODĚJI!

 3. podlaha napsal:

  Tak tady si nepujčím 🙂 Záporné komentáře pravda

 4. Ferdinand napsal:

  Jsou to lumpové, manželka si půjčila 20.000 Kě a vše bylo řádně uhrazeno ve splatnosti celou částkou z mého účtu dokonce po dohodě s operátorem od ferratum. A světě div se po půl roce přišlo oznímení o postoupení pohledávky ve výši 5.131 Kč. No to si snad dělějí prdel. Manželce řekli, že právo je na její straně, ale že by s tím něco udělali to ne. Je to banda vyžírků. NEDOPORUCUJI SPOLECNOST.

 5. Anonym napsal:

  Když jsem se ptal, proč mi posílají výhružné sms na tel. číslo, které mám sotva dva týdny, bylo mi řečeno, že prý mám číslo po někom, kdo jim dluží. Když jsem trval na tom, aby mé číslo vymazali ze systému a již mi nic neposílali, bylo mi řečeno, že nevědí, zda to vůbec půjde.

 6. Grigory_Stankovsky napsal:

  Měl jsem také jen pozitivní zkušenosti s touto společností, nebyly tam žádné problémy, chtěl bych vynechat dvě společnosti, které jim dávají běžný úvěr Ferratum, rychlapujcka-is.com a o těchto společnostech mám jen pozitivní hodnocení.

 7. Markéta napsal:

  Tak já si teda od Ferratum půjčila. Sice jen 1200,- na par dní, jelikož jsem je nutně potřebovala do výplaty. Musím říct že tak pěkný přístup slovenské slečny jsem ještě nezažila. Půjčili mi a do pul hoďky jsem měla peníze na úctě.. nic jsem nevrácela navíc (první půjčka zdarma) Potřebovala jsem jen Občanku a číslo účtu. Po vrácení půjčky jsem obdržela jen sms a děkovný e-mail zároveň potvrzující o úhradě půjčky. Takže v krajní nouzi (doufám že už taková nenastane) bych se k ním určitě vrátila.

 8. Oskar napsal:

  Nic jsem si nepůjčil a vyhrožují mi exekucí. Nevím kde vzali moje tel. číslo.

  • Standa napsal:

   Ten samý případ, navíc vyhrožování exekucí atd. na telefon osmiletého syna který měl své první číslo a první telefon v životě čerstvě jen pár měsíců (a žádnou půjčku samozřejmě neuzavíral a ani by nemohl), byl chudák tak ve stresu, že zvažuju trestní oznámení. Navíc si z principu nepůjčujeme vůbec, takže to u nás nemohl uzavřít ani nikdo dospělý.

   • Anonym napsal:

    Také mi poslali výhružnou sms. Když jsem zavolala do firmy, sdělila mi paní na lince velice nepříjemně, že mám zřejmě telefonní číslo po někom, kdo jim dluží peníze a že nemám brát na sms zřetel. Pokusila jsem se jí vysvětlit, že chci, aby mé číslo vymazali ze systému, na to mi řekla, že neví, zda to vůbec půjde.

 9. Anonym napsal:

  Závidím lidem, kteří mají tolik peněz, že si můžou půjčit na úrok 14000% 🙂

 10. Alena napsal:

  Má někdo zkušenost s půjčkami, ale z druhé strany? As. že půjčujete Vy?

 11. Ivona napsal:

  Ferratum, využila jsem jednou, před vánocemi. Spokojenost je smyslu férového jednání, jinak u těchto rychlých půjček člověk musí počítat s jaksi vyšším úrokem, než u běžných, zavedených bankovních institucí, kde ovšem vyřízení trvá podstatně déle, a proto jsem také využila téhle možnosti.

 12. Anonym napsal:

  vrchol drzosti,kdyz poslou na mou adresu nejakou fakturu se jmenem nekoho koho tu nikdo nezna

 13. Jana napsal:

  Půjčila jsem si od Ferratumu 3000. V pořádku jsem je splatila jak bylo domluveno a nezplatila jsem ani korunu na víc. Takže pro lidi, kteří vědí, že to v pohodě zaplatí žádný problém.

 14. larra88 napsal:

  Díky Ferratum P2P investujete do skupiny úvěrů skládající se z mnoha dlužníků, kteří procházejí přísným hodnocením.

