Běžný účet Air Bank


Běžný účet Air Bank je stále populárnější. Air Bank vstoupila na český trh v roce 2011. Postupně si získávala důvěru lidí a dostala se až k aktuálnímu počtu 517 000 klientů. Velice důležitým a stěžejním produktem je běžný účet, o kterém bude v tomto článku napsáno více. Svou oblibu si Air Bank získala jednoduchostí, absencí absurdních poplatků a také lidskostí, která se projevuje na všech frontách a to od uspořádání poboček až po chování zaměstnanců kontaktního centra.

Běžný účet nabízí Air Bank pouze jeden, ovšem klienti si mohou zvolit Malý a Velký tarif (rozdíl popsán v tabulce níže). O účet je možno požádat prostřednictvím internetu, na pobočce nebo přes kontaktní centrum. Žádost je velice jednoduchá a založení účtu lidem tak nezabere mnoho času. Výhodou je ceník, který je napsaný na pouhou jednu A4 a nenajdete na něm ani jeden absurdní poplatek.

Malý tarif Velký tarif
Vedení účtu v CZK, EUR a USD 0 0
Příchozí a odchozí platby v ČR 0 0
Změna a zadání platebního příkazu nebo inkasa 0 0
Mobilní a internetové bankovnictví 0 0
Výběr z bankomatů Air Bank 0 0
Zaslání SMS o pohybu na účtu 1 0
Zaslání výpisu poštou 25 0
Výběr z bankomatů cizích bank v ČR a EU 25 0
Výběr peněz u Sazky 10 0
Měsíční poplatek při používání Šanonu 25

(zdarma do 31.12.2017)

0
Příchozí a odchozí SEPA platby v Eurech 25 0
Měsíční poplatek 0 100

Tabulka: Poplatky spojené s běžným účtem

V tabulce výše jsou uvedeny standardní poplatky spojené s běžným účtem nabízeným Air Bank. Mezi nestandardními poplatky jsou příchozí a odchozí SEPA platby v Eurech (100 Kč Malý tarif/0 Kč Velký tarif), příchozí a odchozí zahraniční platby mimo SEPA platby (100 Kč Malý tarif/100 Kč Velký tarif), výběr z bankomatu mimo EU (100 Kč Malý tarif/100 Kč Velký tarif) nebo vydání platební karty či bezkontaktní nálepky – první dvě karty a jedna nálepka jsou zdarma (100 Kč Malý tarif/100 Kč Velký tarif). Jak je možno všimnout si, poplatky jsou optimalizovány na cenu 25 nebo 100 Kč. Politika poplatků Air Bank je nastavena pro klienta velice férově a navíc je klient o všech poplatcích vždy informován a u této banky se klient nesetká s hvězdičkami či textem na konci dokumentu napsaným drobným písmem.

Běžný účet Air Bank vás překvapí řadou výhod. Ne nadarmo tato banka sesbírala nejrůznější ocenění.

Běžný účet Air Bank vás překvapí řadou výhod. Ne nadarmo tato banka sesbírala nejrůznější ocenění.

Běžný účet lze ovládat z mobilního a internetového bankovnictví. V obou případech se jedná o velice povedené metody správy účtu. V rámci jednoho přihlášení lze spravovat jak běžný a spořící účet, půjčku tak i hypotéku. Oba typy správy účtů jsou velice jednoduché a přitom majiteli nabízejí komplexní přehled o jeho financích. Online bankovnictví přináší i vychytávky v podobě možnosti modelování grafů příjmů a výdajů nebo využít „šanonu“, který pomůže majiteli účtu se správou dokumentů spojených s placením.

Jasná poplatková politika a moderní internetové bankovnictví jsou jen dvěma prvními výhodami Air Bank a jejího běžného účtu. Běžný účet Air Bank s sebou přináší i zdarma založený spořící účet. Do konce roku 2016 byla se spořícím účtem spojena Garance TOP3, která klientům zaručovala vždy jeden ze tří nejvyšších úroků na spořícím účtu. Tato garance již neplatí, ovšem klienti mají aktuálně při provedení nejméně pěti plateb kartou měsíčně, úročení ve výši 1% zůstatku na běžném účtu do 100 000 Kč a stejné úročení 1% na spořícím účtu do 250 000 Kč. Na spořícím účtu jsou při aktivním využívání platební karty úročeny také zůstatky nad 250 000 Kč a to ročním úrokem 0,2%. Pokud tedy je ve vašem městě bankomat Air Bank, pak volba Malého tarifu je velice vhodná a klient bude majitelem běžného účtu bez poplatků s bonusem v podobě úročení zůstatku.

Mimo výhody přímo spojené s účtem mohou klienti využívat rychle se rozšiřující síť vlastních bezkontaktních bankomatů Air Bank, které jsou na pobočkách banky vybaveny možností vkládat peníze na běžný účet Air Bank – jedná se tedy o tzv. vkladomaty. Výběr je možno provést také na pobočkách Sazky, kterých je více než 4 300, a to ve výši od 100 Kč do 3 000 Kč. Pokud nebude klient spokojen s nějakým poplatkem, pak může využít Záruky spokojenosti a zažádat o vrácení. Air Bank se snaží lidskostí co možná nejvíce přiblížit klientům a tento tah se jí zatím daří, za což mluví stále stoupající počet klientů. Ředitel Air Bank pan Michal Strcula prohlásil: „Chválit sami sebe je jednoduché a nic to nestojí. Poctivější je vysloužit si pochvalu od vás. Jsme rádi, že se nám to daří“.


Podobné recenze