Blíží se konec roku, nezapomeňte na stavební spoření!


Tento článek připomíná vlastníkům stavebního spoření (v České republice ho má zhruba 40% lidí a patří tak mezi velmi oblíbené produkty), že je vhodné ověřit výši vkladu za končící kalendářní rok 2014. S příchodem konce roku je doporučeno si zkontrolovat, zda je na stavební spoření vloženo minimálně 20 000 Kč. Tato částka totiž vlastníkovi zajistí příspěvek 2 000 Kč od státu.

Částka 2 000 Kč je rovna 10% ze zmíněného vkladu 20 000 Kč a jedná o maximální možný státní příspěvek. Nepředpokládá se, že majitelé stavebního spoření si každý měsíc trvalým příkazem spoří částku 1 667 Kč, která by za rok zajišťovala celkovou výši 20 000 Kč, proto je doporučeno provést kontrolu stavu vkladu za rok 2014. Pokud patříte mezi lidi, kteří na stavební spoření neposílají pravidelnou částku popřípadě není ještě vloženo 20 000 Kč, můžete peníze vložit nebo dorovnat do požadované výše zaručující státní příspěvek do konce roku.

Pokud si nejste jisti výši vkladů, kontaktujte svého finančního poradce, aby vám stav zjistil. Další variantou je možnost zavolat na telefonní číslo příslušné stavební spořitelny, kde vám operátoři informace sdělí.

 sporeni

Peníze můžete vložit poštovní poukázkou. Je ale třeba počítat s dobou pěti pracovních dní, ovšem poslední den, kdy se to dá zrealizovat je 19.prosince. Variantou druhou je vklad hotovosti na centrále stavební spořitelny, což zaručí okamžité připsání peněz na stavební spoření. Variantou poslední a nejkomfortnější je převod prostřednictvím bankovního účtu. U této možnosti si ověřte dokdy bude banka přijímat příkazy, kde bude uvedeno datum splatnosti 31. prosince 2014.


Podobné recenze