Do České republiky vstupuje nová banka Ferratum Bank


V průběhu září ohlásí vstup na český trh nová banka. Jde o Ferratum Banku, která se podle všeho zaměří na poskytování rychlých půjček. Aktuálně společnost Ferratum nabízí prostřednictvím internetu nebankovní úvěry. V září pak začne působit jako univerzální banka stejně jako například Česká spořitelna, Komerční banka či Fio Banka.

Ferratum Bank má sídlo na Maltě. Společnost je z Finska a její management je tvořen lidmi právě z této země, ale sídlí na Maltě. Roku 2012 dostala od tamní centrální banky bankovní licenci. V České republice tak, stejně jako v jiných zemích EU, nemusela žádat o bankovní licenci. Potřebovala jen získat oprávnění k činnosti od České národní banky. Banka si zakládá na nepřetržité zákaznické podpoře, která je klientům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to do jedné minuty od podání žádosti. Misí Ferratum Bank je změnit bankovní svět a přeměnit ho ve službu, která je k dispozici non-stop. Soustřeďuje se na chytré telefony a digitální technologie. V České republice se chce stát lídrem on-line bank do tří let.

Ferratum Bank Limited, jak zní její celý název, oznámila v roce 2012 záměr nabízet své služby také v České republice přeshraničně, tedy bez nutnosti zřízení organizační složku. Na český trh vstoupí bez založení dceřiné společnosti, stejně jako loni na jaře vstoupila na slovenský trh. Na Slovensku se prezentovala půjčkami dostupnými během několika minut přes internet.

Na českém trhu na více jak sedmileté působení společnosti Ferratum Czech, která poskytovala mikro půjčky. V této činnosti bude banka pokračovat a nově bude při nákupech v e-shopech nabízet financování nákupu, tzv. FerBuy. Strategie je založena na ovládání transakcí pomocí mobilu. Zavedení služeb na český trh bude postupné a kompletní nabídka produktů by měla být během roku 2015. V TV Nova běží od 6.září reklamní spot se sloganem „Specialista na rychlé půjčky před výplatou“. Spot je podpořen reklamou na internetu na Googlu a Seznam.cz. Vybudování kamenných poboček podle Gabriely Sikorové, contry co-ordinatorky, není v plánu.

Riziko vstupu na český bankovní trh je velké. V České republice působí aktuálně více než 30 bankovních institucí a Ferratum Bank tak bude potřebovat inovaci a značkou dávku originality. Po vstupu na trh přineseme recenzi o této nově vzniklé bance.


Podobné recenze