Equa bank


Equa bank a.s. vychází z banky Banco Popolare Česká republika, a.s., když v roce 2011 se změnil majitel a s tím je spojený i nový název. Pod novým jménem Equa bank pokračuje v nabízení bankovních služeb a cílem je nabízet nové, jednoduché, transparentní a cenově zajímavé produkty. Banka aktuálně nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořící účty, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry. V současné době má Equa bank 50 000 klientů a provozuje 12 poboček po celé České republice. V nákupních centrech po celé České republice je možno vidět neustále se zvyšující počet kiosků Equa Bank.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Běžný účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – poplatek za vedení účtu 0 Kč při měsíčním příjmu alespoň 10 000Kč – výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma (od 1.1.2013 prvních 10 výběrů v měsíci) – běžné transakce v rámci internetového bankovnictví zcela zdarma – převod běžného účtu z jiné banky zdarma a bez starostí

Úvěry:  Půjčka –  výše od 5 000 Kč do 700 000 Kč – doba splatnosti od 3 do 120 měsíců.

Výhody banky

 • vysoké zhodnocení na spořícím účtu a termínovaném vkladu
 • možnost vybírat z více než 4400 bankomatů v ČR
 • silný investor v oblasti bankovnictví – Anacap Financial Partners LLP
 • nízká úroková míra u hypotéky i půjčky

Nevýhody banky

 • malá síť kamenných poboček
 • úzké portfolio produktů
 • pro klienty nové jméno banky

Produkty banky

 • účty – Běžný účet
 • hypotéka – Účelová, Refinancování, Neúčelová, Hypotéka PRO
 • úvěry – Minutová Půjčka, RePůjčka
 • spořící produkty – Spořící účet EXTRA, Termínované vklady
 • pojištění – Pojištění domácnosti, Pojištění nemovitosti, Pojištění schopnosti splácet

Internetové bankovnictví

Equa bank internetové bankovnictví https://www.equabanking.cz

Moderní internetové bankovnictví do kterého se klient hlásí pomocí přihlašovacího čísla a hesla. Internetové bankovnictví je chráněno certifikáty a šifrováno Všechny provedené operace jsou autorizovány pomocí SMS na uvedené telefonní číslo. Uživatelské prostředí je laděno do firemních barev, tedy odstínů modré a je uživatelsky příjemné a spojuje všechny užívané produkty.

Pobočky

Centrála Equa bank je na adrese Karolinská 661/4 v Praze. Celkem je v ČR 12 kamenných poboček, stále zvyšující se počet kiosků v nákupních centrech a vlastní síť bankomatů chybí. V Praze je pobočka na adrese Lazarská 1718/3. V Brně je pobočka na adrese Joštova 137/6. V Ostravě na adrese náměstí Msgre Šrámka 1826/5 a v Olomouci aktuálně pobočka není.

O společnosti

Banka byla založena v roce 1994 jako IC Banka, v roce 2007 došlo k prodeji a přejmenování na Banco Popolare a v roce 2011 došlo k převodu na Equa Group Limited a přejmenování na Equa bank. Equa bank a. s. vstoupila na český trh v červenci 2011. Equa Group Limited je ve vlastnictví fondů, kterým poskytuje poradenství britská společnost Anacap Financial Partners LLP. AnaCap Financial Partners LLP je jedním z nejvýznamnějších soukromých investorů v evropském bankovním sektoru.

Reklama

Kontakty


Equa bank
2.4 (48.25%) 63

Podobné recenze