Ferratum P2P – investujte do P2P půjček - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Investice nemusejí být vždy jen pro bohaté nebo pro ty, kteří mají našetřenou velkou sumu peněz. Dnes už se dají investovat i menší částky a jednou z takových možností jsou P2P půjčky. Jedním z nejnovějších projektů, které by neměly uniknout Vaší pozornosti, je investiční platforma Ferratum P2P, jež nabízí skvělou příležitost jak výhodně investovat peníze. V tomto článku si ji popíšeme podrobněji, řekneme si něco o jejích hlavních výhodách nebo o tom, pro koho je tento produkt určený. 

Jak tato investiční platforma funguje?

Ferratum P2P je novým finančním produktem, který je postavený na investicích do spotřebitelských úvěrů. Dříve měli tuto možnost pouze velcí investoři s vysokým kapitálem, dnes už je díky Ferratum P2P tato platforma zpřístupněna i lidem, kteří mají pouze omezené možnosti výdajů.

Investuje se do úvěrových sérií, což jsou rozsáhlá portfolia, složená z více než stovky různých půjček, jež poskytuje banka. Tím, že investujete svoje peníze do takové série, získáte dílčí podíl na diverzifikovaném úvěrovém portfoliu. Za jeden rok tak můžete získat velmi slušný výdělek – v současné době je očekávaný roční zisk cca 8,9 %, což je velmi pěkné zhodnocení.

Důležitou otázkou je samozřejmě míra rizika – Ferratum P2P všem svým investorům garantuje 85% odkup nesplácených úvěrů (přesněji řečeno odkup za 85 % zbývající jistiny). Určité riziko zde sice je, ale díky tomu zpětnému odkupu je pouze minimální. Navíc je třeba zdůraznit, že se jedná výhradně o spotřebitelské úvěry, poskytované bankou – klienti jsou tedy důkladně prověřování a velká většina z nich svoji půjčku bez problémů splácí. Nebezpečí, že by Vaše investice dopadla neúspěšně je tak velmi nízké. 

Kdo může tuto platformu využít?

Velkou předností platformy Ferratum P2P je její dostupnost téměř pro každého. Abyste mohli do úvěrů investovat, musíte splňovat pouze tyto základní požadavky:

 • nabídka je pouze pro občany ze zemí Evropské unie
 • minimální věk investora je 18 let
 • dalším požadavkem je vlastní bankovní účet
 • minimální výše investice je 500 Kč

Žádné další požadavky nejsou, takže pokud výše zmíněné podmínky splňujete, nic Vám nebrání v tom, abyste platformu Ferratum P2P vyzkoušeli.

unspecified2

Hlavní výhody investování s Ferratum P2P

 • můžete investovat i s malými částkami (stačí 500 Kč)
 • minimální riziko neúspěchu (investujete do půjček, které poskytuje banka)
 • u úvěrů, které lidé nesplácejí máte garanci odkupu na 85 % zbývající jistiny
 • snadná a rychlá registrace přes internetové stránky
 • zázemí silné mezinárodní finanční skupiny s velkým kapitálem
 • průměrný roční výnos je 8,9 % – investice se tedy rozhodně vyplatí

Registrace a založení investičního účtu

Zaujala Vás nabídka společnosti Ferratum a chtěli byste investovat peníze do spotřebitelských bankovních půjček? Abyste mohli začít, nejdříve se musíte zaregistrovat a založit si svůj uživatelský účet. Nejdříve si otevřete webové stránky na adrese www.ferratump2p.cz, v horním menu klikněte na odkaz Zaregistrujte se a vyplňte Vaši mailovou adresu(na kterou Vám přijde přihlašovací heslo). Zároveň se Vám ihned otevře webové rozhraní, v němž se investiční účet spravuje. Můžete si ho tak v klidu a nezávazně prohlédnout, pro dokončení registrace ale ještě musíte vyplnit vstupní formulář. Do něj je třeba uvést přezdívku, kterou chcete používat, číslo Vašeho bankovního účtu, dále pak základní osobní údaje (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, číslo OP a číslo na mobil), adresu vašeho trvalého bydliště a na závěr ještě odkliknout souhlas s podmínkami a se zpracováním osobních údajů. Registraci pak dokončíte kliknutím na oranžové tlačítko Potvrzuji registraci. 

Základní informace o společnosti Ferratum

Společnost Ferratum je u nás poměrně známá a to především v souvislosti s nebankovními půjčkami. Dnes u nás působí pod názvem Ferratum Bank a nabízí tři druhy úvěrů, maximálně do výše 25 000 Kč. Ferratum Bank je součástí silné mezinárodní skupiny Ferratum Group, jež má svoje pobočky ve 23 zemích a více než milion spokojených klientů. Nabídka investování do spotřebitelských půjček je zcela novým produktem této společnosti a zároveň prvním, který se nezaměřuje na zájemce o úvěr, ale naopak na ty, kteří chtějí svoje peníze investovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt silné finanční skupiny a navíc lze investovat i velmi malé částky, stojí Ferratum P2P za zvážení.

Další investiční možnosti v oblasti P2P půjček

Pokud Vás ale nabídka společnosti Ferratum nezaujala, ale o investici do půjček máte i přesto zájem, můžete vyzkoušet některý z jiných projektů, zaměřených na P2P půjčky. K těm nejznámějším patří především Zonky nebo Benefi, kromě nich pak stojí za zmínku např. Bankerat, nebo finGOOD.

 • Zonky velmi zajímavý a ambiciózní projekt P2P půjček je lákavý nejen pro ty, kteří potřebují půjčit, ale i pro investory, kterým se otevírá nová možnost, jak si zvýšit svoje příjmy. Zonky.cz mají velmi kvalitní webové stránky i celkovou prezentaci a stojí za nimi tým profesionálů z oblasti financí, médií i marketingu.
 • Benefi další podobná platforma, jež zprostředkovává P2P půjčky. Investovat lze už od pouhých 200 Kč a aktuální průměrné roční zhodnocení je dokonce 12,63 %.
 • další P2P platformy – Bankerat, finGOOD, Prestito a několik dalších – nabídka se pomalu rozšiřuje, P2P půjčky jsou čím dál více populární a to jak mezi žadateli o úvěr, tak i mezi investory

 

Žádost o půjčku

Podobné recenze