Benefi – P2P půjčky – benefi.cz - recenze, podvod, zkušenosti a diskuze


Společnost Benefi a.s. je technologická firma, jež podniká prostřednictvím internetu a nemá tak kamenné pobočky. Díky tomuto faktu šetří náklady a nabízí klientům nižší úrok. Princip fungování portálu www.benefi.cz je založen na bezpečném půjčování peněz, kdy lidé půjčují lidem. Z pohledu žadatele je možno získat ještě výhodnější úvěr než požadovaný, jelikož na jeho žádost reagují investoři a prostřednictvím částečných nabídek mohou snížit maximální požadovaný úvěr. Investoři zde mohou své finance zhodnotit výhodněji než u bank na spořících účtech nebo termínovaných vkladech.

Žadatelé neplatí žádné poplatky předem, ale zaplatí 5% z požadované částky a tato výše bude strhnuta společností Benefi a.s. při převodu peněz na jeho účet. Žádné další poplatky nejsou. Na Benefi jsou nabízeny dva typy půjček. První typ půjček jsou půjčky bez doložení příjmu , které jsou nabízeny ve výši od 10 000 do 100 000 Kč. Maximální splatnost je 48 měsíců a úrok začíná na 6% p.a. Druhý typ půjček jsou půjčky s výpisem z registrů a doložením příjmů od 100 000 do 250 000 Kč, kde je delší maximální splatnost až 60 měsíců a úrok startuje na stejné výši 6% p.a. jako u prvního typu.

Recenze služby

 • velikost půjčky: 10 000 až 250 000 Kč
 • splatnost půjčky: 12 až 60 měsíců
 • roční úroková sazba: od 6%
 • předčasné splacení zdarma

Průběh žádosti

Žádost lze popsat v pěti krocích. Jako první žadatel vyplní krátký dotazník na jehož základě společnost vypočítá roční úrok a maximální měsíční splátku. Poté bude po kontrole údajů a schválení žádost zveřejněna formou aukce na benefi po dobu od 10 do 30 dní. Krok třetí je přijímání nabídek od investorů, jež může snížit maximální úrok prostřednictvím tzv. reverzní aukce (nabízení nižšího a pro žadatele výhodnější úroku se snahou umístit se mezi výherci). Ve čtvrtém kroku má žadatel možnost aukci v případě dosažení alespoň 75% požadované částky ukončit a nechat si peníze zaslat na svůj bankovní účet. Poslední pátý krok je splácení a administrace půjčky. Společnost Benefi a.s. dle registrace u České národní banky v předem stanovených termínech dělí peníze na účet investorů. Administrace je spojena se zasláním e-maile nebo SMS zprávy pokud dojde k prodlení o 15 nebo 30 dní. Po 45 dnech je navíc k upozornění o prodlení zasláno i upozornění o možnosti zesplatnění po 60ti dnech. V případě, že 61. den není splátka provedena, začíná vymáhání soudní cestou.

Výhody pro investory ve srovnání s konkurencí

 • investice zdarma, platí se pouze 2% z investované částky
 • podstatně vyšší zhodnocení než u bank (od 6% p.a. dle rizikovosti)
 • možnost investovat již od 1 000 Kč
 • možnost vyplacení peněz kdykoliv zdarma
 • transparentní podmínky jak pro investory tak i pro žadatele
 • bez nutnosti starat se o administrativu a smlouvy
 • vedení účtu u Benefi zdarma

Výhody pro žadatele

 • vzor smlouvy o půjčce na benefi.cz
 • reverzní aukce může žadatelům přinést nižší úrok než požadují
 • poplatek 5% z žádané částky
 • možnost předčasného splacení zdarma (splácí se pouze jistina, nikoliv úroky)
 • žádná písemné smlouvy, vše on-line
 • bez nutnosti ručení
 • půjčka na cokoliv

Zhodnocení služby

Společnost Benefi a.s. je ve své podstatě administrátor půjček, jelikož zprostředkovává trh s půjčkami, kde lidé půjčují lidem. Žadatelům nabízí možnost výhodně zhodnotit volné finanční prostředky a žadatelé mají možnost získat půjčky za zajímavé úroky. Celý proces probíhá on-line bez nutnosti podepisování smluv a šetří tak lidem čas i peníze. Společnost má vlastní bonitní systém, díky kterému mají investoři ohodnocenou rizikovost půjčky. Svou bonitu mohou žadatelé zlepšit doložením výpisů z bankovních a nebankovních registrů. Společnost Benefi a.s. má osvědčení o registraci u České národní banky.

Žádost o půjčku
Benefi – P2P půjčky – benefi.cz
2.7 (54.88%) 43

Podobné recenze

Jedná se o podvod? Napište vaše zkušenosti.

