Exekuce


Exekuce, potažmo exekutoři, to jsou slova, která mnoha lidem v dnešní době nahání strach.  Ve zprávách je často k dočtení, jak exekutoři bez jediné známky ohledu zabavují dlužníkům veškeré majetky, často se řeší (ne)přiměřenost exekucí vzhledem k dlužné nesplacené částce. Co je však jisté je, že nikdo se nechce dostat do situace, kdy exekuci sám podstupuje a trpí. Co ovšem v obecném povědomí úplně ustáleno není, jsou podmínky, za jakých může vůbec k exekuci dojít a prostředky, díky kterým se můžete exekuci vyhnout. Totiž v dnešní době to, že vám exekuce hrozí, neznamená, že k ní musí dojít. Existuje několik last-minute řešení problému hrozby exekuce. O která řešení se jedná?
K exekuci může dojít, pokud poté, co v soudním řízení nalézacím bylo shledáno za povinnosti, které musí dlužník splnit a nedošlo k  jejich dobrovolnému plnění ze strany dlužníka. Hrozba exekuce tedy znamená, že došlo k soudnímu nalézacímu řízení v případě vašich dluhů a bylo shledáno, že je musíte splatit. Pokud v této situaci nemáte žádné finanční prostředky na splacení svých dluhů, jako byste jeli po dálnici směr exekuce. Dnes se však můžete této destinaci vyhnout, pokud využijete jednu z možných únikových cest. Výborné příklady těchto záchranných možností dnešní doby je jednak vyhlášení osobního bankrotu a pak též možnost konsolidace půjček.

Splaťte jen třetinu dluhů a zbytek vám bude prominut

 

Pokud máte dluhy u dvou či více různých věřitelů a nedokážete je nadále plně splácet, pak můžete sami na sebe prostřednictvím soudu vyhlásit osobní bankrot a vyhnout se tak exekuci. Bude vám v tomto případě stanovena lhůta pěti let, během které musíte splatit alespoň 30% svých dluhů. Pokud tohoto docílíte, zbytek dluhů vám bude prominut. Stejně tak pokud platíte více půjček a víte, že splácení dlouhodobě neutáhnete, můžete tyto půjčky sloučit do jedné pomocí konsolidace a získat tak výhodnější podmínky a nižší úroky k placení.

 


Exekuce
3.6 (72.5%) 8

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

7 zkušeností s Exekuce

 1. Ludmila Zalužanská, Koldova 305, Kutná Hora napsal:

  Perlička od exekutrského úřadu v Kutné Hoře. Dne 20.2.2019 mě soudně vystěhovali z bytu. Byt jsem jim dobrovolně otevřela a odevzdala klíče. Odvezla jsem jen základní věci, jelikož jsem bohužel neměla ani peníze na drahý podnájem. Již 22.2.2019 mě soudní exekutor z Eu Kutná Hora, zaslal fakturu na cca 180.000 Kč, jako náklady za vystěhování. To stihly rychle. 25.2.2019 jsem si sjednala auto, že si odvezu zbylé věci. Ale ouha, na EU Kutná Hora, bohužel neví, kam odvezli mé movité věci z bytu. Petlička je, že údajně byly uskladněny ve skladu, která patří firmě, jejímž jednatelem je sám exekutor. Já sama jsem jsem byla přítomna dne 4.3.2019 tomu, kdy exekutor stěhoval můj movitý majetek z bytu. Když viděl , že si fotím pracovníky, kteří tuto činnost prováděli, tak bleskurychle zavřel auto, abych nenafotila, co vezou. Když jsem se chtěla podívat do bytu, co že to stěhují, když už to údajně vystěhovali, tak na mě exekutor sprostě křičel, že jsem asi vožralá. Do dnešního dne jsem od EU Kutná Hora neviděla fakturu za vyklízecí práce. Dnes mi na EU Kutná Hora, pracovnice řekla, když jsem chtěla datum, abych mohla nahmédnout to exekčního spisu, co že vlastně platím, mi bylo sděleno, že žádné datum mi sdělovat nebude, že mají plno práce. Asi okrádají další dlužníky. Ale fakturu na 180.000 mi poslali za jeden den, a to ještě neměly ani nic vyklizeného. Chce se mi tady z té demokracie už zvracet. Asi majitel bytu vlastní i vyklizecí společnost, ale bohužel ji nemá zaregistrovanou na živnostenském úřadě. Ludmila Zalužanská, Kutná Hora. Ještě perlička, za odemčení bytu a vydání klíčů si Eu účtuje 4000 Kč.