 15. Mája napsal:

  potřebuji pujčit šest tisíc korunek a přemýšlím o tom že to vezmu přes ferratum a tady uvádíte že je to docela v pohodě, takže myslíte že mám do toho jít?

 16. Mirka napsal:

  jsem s nimi taky byla spokojená. Pomohli mi když to bylo potřeba. Ono je pak potřeba plnit to na čem se člověk dohodne a je to bez problémů. takže za sebe můžu jenom doporučit.

 17. Mám pozitivní zkušenost z hypopujcka.cz, tam mi pomohli již 2x.

 18. antonín napsal:

  tak já nevím jak kdo ale mají reklamu první půjčka zdarma využil jsem toho a půjčil si 9 000 bez úroků peníze přišli na účet během 4 hodin za 14 dní jsem to uhradil 9 000 přišla děkovná sms že děkují za úhradu úvěru byl jsem s nimi spokojen

 19. Rozlobená matka napsal:

  POZOR ! Obtěžuji svými nabídkami i děti.

 20. Anonym napsal:

  Velkej úrok, ale když člověk potrebuje finanční pomoc těsně před vyplatou,nevidím na tom nic špatného.

 21. Tom napsal:

  Lichváři od ferratum si dělají v diskuzi pěknou reklamu. Každý svéprávný člověk si nepůjčí od někoho za 400% úrok!!! (RPSN více jak 14000% !!!) a nepíše, jak mu pomohli a jak je spokojen. Možná s tím, jak ho oškubali:)
  Některé příspěvky jsou opravdu trapně úsměvné jako ta o zlém kamarádovi a nejlepším lichváři, fakt jsem se pobavil.

 22. Jan napsal:

  NEDOPORUČUJI! Reagoval jsem na reklamní kampaň s 1. půjčkou zdarma. Vyplnil jsem formulář, ozvala se paní, že prý nesplňuji podmínky 1. půjčky zdarma, ale nutila mi jiné půjčky s poplatkem. Když jsem se zeptat proč lákají na 1. půjčku zdarma, tvrdila, že jí někteří získají, jiní ne a jestli mám zájem o půjčku s poplatkem. Na dotaz proč nemám nárok na 1. půjčku zdarma mi paní sdělila, že firma Ferratum si vyhrazuje právo toto nesdělovat. Sdělil jsem jí, že je to neseriózní kampaň a klamání spotřebitele, rozloučili jsme se a nazdar.. Nesnáším nepravdivé reklamy. Fuj

 23. Krejcik Zbynek napsal:

  Ja se si jiz pujcil od teto spolecnosti 4.krat a vzdy sem byl nadmiru spokojen.

 24. marto napsal:

  Zavolal jsem jim, že potřebuji půjčit peníze, přijeli ke mě domů asi za tři hodiny, místo požadovaných deseti tisíc mě přivezli šestnáct tisíc, s tím, že až budu mít čas, ať se zastavím u nich na pobočce a dodatečně podepíši převzetí peněz a smlouvu, podle které mohu začít splácet, až na to budu mít. Ani nechtěli kafe, naopak mi doma nechali tři lahve šampaňského…
  Tak asi takto si představujete půjčování peněz? Tak to máte smůlu. A že tady někdo mluví o lichvě? To neumíte číst? To si tu smlouvu neumíte přečíst? Já začínám mít dojem, že spousta lidí shání půjčku a vůbec neuvažuje jestli a jak to bude moci splatit. Prostě teď mám (i když půjčené) a ukáži vám, jak se nakupuje…
  Naprosto souhlasím s “rádoby,” chci něco, tak si na to vydělám.

 25. tana napsal:

  Velká spokojenost s půjčkou Feratum pro nové klienty zdarma. Tuto půjčku jsem si vyřídila v nebankovnim domě Ostrava-Zábřeh. Půjčili mi 3tis. V termímu jsem vrátila 3tis a vše úplně v pohodě. Přišla mi děkovná sms a potvrzeni o obdržení platby. Doporučuji .t.s.

 26. ds napsal:

  No neverim jim.

