Dejte si pozor na pozdní úhrady


Na následujících řádcích se dočtete o riziku, která vzniká v případě, že se opozdíte se splátkami. Jednat se bude hlavně o splátky v rámci splátkového kalendáře, tedy o situaci značně nezáviděníhodnou. Opoždění splátky může vyústit v soudní proces, kdy se pohledávky jdoucí za vámi zvýší velmi výrazným způsobem.

Velice důležité je uvědomit si situaci a dát finanční společnosti zavčas vědět. Jednání se společností přináší klientovi možnost vyjednání individuálních podmínek, které tak ulehčí a dovolí zvládnutí svízelné situace. Je možné dočkat se prodloužení doby splatnosti v krajních případech až o 90 dní (zde bude určité zvýšení finančního zatížení v podobě poplatku za toto prodloužení). Ovšem v tomto okamžiku je nutné počítat s naprostou nezbytností půjčku vrátit, jelikož k tomu se klient zavázal podpisem smlouvy o půjčce, a také oprávněním finanční společnosti udělit sankci.

Využitím prodloužení splatnosti klientovi ovšem mnohdy nemusí pomoci a po uplynutí doby, na kterou byla splatnost prodloužena, stále nejste schopni finance zajistit. Zde stojí za pokus snaha o domluvení individuálního splátkového kalendáře. Zde splátku rozdělíte na více menších částek a umožňuje klientovi proces splacení půjčky. Důležité je jednat s naprosto klidnou hlavou a snažit se oprostit od stresu. Protože pokud k tomuto vyjednávání dojde, je to signálem, že finanční společnost klientovi chce pomoci a důležité je toho využít.

Samozřejmě následující doporučení je možné zařadit klidně i na začátek článku a je velice důležité připomínat si ho pokaždé. Půjčujte si pouze tehdy, pokud jste si jisti, že budete schopni po celou dobu schopni splácet. Dávejte pozor na možnost půjčit i v pozici nezaměstnaného, studenta či důchodce. Rozvrhněte si příjmy, které v daném měsíci obdržíte, aby jste měli jistotu, že peníze na splátku budete mít na účtu. V opačném případě se dostáváte do velice složité situace. Mějte tedy vždy na mysli zodpovědné půjčování, aby jste se nedostali do finančních problémů. Předcházejte tak nejhorší situaci, osobnímu bankrotu, která může nezodpovědnou půjčkou vzniknout.

Zdroj: www.pujcitsi.cz


Podobné recenze