Equa bank


Equa bank a.s. vychází z banky Banco Popolare Česká republika, a.s., když v roce 2011 se změnil majitel a s tím je spojený i nový název. Pod novým jménem Equa bank pokračuje v nabízení bankovních služeb a cílem je nabízet nové, jednoduché, transparentní a cenově zajímavé produkty. Banka aktuálně nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořící účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. V současné době má Equa bank 50 000 klientů a provozuje 12 poboček po celé České republice. V nákupních centrech po celé České republice je možno vidět neustále se zvyšující počet kiosků Equa Bank.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Běžný účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – poplatek za vedení účtu 0 Kč při měsíčním příjmu alespoň 10 000Kč – výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma (od 1.1.2013 prvních 10 výběrů v měsíci) – běžné transakce v rámci internetového bankovnictví zcela zdarma – převod běžného účtu z jiné banky zdarma a bez starostí

Úvěry:  Půjčka –  výše od 5 000 Kč do 700 000 Kč – doba splatnosti od 3 do 120 měsíců.

Výhody banky

 • vysoké zhodnocení na spořícím účtu a termínovaném vkladu
 • možnost vybírat z více než 4400 bankomatů v ČR
 • silný investor v oblasti bankovnictví – Anacap Financial Partners LLP
 • nízká úroková míra u hypotéky i půjčky

Nevýhody banky

 • malá síť kamenných poboček
 • úzké portfolio produktů
 • pro klienty nové jméno banky

Produkty banky

 • účty – Běžný účet
 • hypotéka – Účelová, Refinancování, Neúčelová, Hypotéka PRO
 • úvěry – Minutová Půjčka, RePůjčka
 • spořící produkty – Spořící účet EXTRA, Termínované vklady
 • pojištění – Pojištění domácnosti, Pojištění nemovitosti, Pojištění schopnosti splácet

Internetové bankovnictví

Equa bank internetové bankovnictví https://www.equabanking.cz

Moderní internetové bankovnictví do kterého se klient hlásí pomocí přihlašovacího čísla a hesla. Internetové bankovnictví je chráněno certifikáty a šifrováno Všechny provedené operace jsou autorizovány pomocí SMS na uvedené telefonní číslo. Uživatelské prostředí je laděno do firemních barev, tedy odstínů modré a je uživatelsky příjemné a spojuje všechny užívané produkty.

Pobočky

Centrála Equa bank je na adrese Karolinská 661/4 v Praze. Celkem je v ČR 12 kamenných poboček, stále zvyšující se počet kiosků v nákupních centrech a vlastní síť bankomatů chybí. V Praze je pobočka na adrese Lazarská 1718/3. V Brně je pobočka na adrese Joštova 137/6. V Ostravě na adrese náměstí Msgre Šrámka 1826/5 a v Olomouci aktuálně pobočka není.

O společnosti

Banka byla založena v roce 1994 jako IC Banka, v roce 2007 došlo k prodeji a přejmenování na Banco Popolare a v roce 2011 došlo k převodu na Equa Group Limited a přejmenování na Equa bank. Equa bank a. s. vstoupila na český trh v červenci 2011. Equa Group Limited je ve vlastnictví fondů, kterým poskytuje poradenství britská společnost Anacap Financial Partners LLP. AnaCap Financial Partners LLP je jedním z nejvýznamnějších soukromých investorů v evropském bankovním sektoru.

Reklama

Kontakty


Equa bank
2.4 (48.71%) 62

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

114 zkušeností s Equa bank

 1. Jarka napsal:

  Přišla jsem si založit firemní účet, paní na přepážce nabídla úvěr. Po chvilce přemýšlení jsem požádala o více informací. Paní na přepážce nevěděla vůbec nic. Pouze si vzala mé telefonní číslo a prý se mě ozvou. Je to 27 dní a nikdo nevolal,byla jsem se zeptat na jiné pobočce, ano prý o tom vědí! S poděkováním jsem se otočila a děkovala šťastné náhodě, ze jsem si tam ten účet nezaložila. Něco tak nemožného jako je tato banka jsem opravdu nezažila. Nic tam nefunguje. Naštěstí to není jediná banka.