 27. Vladislav napsal:

  Já jsem se zápůjčkami od společnosti Ferratum spokojený!
  Je pravda že mají vysoké poplatky, ale co je například lepší, nechat si odpojit od ČEZu elektriku, když zrovna nemáte na zaplacení a ČEZ “nepočká” (nemá s litování s nezaměstnanými lidmi) a nebo si vypůjčit hotovost a hladovému ČEZu raději zaplatit?
  UPOZOŇUJI: Přečtěte si laskavě obchodní podmínky než si zapujčíte a v případě problému stačí jen se společností komunikovat, nic víc, nic míň!

  • Katka napsal:

   Tohle je fakt. Mám u nich úvěrový účet a je fakt, že poplatky jsou obrovské a lichva to defakto už je, ale netají to. Mě se líbí, že vím, že když mi budu opravdu zoufale ty peníze potřebovat, což se občas stane, když člověk žije od výplaty k výplatě a má nenadálý výdaj, tak ty peníze jsou na účtu prakticky hned. Daň za záchranu v nouzi jsou holt ty úroky. Ale dá se to udělat tak, že si rychle půjčím tady a pak to můžu už v klidu někde vyprosit u známých, kamarádů a tady to vrátit. Pak ty úroky neplatím nebo jen za poměrnou dobu. Takže za mě dobrý :-).

 28. ctenar napsal:

  Se spolecnosti ferratum mam zkusenost takovou. Po roce jsem si zazadl o pujcku ve vysi 6000. Cekal jsem na odpoved jestli mi byla schvlena. Prila mi sms zprava ze mi byla zamitnuta. Ferratum nedoporucuji protoze nejsem s touto spolecnosti spokojen.

 29. Podvod napsal:

  Polovica diskutujucich tu chvali lichvarou, ako keby to pisala sami lichvari 🙂 🙂 🙂 🙂

 30. bezejména napsal:

  !POZOR NA FERATUM!
  Dobrý večer, rád bych se podělil o svou velmi negativní zkušenost v rámci drobné půjčky od společnosti Feratum. Jsem živnostník a funguji třetí měsíc. Teprve si zvykám na dlouhé splatnosti faktur od klientů, kteří běžně platí vše pozdě a vzhledem k jen malým finančním rezervám jsem byl nucen situaci vyřešit drobnou půjčkou. (hodně pohledávek od klientů X běžné závazky..). Feratum se chlubí bezúročnou první půjčkou, což jsem naznal, že to není špatné a že bych to mohl výjimečně využít. To, co se dělo potom mě tak šokovalo, že jsem se rozhodl to zde napsat. Po vyplnění žádost mi volal kdosi z Feratum. Ten člověk byl neuvěřitelně protivný, jednal se mnou jak s největším “odpadem”, jeho otázky mě v podstatě urážely, ale na vše jsem odpověděl, půjčka ve výši 2 000 Kč byla schválena a já čekal, kdy dorazí peníze. Jenže peníze nedorazily. Nedorazily za celý den, nedorazily ani druhý den, ale kupodivu dorazila faktura na 2 tisíce, kterou jsem měl zaplatit v domluvený termín. Neuvěřitelné. Asi šestkrát jsem slušně volal na Feratum – vždy výsledek stejný – absolutní arogance, operátor či operátorka vždy tak nepříjemná, odměřená, protivná, až člověka mrazí. Následně jsem chtěl zaslat potvrzení, že peníze od nich odešli – suše mi odpověděla to mi vám nikdy nepošleme. Začal jsem tušit problém. (podvod?). Následně mi slíbila, že to prověří a zavolá – čekal jsem další den, nezavolala. Když jsem opět volal já – žádná omluva, ani náznak slušnosti a jen mi opět s arogancí sobě vlastní řekli, že to je chyba u nich. Tak jsem chtěl vše stornovat – to prý nejde. Takže výsledek – mám vystavenou fakturu na 2 000 Kč, které jsem od Feratum nikdy neobdržel, stornovat to nejde, na hotlince sprostí šmejdi, kteří se vám vysmívají. Dále zvažuji návštěvu právníka. Kvůli dvoum tisícům mám o “zábavu” postaráno.

 31. JUDr.Dr. napsal:

  PŮČKY BEZ REGISTRU SMART,PROVIDENT,PROFI CREDIT.VŠICHNI OSTATNÍ JSOU POBOČKY TĚCHTO.NA PŮJČKY NA 30.DNŮ OD LOTYŠŮ,KERNELA MIMOŘÁDNÝ POZOR POKUD SMRTELNĚ NEMUSÍTE NEBERTE,KAŽDÝ DELŠÍ UŽIVATEL SHOŘEL TAK POZOR,POZOR.

