Dobrá zpráva: Hypotéky stále zlevňují!


Pokles cen hypoték nebere konce. V případě zlevňování hypoték se dokonce nedá mluvit ani o stagnaci či brzdě. Průměrná úroková sazba v měsíci srpnu byla 2,65 procentního bodu a její hodnota pro září se zastavila na 2,54 procenta. Dobrou zprávou je, že některé banky začínají akční nabídky jedničkou.

Podle Fincentrum Hypoindexu si v září o hypoteční úvěr požádalo 8 302 lidí, což je o 1 787 více lidí než v měsíci srpnu. V září nedošlo u většiny bank ke změnám v oficiálních sazebnících, ovšem i tak se do poklesu Fincentrum Hypoindexu promluvily téměř všechny bankovní domy. Aktuální akční nabídky se totiž postupně přemísťují do individuálních slev. V měsíci říjnu jsou očekávány konkurenční tlaky a tak se dá předvídat další mírný pokles úrokových sazeb. Podle analytiků společnosti Fincentrum a Golem Finance ke konci roku dojde k dosažení úrokového dna, ovšem v tomto období určitě nedojde k raketovému růstu, nýbrž nastane několika měsíční oscilační období právě kolem dosažených minim.

home-167734_1280

Důležitým okamžikem bylo prolomení dvou procentní hranice společností UniCredit Bank, která přišla se sazbou 1,99 procenta při dvouleté fixaci. Všeobecně se očekávalo, že toto je hranice minima, ale realita je jiná. Wüstenrot hypoteční banka aktuálně nabízí 1,89 procenta při fixaci na tři roky a v případě refinancování hypotéky dokonce 1,79 procenta. Tyto okamžiky lidem začaly přibližovat období, kdy je třeba si zvyknout na jedničku u sazeb hypoték. Equa bank je další bankovní společností, která prolomila dvou procentní sazbu a u refinancování nabízí 1,99 procenta ročně a u účelových hypoték 2,09 procenta. Nabídky jsou aktuální pro tří a pětiletou fixaci. Navíc je možné si hypotéku sjednat 12 měsíců před jejím čerpáním. UniCredit Bank snížila úrokovou sazbu na 2,84 procenta pro fixaci na 10 let (je to reakce na poptávku konzervativních klientů). Česká spořitelna nabízí nyní garantovanou sazbu 2,29 procenta pro pěti či až desetiletou fixaci. Nabídka platí pro nové hypotéky i refinancování až do 30.listopadu. GE Money Bank nabízí při aktivním využívání běžného účtu (měsíční obrat minimálně 15 000 Kč) slevu 0,5 procenta. Raiffeisenbank v rámci Hypodnů zlevňuje hypotéky o 0,2 procentního bodu a za podpis smlouvy klient získá od banky bonus 4 000 Kč. Zvýhodněnou sazbu má klient garantovanou, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet a hypoteční smlouvu uzavře do 11. prosince.

Zdroj:http://finance.idnes.cz


Podobné recenze