Diskuze:

128 zkušeností s Benefi – P2P půjčky – benefi.cz

 1. Miroslav Matula napsal:

  Tak mě se tam už nedaří ani přihlásit, benefi na email nereaguje, při pokusu o přihlášení se mi tam objeví hláška, že jsem zadal email ve špatném formátu. Ostatním to ještě funguje? Je to konec?

  • Miroslav Matula napsal:

   Tak oprava, Benefi reagovalo, a opravdu byl email v chybném formátu, v prohlížeči se za něj uložila mezera, což nebylo vidět, takže chyba byla ve mě, nebo v mém prohlížeči, za což se firmě omlouvám, a doufám, že se jí povede ještě rozjet toto podnikání. Ale taky musím říct, že bych si přál přehodnotit risk management a míru zisků, protože se opravdu začala chovat divně, a míra zesplatnenych půjček i u mě stoupá, což jsem zvědav, jak dopadne, už tam mám i první insolvenční řízení, takže uvidíme, zatím počítám se ziskem, ale ztráty jsou větší, než jsem čekal. Naštěstí já investoval na Benefi, moja na Zonky, a vypadá to, že zatím je zisk zhruba stejný. Ale moja nemá zesplatněnu ani jednu půjčku na Zonky,já už čtyři, z toho jednu v návrhu na insolvenci. Takže pokud bude Benefi dobře vymáhat, tak je možné, že bude i větší zisk, ale to zatím nelze odhadnout. Oba jsme investovali do mnoha desítek půjček, s velkým rozmyslem. Takže zatím je to jen malý průřez z půjček, a jsem opravdu zvědav, jak to dopadne.

  • Miroslav Matula napsal:

   Níže jsem již psal recenzi pod jménem Miroslav, nejsem na Benefi nováček, moja si teda taky stěžuje na množství investorů na Zonky, taky je tam problém stihnout investovat. Chce to rozjet další společnosti v tomto podnikání, ještě je tu prostor, a určitě to není investování bez rizika, takže určitě tady platí, že se sem nesmí dát celoživotní úspory, ale jen tolik, kolik jste ochotni i ztratit. Ale upřímně, já taky nechci ztratit nic, ale bohužel ne vše musí vyjít 😃

 2. Jabe napsal:

  Také jsem nalítla. 11 půjček za celkem 20 tisíc. Jsem v mínusu 1,5%. 2 zesplatnění, 2 předčasně splacené, 3 po splatnosti. Bída.Už tam nedám ani korunu. To raději Dobrému anděli.

  • Lumír napsal:

   Končíme! Poslední zhasne! Benefi už nepůjčuje, vymlouvají se na nové zákony a prý nechávají vše dojet jak má, čemuž nevěřím. Prostě se tenhle start-up nepovedl, resp. povedl se jen panu Matouškovi a některým dlužníkům. Hrozně by mě zajímalo, co na to říká peetaa a zapujčitel.

  • Jabe napsal:

   Tak po dalších 2 měsících jsem v mínusu 11,5%. 3x předčasně splacené, 4x zesplatnění,z toho 2x insolvence. Splácejí zatím 4.

 3. Jenda80 napsal:

  Pro aktuální informaci jak “dobře” funguje Benefi z pohledu investora … Roční výnos investic mínus 4,57%!!! Aktivních pouze 45 investic, zato zesplatněnych 47 investic a po splatnosti 17 investic z nichž další 3 budou zesplatněny v v příštích dnech… Naprosto děsivé!!! Důrazně varuji všechny investory!!! Jde o podvod, z kterého může vydělat pouze p. Matoušek a to s nulovým rizikem!!!

 4. Jirka napsal:

  Benefi je zahlcené investory a člověk musí být docela rychlý, ale znova začal fungovat FINX.CZ a jsou tam zajímavé aukce

 5. Jiří napsal:

  Dobrý den.Po pečlivém pročtení podmínek jsem požádal Benefi o půjčku.Vyhledal jsem všechny požadované doklady(nevím jestli každý pamatuje na měsíc jak dlouho má smlouvu na byt,nebo má po ruce důchodový výměr,já jsem navíc měnil nábytek takže jsem musel doklady hledat)po naskenováni jsem je zadal na Benefi.Na webu slibují zprávu o rozhodnutí do půl hodiny ale výsledek jsem se dozvěděl až druhý den. Po přihlášení do Benefi mně čekala zpráva že žádost o půjčku byla zamítnuta z důvodů nesplnění podmínek.Na žádost o informaci kterou podmínku jsem nesplnil jsem dostal odpověď že to jejich věc jestli půjčku schválí nebo ne…Pro informaci – příjem 11200Kč,jsem sám, bydlím v nájmu a nemám dluhy ani jiné pohledávky ale je mi 70 let.Půjčka mi byla nabízena po konzultaci od dvou institucí ale za větší úrok.Takže neposkytnutí půjčky bez jakéhokoliv vysvětlení mi připadá velmi nesolidní jednání.Tuto firmu absolutně nedoporučuji, hlavně starším zákazníkům,protože moje stáří zřejmě bylo důvodem zámítnutí!