 2. Eliáš napsal:

  Hrozný servis, neuctivost ,jak při vyřizování na infolince,tak i na pobočce Lazarská kde Vás odbyde bankéř co Vám smluvil úvěr,že na Vás nemá čas…že je Investiční bankéř Jan Bauer a nemá čas na lůzu…

 3. Procházka napsal:

  Pro přihlášení do internetového bankovnictví je nutné: 
  1. Zadat přihlašovací číslo
  2. Přihlásit se do svého smartphone (biometrická identifikace)
  3. Potvrdit v mobilním telefonu, že se chci přihlásit do internetového bankovnictví
  4. Zadat kód v mobilním telefonu

  Pardon, ale tohle je trochu moc ne? To už mohu používat rovnou mobilní bankovnictví a ne internetové.

  Postrádám rychlost přístupu k mému internetovému bankovnictví a smysluplnost těchto zabezpečení.Cením si snahy ochránit můj bankovní účet před zneužitím, nicméně toto 4-fázové ověřování mě silně odpuzuje a nutí využívat služby jiných bank, které mají ověření mnohem snadnější a rychlejší. 

 4. karel napsal:

  Banku mohu vřele doporučit .Vstřícné jednání pohoda pobočka Karviná.

 5. Zdeněk Jeřábek napsal:

  Dobrý den,
  Za mně velké zklamání s jednáním se zákazníkem.Dne 21.1.2020 uzavřena na pobočce smloouva o převodu celého účtu od 4´České spořitelny.Vše mělo být hotovo k 7.2.2020.Když se do 10.2. nic nedělo,volal jsem na klientské centrum,že dopsavad nedošlo k převodu,operátor mne odkázal na Českou spořitelnu.Na spořitelně zjistili,že žádná žádost nedorazila.Opětný telefonát na klientské centrum Equa bank a slib,že budou pátrat,kde došlo k pochybení a podají mi zprávu.
  11.2.opětný telefonát na klientské centrum,opět ujištění,že pátrají kde došlo k pochybení.
  13.2.Poslán e-mail na info,s dotazem.
  takže ani za cca 72 hodin,v dnešní digitalizované době nejsou schopni zjistit,kde došlo k pochybení.
  Do dneška t.j.16.2.nepřišla ani odpověď na e-mail,natož informace kde se stala chyba a kdy tedy celý účet i s trvalými platbami převeden.
  Velké zklamání,hlavně že pan Vojtek v reklamě tvrdí,jak je to všechno rychlé a bezproblémové.

 6. Milan napsal:

  Nejhorsi reklamy jaky jdou v telce. Banka beznej prumer. Reklamy traparna nejvetsi

 7. Jana napsal:

  Chceme si s přítelem pořídit hypotéku na domeček a řešíme možnosti. Jaké jsou výhody/nevýhody hypotéku u Equa bank? Běžný účet samozřejmě vlastním.

  • Kateřina napsal:

   Equa Bank vřele doporučuji! Za mě nejlepší banka jaká teď je, přeposílání peněz z běžného na sporici během pár vteřin, spořicí Vám každý měsíc pošle peníze za to, že tam máte peníze uložené a mám teď navíc výbornou zkušenost – stal se mi podvod, nějaký hackri mě okradli o peníze (kvůli mě hlouposti) a Equa za mě bezplatne tento případ vyřešila a peníze se mi vrátily zpátky na účet!
   Výborné jednání, příjemná banka.!
   Doporučuji!

  • Zdenek K. napsal:

   Ale pravdive, dostala ji žena s invalidnim důchodem na hlavu a poslala obratem penize čarodějnici do Mostu za matku s rakovinou. Více na insolvencnich strankach před třemi dny.

   Nic netušící manzel

 8. Petr napsal:

  Dobrý den, s Equa bank mám pouze pozitivní zkušenosti. Když už nastal nějaký problém, byl okamžitě vyřešený. Takže mohu jen doporučit.

  • Ivan napsal:

   Dobrý den, jsem u Equa bank a nemohu si stěžovat. Jsem rád, že mi Equa bank s hypotékou pomáhá, s žádostí i poplatky. Určitě využijte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.