Equa bank


Equa bank a.s. vychází z banky Banco Popolare Česká republika, a.s., když v roce 2011 se změnil majitel a s tím je spojený i nový název. Pod novým jménem Equa bank pokračuje v nabízení bankovních služeb a cílem je nabízet nové, jednoduché, transparentní a cenově zajímavé produkty. Banka aktuálně nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořící účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. V současné době má Equa bank 50 000 klientů a provozuje 12 poboček po celé České republice. V nákupních centrech po celé České republice je možno vidět neustále se zvyšující počet kiosků Equa Bank.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Běžný účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – poplatek za vedení účtu 0 Kč při měsíčním příjmu alespoň 10 000Kč – výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma (od 1.1.2013 prvních 10 výběrů v měsíci) – běžné transakce v rámci internetového bankovnictví zcela zdarma – převod běžného účtu z jiné banky zdarma a bez starostí

Úvěry:  Půjčka –  výše od 5 000 Kč do 700 000 Kč – doba splatnosti od 3 do 120 měsíců.

Výhody banky

 • vysoké zhodnocení na spořícím účtu a termínovaném vkladu
 • možnost vybírat z více než 4400 bankomatů v ČR
 • silný investor v oblasti bankovnictví – Anacap Financial Partners LLP
 • nízká úroková míra u hypotéky i půjčky

Nevýhody banky

 • malá síť kamenných poboček
 • úzké portfolio produktů
 • pro klienty nové jméno banky

Produkty banky

 • účty – Běžný účet
 • hypotéka – Účelová, Refinancování, Neúčelová, Hypotéka PRO
 • úvěry – Minutová Půjčka, RePůjčka
 • spořící produkty – Spořící účet EXTRA, Termínované vklady
 • pojištění – Pojištění domácnosti, Pojištění nemovitosti, Pojištění schopnosti splácet

Internetové bankovnictví

Equa bank internetové bankovnictví https://www.equabanking.cz

Moderní internetové bankovnictví do kterého se klient hlásí pomocí přihlašovacího čísla a hesla. Internetové bankovnictví je chráněno certifikáty a šifrováno Všechny provedené operace jsou autorizovány pomocí SMS na uvedené telefonní číslo. Uživatelské prostředí je laděno do firemních barev, tedy odstínů modré a je uživatelsky příjemné a spojuje všechny užívané produkty.

Pobočky

Centrála Equa bank je na adrese Karolinská 661/4 v Praze. Celkem je v ČR 12 kamenných poboček, stále zvyšující se počet kiosků v nákupních centrech a vlastní síť bankomatů chybí. V Praze je pobočka na adrese Lazarská 1718/3. V Brně je pobočka na adrese Joštova 137/6. V Ostravě na adrese náměstí Msgre Šrámka 1826/5 a v Olomouci aktuálně pobočka není.

O společnosti

Banka byla založena v roce 1994 jako IC Banka, v roce 2007 došlo k prodeji a přejmenování na Banco Popolare a v roce 2011 došlo k převodu na Equa Group Limited a přejmenování na Equa bank. Equa bank a. s. vstoupila na český trh v červenci 2011. Equa Group Limited je ve vlastnictví fondů, kterým poskytuje poradenství britská společnost Anacap Financial Partners LLP. AnaCap Financial Partners LLP je jedním z nejvýznamnějších soukromých investorů v evropském bankovním sektoru.

Reklama

Kontakty


Equa bank
2.4 (48.71%) 62

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

112 zkušeností s Equa bank

 1. Eliáš napsal:

  Hrozný servis, neuctivost ,jak při vyřizování na infolince,tak i na pobočce Lazarská kde Vás odbyde bankéř co Vám smluvil úvěr,že na Vás nemá čas…že je Investiční bankéř Jan Bauer a nemá čas na lůzu…

 2. Procházka napsal:

  Pro přihlášení do internetového bankovnictví je nutné: 
  1. Zadat přihlašovací číslo
  2. Přihlásit se do svého smartphone (biometrická identifikace)
  3. Potvrdit v mobilním telefonu, že se chci přihlásit do internetového bankovnictví
  4. Zadat kód v mobilním telefonu

  Pardon, ale tohle je trochu moc ne? To už mohu používat rovnou mobilní bankovnictví a ne internetové.

  Postrádám rychlost přístupu k mému internetovému bankovnictví a smysluplnost těchto zabezpečení.Cením si snahy ochránit můj bankovní účet před zneužitím, nicméně toto 4-fázové ověřování mě silně odpuzuje a nutí využívat služby jiných bank, které mají ověření mnohem snadnější a rychlejší. 

 3. karel napsal:

  Banku mohu vřele doporučit .Vstřícné jednání pohoda pobočka Karviná.

 4. Zdeněk Jeřábek napsal:

  Dobrý den,
  Za mně velké zklamání s jednáním se zákazníkem.Dne 21.1.2020 uzavřena na pobočce smloouva o převodu celého účtu od 4´České spořitelny.Vše mělo být hotovo k 7.2.2020.Když se do 10.2. nic nedělo,volal jsem na klientské centrum,že dopsavad nedošlo k převodu,operátor mne odkázal na Českou spořitelnu.Na spořitelně zjistili,že žádná žádost nedorazila.Opětný telefonát na klientské centrum Equa bank a slib,že budou pátrat,kde došlo k pochybení a podají mi zprávu.
  11.2.opětný telefonát na klientské centrum,opět ujištění,že pátrají kde došlo k pochybení.
  13.2.Poslán e-mail na info,s dotazem.
  takže ani za cca 72 hodin,v dnešní digitalizované době nejsou schopni zjistit,kde došlo k pochybení.
  Do dneška t.j.16.2.nepřišla ani odpověď na e-mail,natož informace kde se stala chyba a kdy tedy celý účet i s trvalými platbami převeden.
  Velké zklamání,hlavně že pan Vojtek v reklamě tvrdí,jak je to všechno rychlé a bezproblémové.

 5. Milan napsal:

  Nejhorsi reklamy jaky jdou v telce. Banka beznej prumer. Reklamy traparna nejvetsi

 6. Jana napsal:

  Chceme si s přítelem pořídit hypotéku na domeček a řešíme možnosti. Jaké jsou výhody/nevýhody hypotéku u Equa bank? Běžný účet samozřejmě vlastním.

  • Kateřina napsal:

   Equa Bank vřele doporučuji! Za mě nejlepší banka jaká teď je, přeposílání peněz z běžného na sporici během pár vteřin, spořicí Vám každý měsíc pošle peníze za to, že tam máte peníze uložené a mám teď navíc výbornou zkušenost – stal se mi podvod, nějaký hackri mě okradli o peníze (kvůli mě hlouposti) a Equa za mě bezplatne tento případ vyřešila a peníze se mi vrátily zpátky na účet!
   Výborné jednání, příjemná banka.!
   Doporučuji!

 7. Petr napsal:

  Dobrý den, s Equa bank mám pouze pozitivní zkušenosti. Když už nastal nějaký problém, byl okamžitě vyřešený. Takže mohu jen doporučit.

  • Ivan napsal:

   Dobrý den, jsem u Equa bank a nemohu si stěžovat. Jsem rád, že mi Equa bank s hypotékou pomáhá, s žádostí i poplatky. Určitě využijte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.