 6. Lukas napsal:

  Aha,takze když jsem napsal na BENEFI,ze jejich systém považuji za podvod,tak mám čekat,ze mi přijde žaloba? 😀

 7. Kateřina napsal:

  Dobrý den,

  žádala jsem o půjčku.. Potřebuji ji co nejdříve.. Dokumenty schváleny.. Za jak dlouho jde má žádost do aukce a kdy dostanu peníze? přijd emi, že to trvá nějak dlouho.. Zadlužená nikde nejsem, splácet schopná jsem, jen potřebuji v tuto chvíli více peněz..

 8. Lukáš napsal:

  KATASTROFA!!!!!
  PO ZAVEDENI JEJICH NOVYCH PODMÍNEK,SE JAKO ZAZRAKEM OBEVI SPOUSTA LIDI,KTERI JSOU OCHOTNÍ DAT AZ 75% ZE ZISKU. PUL REPUBLKY REMCA NAD BANKOVNIMI POPLATKY A NAJEDNOU JE TADY SPOUSTA DOBRODINCŮ,KTERI VLOZI SVE PENIZE DO RIZIKOVYCH PUJCEK A JESTE 75% Z TOHO,CO VYDELAJI DOBROVOLNE ODEVZDAJÍ BENIFI. MAM TAKOVE TUSENI,ZE SI Z NAS BENEFI DELA SRANDU. CO ISEM INVESTOVAL,NECHAM DOBEHNOUT ZBYTEK VYBIRAM A NASHLEDANOU.ODIRAT SE NENECHAM.jsou to prostě podvodnici.

  • Jenda80 napsal:

   Přesně tak … katastrofa !!!
   Už několik měsíců neinvestuju ani korunu a jen vybírám … no “vybírám” … spíš není co …moje bilance je totiž naprosto žalostná:
   – investováno 198.000,-
   – aktivní investice 62
   – po splatnosti 17
   – zesplatněno 38 (!!!)

   ROČNÍ VÝNOS INVESTIC +0,76% !!!

   Je zcela zřejmé, že skončím v hlubokém mínusu … zlaté termínované vklady nebo stavební spoření 🙁

   • Anonym napsal:

    Jsem na tom podobně, taky asi 40 % zesplatněno. Většinou jde o půjčky načerpané loni. Za současných podmínek s “provizí” už dál neinvestuji.

   • Pavel Matoušek napsal:

    Dobrý den.
    Benefi je od února členem registru SOLUS a podíl nesplácených půjček jsou od té doby necelá 3 %, což je úroveň srovnatelná s bankami. Od té doby jsme zprostředkovali více než 350 půjček, z toho je cca 11 zesplatněných půjček. Celkově na Benefi proběhlo celkem přes 800 půjček.
    Abychom předešli nesplácení, nahlížíme do úvěrových registrů, jako je SOLUS nebo nebankovní registr klientských informací. Ze zhruba 2 000 žadatelů o půjčku ji našim prostřednictvím navíc získá zhruba 60 žadatelů. Ostatní neprojdou sítem registrů, případně nám nejsou schopni dodat potřebné dokumenty.
    Jestli si žadatel půjčuje i u soukromých osob a lichvářů, Vám ale nedokáže odhalit ani banka, pokud dotyčný není v registrech. Toto riziko tudíž nesou i bankovní instituce.
    Hezký den, Pavel Matoušek, Benefi a.s.

    • Dan napsal:

     Já mám u Benefi investováno do 6 úvěrů a 5 je zesplatněno! Jsem zvědav jestli Benefi něco vymůže? Moc v to nedoufám. Rozhodně považuju tyto investice za hluboce ztrátové.

   • Zbyněk napsal:

    Já mám investováno 60 000Kč, po splatnosti 37, zesplatněné 4, aktivní 135 a jde to pořád hůř, čím dál více po splatnosti měsíc od měsíce!

   • Zbyněk napsal:

    Tak jak jsem předpokládal, zatím čím dál více horší!! Ze 189 půjček mám 126 aktivních, 39 po splatnosti, 12 zesplatněných, 12 splacených. V současnosti čekám, že z těch po splatnosti bude dalších minimálně 8 zesplatněných, neboli už jsou k zesplatnění jen na dosah. Ostatní se v tom plácají jak kapři na suchu. Hrůza!!!