 2. Ludmila Zalužanská, Koldova 305, Kutná Hora napsal:

  Mám dotaz, co udělá insolvenční správce, když se dlužník zaváže uhradit např. 100 procent pohledávek, a nedokáže to uhradit, to mu asi osobní bankrot zruší. Jak je to naopak, když věřitel, samosoudce a insolvenční správce tvrdí, že dlužník částkou 460.000 a zaplatil by přes pět set tisíc za pět let, prý údajně uhradí jenom 50 %, to se věřiteli zdá málo, tak samosoudce svoji úvahou, dle znaleckého posudku, kdy nemovitost dlužníka zpeněží za 432.000 uhradí 100 % pohledávek. Po prodeji zbyde 277 tisíc a hle samosoudce KS Praha a ins. správcevěřitel údajně uhradil 99.1 proento věřitelů. Proč je dlužníku bráněno uhradit veškeré pohledávky, jak tvrdili, že uhradí prodejem, ve výši 525.000, když 460.000 bylo pro ně nedostačující. To najednou samosoudce, věřitel a insolvenční správce již tyto pohledávky nepotřebují uhradit. Jak je to možné, chtěli 525.000 a najednou jim stačí 277.000. Již rok se domáhám práva uhradit tyto pohledávky, ale je mi to stále odmítáno. Proč věitel najednou nemusí uhradit prodejem, k čemu se zavázal. Může mi na toto někdo odpovědět. Je to podvod na lidi. Právník mě stál několik desítek tisíc, a mám si platit další právníky, abych se domohla svého práva, když si soudci dělají co chtějí a vzájemně si kryjí podvody v insolvenčním řízeních. Do dneška jsem na svoji žádost nedostala výpočet jak toho chtěli dosáhnout, a u přezkumního řízení jsem byla samosoudcem Krajského soudu usazena s tím, že nemám slovou, když jsem chtěla něco namítnout. Po mé návštěvě u samosoudkyně KS, na KS Praha jsem byla arogantně samosoudkyní krajského soudu odpálkována, at to koukám zaplatit. Jen prodali byt, 3 +1 s garáží za milion podnikateli v realitách, cena bytu je minimálně 1 800.000 Kč, tak již samosoudce zamítá moji žádost, že odmítám jakékoliv odpuštění pohledávek, uhradit zbylé pohledávky. Je to podvod na lidi. Jak je připravit o majetek, ne uhradit pohledávky. Měly by ty podvodníky na KS a insolvenční správce, kterí si mastí kapsu odměnou 100.000 kč za prodej nemovitosti pozavírat. Prodím, zda mi někdo může dát radu, na koho se zde obrátit, abych mohla uhradit pohledávky, které měl uhradit věřitel, ale bohužel prodejem toto nezajistil. Ludmila Zalužanská , Kutná Hora

 3. Lucie napsal:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně splácených exekucí. Z platu je mi strhávaná exekuce s tím, že mám další dvě u zaměstnavatele v čekací lhůtě. Dnes u mě byl exekutor, že musím zaplatit, ale jedná se o tu třetí exekuci v čekání. Jak se mohu v tomto případě bránit, když poctivě splácím a nechávají mi částku s kterou musím vyžít, tak přeci z toho nemůžu umořovat další čekající. Děkuji za odpověď.

 4. Anonym napsal:

  Mám dotaz byla mi doručena od Karlovy Univerzity Vyzva k splnění vymáhané povinnosti spolu s exekucim příkaz k provedení exekuce prodejem movitých věcí. Myslela ze mám třicet dní na dobrovolne splácení ale bojím se aby nepřišli udělat do bytu soupis majetku. Nevíte náhodou někdo jak to je jestli během těch 30 dnu můžou přijít sepsat majetek?

 5. Veronika napsal:

  Dobry den. Mam takovy dotaz. Ziju s pritelem v pronajatem byte. Ja sama jsem pozadala o oddluzeni, zatim jsem ve stavu ,,pred rozhodnutim o upadku”. Kazdopadne vyhlasku o zahajeni Ins. rizeni mam. Muj pritel ma exekuci take, kterou jsme splaceli a jednoho dne prisli ,,sasci” z exe. uradu a vse nam i tak polepili. Bylo mi receno ale, ze pokud ja jsem v ins. rizeni exekutori do nasi domacnosti uz nedorazi. To mi bylo receno od pravnika, ale moc tomu nerozumim. Zatim to mame polepene, nikdo k nam zatim neprijel, ale i tak mam strach. Jak to tedy je? Mohou nam zabavit nabytek, i kdyz ja mam zazadano o insolvenci?

 6. Iveta napsal:

  Exekuce sama o sobě tak, jak byla vymyšlená, je samozřejmě pochopitelná. V dnešní době se však bohužel zvrhla, stejně, jako všechno řízené shora od těch papalášů, v něco nelidského, zvrhlého a odporného. Kolikrát jsem už slyšela nebo četla o lidech, kteří se dostali do exekuce neprávem (což bylo v závěru uznáno, ale nikdo už jim ten čas, který strávili strachem a ostudou před exekutorem, jenž se u nich doma pohyboval jako na tržišti, kde je vše zdarma, nevrátí). Navíc i má kamarádka se dostala do problémů se splácením, když se rozvedla a nebyla schopna splácet. Ona to tenkrát vyřešila s firmou j reality, kteří to splatili na základě ručení nemovitostí a ona teď splácí jim, ale i tak to byl pro ní děsivý zážitek. V té době ještě kojila a dokonce i o to mlíko přišla a když mi navíc vyprávěla, jak se k ní ten exekutor choval – je to hnus.

  • iva kvasnicova napsal:

   vrchol korupce nebo ledovce – prvni trest za exekuci pro miliardare ukaze, zda-li se jiz blyska na lepsi casy, nebo se jedna o pomoc miliadari, ktery jen zapomel uhradit 30,000 korun, a v ramci exekuce to doplatil, nebo budou stihani vsechni exekutori/insolvencni spravci, kteri sahnou na majetek jineho nez dluznika, pro legalizaci podvodu budou cerpat z uctu penize lidi, kteri nic nedluzeji nebo cerpat penize za veci, ktere exekucne nelza postihovat.
   sama bych prihlasila exekuci jineho nez povinneho, tedy mne, kdy jsem se dosud karneho rizeni ani na exekutora, ani na odpurce – podvodnika, ci soudce, kdyz 3x nezakonne rozhodnuti musel zrusit nejvyssi soud, dosud nedockala, podklady ma pan ministr v ramci navrhu na ministerstvu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.