 32. Pavel napsal:

  Jednou jsem si musel půjčit na nájem a také jsem volil tuhle půjčku 🙂 Měl jsem to zadarmo bez navýšení jakože 🙂

 33. Habyna napsal:

  Já mám s touhle společností dobrou zkušenost …. Když jsem půjčku splatila, tak mi nechodili žádné upozornění za nesplácení nebo tak něco …

 34. sacral napsal:

  nemelte blbosti! zadny urok to neni, je to POPLATEK za pujceni!! Pujcuji si u nich 5 let, nekdy casteji, nekdy 2x do roka a vzdy spokojenost! Ano, je to drahe, ale s tim pocitam. Jinak jsou seriozni a vsechno bez problemu. Kolikrat me to vytahlo z prusvihu.

  • JUDr.Dr. napsal:

   Ferratum půjčka pokud platíte dobře,opožděně hrůza,pokud požádáte o odklad a dají Vám jiné číslo účtu znamená rychle jinde půčit 4000 a zaplatit jinak KAŽDÉ 3.DNY SE NAVYŠUJE O 300 Kč dokážete si to představit?

   • marto napsal:

    Dokáži si to představit. Otázka je, jestli jste si to dokázal představit vy při čtení smlouvy – pokud jste ji vůbec četl. V našem kapitalismu platí zákon poptávky a nabídky – pokud někomu prodáte rohlík za půl miliónu a kupující s tím bude souhlasit, není to protizákonné. Pokud prodáte činžák za dvě padesát protože chcete, není to protizákonné. A to samé s půjčkou – nabídka: půjčím deset, vrátíš osmdesát. Pokud to podepíšete, tak si není na co stěžovat.

 35. R. Malý napsal:

  Ferratum bezesporu patří k důvěryhodným poskytovatelům. Pokud je si člověk jist, že půjčenou částku splatí není se čeho obávat. Vždy je ovšem potřeba důkladně zvážit, zda je půjčka opravdu nutná.

  • Jana napsal:

   Je to tak. Mám vlastní zkušenost. Nemá smysli si půjčovat, pokud člověk ví, že hotovost mít nebude.

 36. Pavel Krása napsal:

  Půjčky ferratum patří k těm nejsolidnějším na našem trhu. Je pravda že úrok nepatří mezi nejnižší ale aspoň se nemusíte obávat podvodu

 37. Anonym napsal:

  Se společností Ferratum mám několikanásobnou zkušebost, samozřejmě je poplatek (úrok) vysoký, ale jedná se pouze o nízké krátkodobé půjčky. Mám s nimi jen dobrou zkušenost, ale vždy jsem také zaplatil včas.

 38. Tomáš napsal:

  4x jsme si od teto firmy pujcil a ani jednou jsem nemel problem.. kdyz clovek vsak splati (2-3 dny pozdeji splatka nevadi) tak se nemate ceho bat.. vzdy mi penize prisli a vzdy sem je vcas vratil..dosla mi sms o zaplaceni a pote si muzete ve stejny den pujcit znovu.. spokojenost

 39. Petra napsal:

  Půjčila jsem si 2000 před Silvestrem a peníze bez problému došli.Navíc chtěli 400 což není tak hrozné.Půjčili jsme si od kamaráda také 2000 a chtěl po nás navíc také 400 a pak nás stále upomínal o vrácení(kamarád) takže když jsem našla Ferratum-uvítala jsem to,lepší jak od kamaráda!

 40. Jana napsal:

  Dneska skončila splatnost mé půjčky, ale já si její splatnost včera prodloužila na netu za 150 Kč, ale dneska mi přišla sms, že je moje půjčka po splatnosti a že ji mám buďto zaplatit anebo si ji prodloužit na netu nebo smskou. To jako asi chtějí, abych jim poplatek zaplatila dvakrát, že? Nemáte s tím někdo zkušenost ? 🙂

  • Anonym napsal:

   to chce klid kdyz jste to poslala vcera tak jim to chvili trvá než to schroupnou tu sms posila system takze se nic neděje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.