Exekuce


Exekuce, potažmo exekutoři, to jsou slova, která mnoha lidem v dnešní době nahání strach.  Ve zprávách je často k dočtení, jak exekutoři bez jediné známky ohledu zabavují dlužníkům veškeré majetky, často se řeší (ne)přiměřenost exekucí vzhledem k dlužné nesplacené částce. Co je však jisté je, že nikdo se nechce dostat do situace, kdy exekuci sám podstupuje a trpí. Co ovšem v obecném povědomí úplně ustáleno není, jsou podmínky, za jakých může vůbec k exekuci dojít a prostředky, díky kterým se můžete exekuci vyhnout. Totiž v dnešní době to, že vám exekuce hrozí, neznamená, že k ní musí dojít. Existuje několik last-minute řešení problému hrozby exekuce. O která řešení se jedná?
K exekuci může dojít, pokud poté, co v soudním řízení nalézacím bylo shledáno za povinnosti, které musí dlužník splnit a nedošlo k  jejich dobrovolnému plnění ze strany dlužníka. Hrozba exekuce tedy znamená, že došlo k soudnímu nalézacímu řízení v případě vašich dluhů a bylo shledáno, že je musíte splatit. Pokud v této situaci nemáte žádné finanční prostředky na splacení svých dluhů, jako byste jeli po dálnici směr exekuce. Dnes se však můžete této destinaci vyhnout, pokud využijete jednu z možných únikových cest. Výborné příklady těchto záchranných možností dnešní doby je jednak vyhlášení osobního bankrotu a pak též možnost konsolidace půjček.

Splaťte jen třetinu dluhů a zbytek vám bude prominut

 

Pokud máte dluhy u dvou či více různých věřitelů a nedokážete je nadále plně splácet, pak můžete sami na sebe prostřednictvím soudu vyhlásit osobní bankrot a vyhnout se tak exekuci. Bude vám v tomto případě stanovena lhůta pěti let, během které musíte splatit alespoň 30% svých dluhů. Pokud tohoto docílíte, zbytek dluhů vám bude prominut. Stejně tak pokud platíte více půjček a víte, že splácení dlouhodobě neutáhnete, můžete tyto půjčky sloučit do jedné pomocí konsolidace a získat tak výhodnější podmínky a nižší úroky k placení.

 


Exekuce
3.6 (72.5%) 8

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

5 zkušeností s Exekuce

 1. Lucie napsal:

  Dobrý den, mám dotaz ohledně splácených exekucí. Z platu je mi strhávaná exekuce s tím, že mám další dvě u zaměstnavatele v čekací lhůtě. Dnes u mě byl exekutor, že musím zaplatit, ale jedná se o tu třetí exekuci v čekání. Jak se mohu v tomto případě bránit, když poctivě splácím a nechávají mi částku s kterou musím vyžít, tak přeci z toho nemůžu umořovat další čekající. Děkuji za odpověď.

 2. Anonym napsal:

  Mám dotaz byla mi doručena od Karlovy Univerzity Vyzva k splnění vymáhané povinnosti spolu s exekucim příkaz k provedení exekuce prodejem movitých věcí. Myslela ze mám třicet dní na dobrovolne splácení ale bojím se aby nepřišli udělat do bytu soupis majetku. Nevíte náhodou někdo jak to je jestli během těch 30 dnu můžou přijít sepsat majetek?

 3. Veronika napsal:

  Dobry den. Mam takovy dotaz. Ziju s pritelem v pronajatem byte. Ja sama jsem pozadala o oddluzeni, zatim jsem ve stavu ,,pred rozhodnutim o upadku”. Kazdopadne vyhlasku o zahajeni Ins. rizeni mam. Muj pritel ma exekuci take, kterou jsme splaceli a jednoho dne prisli ,,sasci” z exe. uradu a vse nam i tak polepili. Bylo mi receno ale, ze pokud ja jsem v ins. rizeni exekutori do nasi domacnosti uz nedorazi. To mi bylo receno od pravnika, ale moc tomu nerozumim. Zatim to mame polepene, nikdo k nam zatim neprijel, ale i tak mam strach. Jak to tedy je? Mohou nam zabavit nabytek, i kdyz ja mam zazadano o insolvenci?

 4. Iveta napsal:

  Exekuce sama o sobě tak, jak byla vymyšlená, je samozřejmě pochopitelná. V dnešní době se však bohužel zvrhla, stejně, jako všechno řízené shora od těch papalášů, v něco nelidského, zvrhlého a odporného. Kolikrát jsem už slyšela nebo četla o lidech, kteří se dostali do exekuce neprávem (což bylo v závěru uznáno, ale nikdo už jim ten čas, který strávili strachem a ostudou před exekutorem, jenž se u nich doma pohyboval jako na tržišti, kde je vše zdarma, nevrátí). Navíc i má kamarádka se dostala do problémů se splácením, když se rozvedla a nebyla schopna splácet. Ona to tenkrát vyřešila s firmou j reality, kteří to splatili na základě ručení nemovitostí a ona teď splácí jim, ale i tak to byl pro ní děsivý zážitek. V té době ještě kojila a dokonce i o to mlíko přišla a když mi navíc vyprávěla, jak se k ní ten exekutor choval – je to hnus.

  • iva kvasnicova napsal:

   vrchol korupce nebo ledovce – prvni trest za exekuci pro miliardare ukaze, zda-li se jiz blyska na lepsi casy, nebo se jedna o pomoc miliadari, ktery jen zapomel uhradit 30,000 korun, a v ramci exekuce to doplatil, nebo budou stihani vsechni exekutori/insolvencni spravci, kteri sahnou na majetek jineho nez dluznika, pro legalizaci podvodu budou cerpat z uctu penize lidi, kteri nic nedluzeji nebo cerpat penize za veci, ktere exekucne nelza postihovat.
   sama bych prihlasila exekuci jineho nez povinneho, tedy mne, kdy jsem se dosud karneho rizeni ani na exekutora, ani na odpurce – podvodnika, ci soudce, kdyz 3x nezakonne rozhodnuti musel zrusit nejvyssi soud, dosud nedockala, podklady ma pan ministr v ramci navrhu na ministerstvu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.