Pokud chcete pracovat na své fyzické kondici, nechte platit svou pojišťovnu!


V České republice, stejně jako v celé Evropě a také v USA, má stále větší procento populace problémy s nadváhou. Podle průzkumů již více než 50 procent populace naší země trpí nadváhou, u obezity je toto procento nižší. Pokud i vy patříte mezi tuto skupinu lidí, využijte příspěvků své zdravotní pojišťovny na pohybové aktivity.

Problémy spojené s nadváhou jsou nejen lékařského původu (cukrovka, hypertenze) ale také jde o mnohdy výrazně nižší kvalitu života. Nadváha je daní současného bezproblémového života nejen ve městech, ale také na vesnicích. Automobil, supermarkety a v neposlední řadě značné omezení pohybové aktivity jednotlivců je předpokladem tloustnutí a vzniku nadváhy případně obezity.

Poslední roky si tuto nepříjemnou situaci uvědomují také manažeři pojišťoven a snaží se předcházet vzniku nadváhy, která se poté projeví ve zvýšeném počtu nemocí. Výdaje na jejich léčbu jsou mnohdy v řádech desítek tisíc korun, z čehož vyplývá, že právě prevence vzniku nadváhy pojišťovnám šetří právě tyto vynaložené peníze.

Právě u preventivních programů ovšem, na rozdíl od reklam na komerční produkty a služby, musíte sami vynaložit iniciativu. Nejjednodušší je podívat se na internetové stránky pojišťovny a zjistit na co lze příspěvky čerpat. Pokud na internetových stránkách na akce narazíte a nevíte si rady, jak je využít doporučujeme se telefonicky obrátit na zákaznické call centrum nebo osobně zajít na pobočku a informovat se.

active-84646_1280

Aktuální preventivní programy

V následují tabulce naleznete aktuální programy, které běží u uvedených pojišťoven. Jak již bylo zmíněno, je zapotřebí sledovat nejlépe internetové stránky pojišťoven a na nich uvedené aktuální preventivní programy.

Pojišťovna Preventivní program
Všeobecná zdravotní pojišťovna Klub pevného zdraví (500 Kč na různé pohybové aktivity ročně)
Zdravotní pojišťovna Ministerstva Vnitra ČR Podpora zdravého životního stylu (500 Kč na velké množství pohybových aktivit)
Vojenská zdravotní pojišťovna Program Zdravá rodina (250 Kč na léčebný tělocvik pro rodiče a dítě do 18 let)
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna 1 000 Kč na prevenci (nutno se přihlásit do soutěže o tuto možnost)
Oborová zdravotní pojišťovna PRO-FIT (různé akce a slevy u partnerů)
Revírní bratrská pokladna zdravotní pojišťovna Balíček podpora zdraví (až 500 Kč na plavání)
Zaměstnanecká pojišťovna Škoda Balíček pro žáky a studenty 6-19 let (až 500 Kč na pohybové aktivity )

Podle zákona máte právo na bezplatnou zdravotní péči poskytnutou s cílem zachovat nebo zlepšit váš zdravotní stav. Pokud se budete informovat o aktuálních preventivních programech a budete chtít zdravotní pojišťovnu změnit, máte na to nárok jednou za 12 měsíců.


Podobné recenze