Creditas


Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo byla založena v roce 1996 pod názvem Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. Od roku 2010 působí pod současným názvem CREDITAS. Záložna CREDITAS je finanční společnost s družstevní právní formou. Podmínkou využívání služeb záložny je členství. Členství v Záložně CREDITAS nepředstavuje pro členy žádnou zátěž. Mohou, ale nemusí se účastnit členských schůzí, neručí za případné ztráty záložny atd.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Běžný účet – jedná se o účet pro fyzické osoby – založení a vedení účtu zdarma – úročení 0,5% bez ohledu na zůstatek – karta Maestro zdarma (výběry z bankomatů ČSOB) – možnost vyžívat Internet banky CREDITAS – vklady jsou pojištěny do 100 000 €

Úvěry:  Úvěr na bydlení – úvěr lze použít na na nákup nemovitosti, rekonstrukci či na konsolidaci úvěrů poskytnutých na nemovitost – výše od 150 000 Kč – RPSN již od 5,9% s fixací na 3 nebo 5 let – doba splatnosti až 15 let – zvýšená věková hranice, splatnost až do 75 let věku klienta

Spotřebitelský úvěr zajištěný – úvěr lze použít  cokoliv – výše až do 1 880 000 Kč – RPSN od 6,9% dle výše úvěru a doby splatnosti – doba splatnost až 15 let – výše splátky se během splácení nemění a existuje možnost mimořádné splátky či splacení celého úvěru bez poplatků

Výhody banky

 • vysoké úročení na běžném účtu bez ohledu na zůstatek
 • výhodný úrok 1,75% na spořícím účtu Benefit
 • stabilní finanční společnost na českém trhu
 • nízký úrok u půjček
 • možnost domluvit si schůzku s klientským bankéřem doma nebo v práci

Nevýhody banky

 • poplatky za jednotlivé operace na běžném účtě
 • úzké portfolio produktů
 • členství v záložně CREDITAS
 • malý počet poboček

Produkty banky

 • účty – Běžný účet, Spořící účet Benefit
 • úvěry – Úvěr na bydlení, Spotřebitelský účet zajištěný
 • spořící produkty – Spořící účet Benefit, Termínované vklady

Internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví CREDITAS https://ib.creditas.cz/

Jedná se o internetové bankovnictví, kde vstup je podmíněn zasláním SMS kódu na telefonní číslo klienta. Jedná se o bankovní systém ARBES OBS, který je zpracován do přehledné a jednoduché podoby s možností intuitivního ovládání.

Pobočky

Sídlo Záložny CEDITAS, spořitelního družstva  je na adrese tř. Svobody 1194/12 v Olomouci. Celkem je v ČR 33 poboček. V Praze je pobočka na adrese Opletalova 1418/23. V Brně je pobočka na adrese  Pekařská 72. V Ostravě na adrese  Hlavní třída 702  a v Olomouci na adrese tř. Svobody 615/25.

O společnosti

Jednou z tradičních záložen na českém kapitálovém trhu je také 1. TZ, družstevní záložna, která ale dnes vystupuje již pod novým názvem Creditas, spořitelní družstvo. Založení této společnosti je datováno do roku 1996, kdy vznikla na základě časem prověřených myšlenek o spořitelních a úvěrových družstvech. Historie těchto společností má velkou tradici a sahá až někde do poloviny 19. století. Společnost Creditas představuje organizaci, která má družstevní právní formu dle zákona č. 87/95 Sb. umožňujícího využití služeb těchto společností, a to zejména jejich finančních produktů občanům, podnikatelům, ale i právnickým osobám a jiným organizacím. Podmínkou všeho je platné členství v záložně.  O poskytování úvěrů svým členům rozhoduje Creditas prostřednictvím úvěrové komise. Ta se řídí rozhodnutím představenstva. Creditas má aktuálně v České republice 33 poboček.

Reklama

Kontakty


Creditas
3.5 (70%) 26

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

12 zkušeností s Creditas

 1. Ema napsal:

  po predcasnem vyberu terminovaneho vkladu jsem misto pokuty 2 procenta zaplatila 1000kc. Otresne. Necham dojit jeste 1 terminovy vklad a rusim s bankou kontakty.

 2. Charlie napsal:

  Převody z jiných bank co nemají rychlí převody ale až druhý den se přičítáji kole 9h proč to nechápu kámoška to má po 5h u jiné spořitelny a já po 9h.jinak sem zatím spokojen

 3. Zdena napsal:

  Má někdo zkušenost s bankou Creditas v Brně ?

 4. Karel napsal:

  Opravdu velmi katastrofální banka, odešel jsem pro nesplněnou lhůtu pro převod.

 5. bob napsal:

  Pozor ! Banka začne úroky započítávat až po podepsání smlouvy o účtu Bankou(orazítkování a podepsání)

 6. Primos napsal:

  Creditas se bude začátkem roku 2017 transformovat na banku. Mají několik zajímavých produktu a vše funguje bez problému. Mají i mobilní pracovníky, kteří přijedou za Vámi a nemusíte na pobočku. Jsem velmi spokojen.

  • Tulák napsal:

   Dobrý den,
   v IB creditas se mi stratil účet! “Zaměstnanci dělají mrtvé brouky”
   nezvedají mi telefon a na email neodpovídají! Dle tech. potpory nejsem jediný komu se to stalo.

   • xyz napsal:

    Jak to dopadlo?

   • RR napsal:

    Také by mě zajímalo, jak to dopadlo.

    • luk napsal:

     Spořící účet a Termínovaný vklad je úročen ode dne skutečného vložení finančních prostředků na účet (hotovostně nebo bezhotovostně).

     Veškeré účty jsou v Internetovém bankovnictví zobrazovány dle dispozičního oprávnění klienta.

     Záložna CREDITAS prošla podrobným auditem ČNB na základě kterého obdržela bankovní licenci a od 01.ledna 2017 je Bankou CREDITAS.

   • David napsal:

    No když jste napsal ztratit se S, tak to něco vypovídá o vaší inteligenci a tedy i schopnosti ztratit účet 🙂

 7. pipi napsal:

  ano, jedná se o extra podvody v záložně Creditas co se po úspěšnosti systémovou ochranou přenesou na všechhny složky manipulující s fin.prostředky !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.