Česká spořitelna


Česká spořitelna

Nejstarší právní předchůdce České spořitelny, Spořitelna česká, zahájila činnost v roce 1825. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost. Více než 5,3 milionu klientů, což ji staví na první místo co do velikosti, které dnes Česká spořitelna má, hovoří zcela jasně o jejím pevném postavení na českém trhu. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě se 16,6 miliony klientů v sedmi zemích, z nichž většina je členy Evropské unie. Česká spořitelna je moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy a na města a obce. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů.

Recenze bežných účtů a úvěrů

Účty: Osobní účet ČSII – jeden účet na celý život (mění se pouze používané služby, nikoliv číslo účtu) – vedení účtu od 29 Kč do 268 Kč měsíčně – pro studenty poskytnutí kompletních bankovních služeb v rámci základního balíčku zdarma – možnost vytvoření si bezkontaktní nálepky (není nutné nosit kartu pro platby u obchodníků)

Úvěry:  Půjčka – jedná se o úvěr pro osobní účely, bez nutnosti dokládání účelu – výše od 20 000 Kč do 600 000 Kč, RPSN 10.17% až 21,75% pro všechny úvěry – maximální splatnost 7 let – pevná úroková sazba po celou dobu splácení – po podpisu smlouvy jsou peníze předány hotově okamžitě, popř. zaslány na účet

Výhody banky

 • dlouhá historie, silná mateřská společnost
 • hustá pobočková síť
 • široké portfolio produktů
 • pouze jedno číslo účtu na celou dobu využívání služeb banky

Nevýhody banky

 • relativně nízké úročení na většině spořících produktech
 • existence poplatků za jednotlivé položky na běžném účtě
 • individuální přístup pouze ke klientům s vysokým měsíčním obratem a dlouhou existencí běžného účtu

Produkty banky

 • účty – Osobní účet ČSII, Osobní účet ČSII – Fresh účet
 • hypotéka – Hypotéka České spořitelny, Americká hypotéka, Stavební spoření, Úvěr ze stavebního spoření
 • úvěry – Půjčka, Spotřebitelský úvěr, Úvěr od Buřinky
 • spořící produkty – Důchodové spoření, Doplňkové penzijní spoření, Účelové spoření, Vkladový účet, Internetové spoření ČS
 • pojištění – FLEXI životní pojištění, Cestovní pojištění KOLUMBUS, Pojištění schopnosti splácet, Pojištění pohřbu, Úrazové pojištění, Pojištění pravidelných výdajů, Pojištění karty a osobních věcí, Pojištění právní ochrany, Pojištění nemovitosti, Pojištění domácnosti

Internetové bankovnictví

Servis 24 Internetbanking https://www.servis24.cz/

Internetové bankovnictví, kde se dá přihlásit pomocí hesla (kontrola probíhá pomocí SMS kódu) nebo certifikátu uloženého v počítači popř. na čipové kartě. Uživatelské prostředí je příjemné a přehledné. V rámci internetového bankovnictví se dají sledovat všechny transakce a produkty, které klient u České spořitelny má. Pokud klient používá spojový certifikát je nutné počítat s častou aktualizací.

Pobočky

Sídlo společnosti Česká spořitelna, a. s. je na adrese Olbrachtova 1929/62, Praha 4. Poboček společnosti je 659, bankomatů a platbomatů je 1 466. V Praze je hlavní pobočka na adrese Jugoslávská 136/19. V Brně je hlavní pobočka na adrese Jánská 446/6. V Ostravě na adrese náměstí Dr. E. Beneše 555/6 a v Olomouci na adrese tř. Svobody 401/19.

O společnosti

Česká spořitelna je členem Erste Group, která je jedním z největších evropských poskytovatelů finančních služeb a vedoucí retailová banka ve střední Evropě. Počtem klientů je na prvním místě v oblasti poskytování finančních služeb ve střední Evropě a na druhém místě podle objemu aktiv. Počet klientů Erste Group se od roku 1997 zvýšil z 600 tis. na více než 17 mil. v důsledku expanze banky v Rakousku, odkoupením České spořitelny, Slovenské spořitelny, chorvatské Riječka banky, na podzim roku 2003 maďarské Postabank, v srpnu 2005 odkoupením srbské Novosadske banky a v prosinci 2005 rumunské banky Banca Commerciala Romana. 28. července 2006 tehdejší Erste Bank oznámila, že získala většinový podíl v ukrajinské bance Bank Prestige.

Reklama

Kreditní karta České spořitelny

Standardní kreditní karta České spořitelny nese název Odměna a její roční úroková sazba je 23, 88 %. Ročně za její správu zaplatíme 468 Kč. Minimální úvěrový rámec je 5000 Kč, maximálně můžeme čerpat 500 000 Kč, a to v závislosti na bonitě klienta. Z bankomatů České spořitelny můžeme s kartou provádět výběry za částku 39 Kč, u cizích bankomatů pak za 49 Kč. Částka je samozřejmě ještě navýšena v případě výběrů zahraničních. S kreditní kartou Odměna se pojí související slevový program Sphere, který nabídne různá zvýhodnění u spřátelených obchodníků. Využít lze i doplňkových služeb. Kupříkladu změna PIN kódu je nabízena zdarma, zůstatková SMS stojí 10 Kč a náhradní karta (pokud ji nemáme pojištěnou) 200 Kč.

Společně s kartou Odměna lze získat i standardní cestovní pojištění za 300 Kč ročně.

Typ karty: MasterCard

Kontakty


Česká spořitelna
3 (60%) 8

Podobné recenze