Exekuce – Výpis z evidence exekucí nově možno vyžádat na poště


Pokud si chcete být jisti skutečností, že osoba se kterou se dostáváte do obchodního vztahu nedluží peníze, pak vám proces značně zjednoduší Česká pošta. Výpis z evidence exekucí si je možno nově na počkání nechat na pobočkách s Czech POINTy vystavit.

Od začátku prvního prázdninového dne 1.července mohou lidé požádat na skoro 1000 pobočkách . Díky této možnosti se tak podstatně zvyšuje dostupnost informací o exekučních řízeních. Mimo ověření vlastní situace s dluhy mohou lidé také ověřovat solventnost osob, se kterými například navazují obchodní vztah. K získání údajů stačí zadat rodné číslo nebo jméno, příjmení a datum narození prověřované osoby.

Exekuce

Exekuce – požádejte o výpis z Centrální evidence exekucí (CEE) na pobočkách České pošty

O Centrální evidenci exekucí se ze zákona stará Exekutorská komora ČR. Podle slov Martina Tunkla, člena prezidia exekutorské komory, se díky rozšíření dostupnosti výpisů služba dostane do povědomí lidí jako efektivní a preventivní nástroj. V mnoha životních situacích se může stát, že člověk o svůj majetek nebo peníze přijde nikoli svou vinou. Důvodem může být vstup do právního vztahu s někým, na koho je již uvalena exekuce, což člověku může způsobit značné komplikace a také ztrátu. Jako příklad je uvedena paní Eva, která na internetu našla auto na prodej za dobrou cenu. Majitel s prodejem spěchal. Eva po zjištění, že je auto v dobrém stavu, podepsala kupní smlouvu a zaplatila peníze v hotovosti. S autem odjela, ovšem asi po měsíci paní Evu kontaktoval exekutor s tím, že převod vozidla byl neplatný. Proti prodejci bylo v té době již vedeno exekuční řízení a ze zákona měl muž zákaz se svým majetkem nakládat. Auto bylo exekutorem odvezeno a Eva se obrátila na právníka, který jí sdělil, že vymáhání bude velice složité, jelikož proti muži jsou vedeny i další exekuční řízení.

Ale nejen v takovémto případě je vhodné požádat o výpis z CEE. Dalším příkladem může být situace, kdy pronajímáte byt nájemníkovi, o kterém nevíte vůbec nic nebo pokud se rozhodnete půjčit peníze známému či kamarádovi. Výpis z Centrální evidence exekucí můžete získat také z webu www.ceecr.cz. Cena elektronického náhledu bez ohledu na počet stránek je 60 Kč.

Zdroj: www.finance.idnes.cz


Exekuce – Výpis z evidence exekucí nově možno vyžádat na poště
Ohodnotit recenzi

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

3 zkušeností s Exekuce – Výpis z evidence exekucí nově možno vyžádat na poště

 1. Jan napsal:

  Také jsem měl tu čest být výše jmenovanou dvojicí podveden. Nikdy bych nevěřil, že clověk dokáže nasekat tolik dluhů a myslet si, že mu to jen tak projde.

 2. Petr Viktora napsal:

  Pozor na notorické neplatiče a dlužníky Petra Viktoru a Martinu Martinovou rozenou Diemerovou

  Martina Martinová, nar. 11. 11. 1971, bytem Hilarova 2326/6, Ústí nad Labem / v současné době čtrnáct exekucí na majetek /

  Petr Viktora, nar. 29. 8. 1977, bytem Karlovarská 15, Velká Dobrá / v současné době dvacet čtyři exekucí na majetek /

  Panáček se snaží i zneužívat osamnělých žen ve finanční nouzi navydory faktu, že sám má jen holý zadek a exekuce:

  • Daniel napsal:

   Stará vyžilá špína a ubožák co se zmůže jen na vydírání ženskejch v dluzích, za normálních okolností by neměl šanci podobné ulovit.

   podvodnici.net/pozor-na-te-607978xxx/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.