   • Zbyněk-znovu napsal:

    Tak jak jsem předpokládal, zatím čím dál více horší!! Ze 189 půjček mám 126 aktivních, 39 po splatnosti, 12 zesplatněných, 12 splacených. V současnosti čekám, že z těch po splatnosti bude dalších minimálně 8 zesplatněných, neboli už jsou k zesplatnění jen na dosah. Ostatní se v tom plácají jak kapři na suchu. Hrůza!!!

   • Jan napsal:

    Doplnil bych Podílové fondy – investice do portfolia fondů mám výnos za 14měsíců 9,83%.Vybrat mohu kdykoli.

  • Lumír napsal:

   Investoři na Bondoře, kteří se vzdávají při aukci dobrovolně 50% svých zisků spláčou nad výdělkem. Pár info z mého portfolia: Průměrný úrok 21%, reaálně jsem tak tak v plusu 1,6%. Postupně míří většina půjček k soudnímu vymáhání, bez problémů splácí asi 15% dlužníků, 35% dlužníků platí se zpožděním a zbytek prostě neplatí – a s časem se tato statistika jen a jen zhoršuje, nejstarší půjčka je asi rok stará. Příklad pro info: v lednu je žadatel prolustrován v Benefi, nemá nikde nic nesplaceného, půjčíme mu peníze, v únoru zaplatí jednu splátku a pak nic. Od června je v soudem potvrzené insolvenci, takže během 5 let nám vrátí ani ne třetinu dlužné částky. je to k smíchu.

  • Béda napsal:

   Vždyť jim dávat 70 ani 75 % nemusíš. Můžeš si přece stanovit strop. Já si ho nastavil a jsem v pohodě, přes něj ti to prostě nepůjde… 🙂 Jako ostatní platformy berou peníze předem, Benefi bere sice více, ale jen pokud dlužník splácí, jinak si nic nebere a vymáhání je komplet zdarma…

   • Zbyněk napsal:

    No když máš nastavený strop tak už nikdy žádnou půjčku nezískáš, buď dáš 70% nebo nic. Už dva měsíce tam nic pod 70% nebylo ani nedostaneš!!! Všichni přihazují 70%, prostě blázni co neumí počítat 🙂

    • MARCO napsal:

     Nejde o to že neumí počítat. Jenže ty accounty že při začátek aukci prihazuji 70% patří benefi. Takhle ta společnost “donutí” normální zákazníky dávat 70 nebo 75 %. ČNB nic nekontroluje

 9. Jenda80 napsal:

  Neuvěřitelné … Benefi opět “zlepšuje” … ale opět pouze pro sebe.
  Jejich provize může růst až na 70% a mnoho lidí jim na to přistupuje.
  Obrovsky výnosný podnik naprosto bez rizika založený na zoufalství žadatelů a hlouposti investorů …

  • Lumír napsal:

   od zavedení této novinky už z Benefi peníze jen stahuji. Bohužel tady i přes počáteční sliby není sekundární trh, takžeto půjde hodně pomalu.

   • Zbyněk napsal:

    škoda, že nedají možnost, aby to nějaký blázen ode mně odkoupil, hned bych to prodal a peníze investoval do lepšího byznysu, naštěstí mě tam uvázlo jen 60 000Kč, což pro mně není moc, horší by to bylo kdyby tam bylo o nulu více, to už bych brečel hodně. Každopádně týpci tam přihazovaly do půjček 30 000Kč takže ty v tom musí nějaký ten milion mít. Každopádně ti teďka brečí nejvíc 🙂

   • Ondrej napsal:

    Mam spise podezreni, ze je to jejich zamer, aby se sekundarni trh neotevrel.
    Jinak by jim odeslo spousta investoru a jejich business by sel do kytek velmi rychle. Z meho pohledu k tomu stejne jednou dojde. Tenhle trend, kterym pokracuji je to cesta do pekel. Horsi to bude s investory, kteri tam budou mit stale sve penize, ktere uz pak nikdy neuvidi.

 10. Miroslav napsal:

  Dobrý den,
  Tak jsem na Benefi od 19.8.2015. Zatím 18 investic, úrok nad 20%, často je někdo po splatnosti, ale nakonec splátku vždy poslal. Zatím byl odeslán doporučený dopis s pokutou 300Kč jen dvoum dlužníkům. Takže zatím mohu říct, že je to investice, ne ztráta. Zatím nejsem názoru, že by to byl podvod, jak tady mnozí píší. Ale musím přiznat, že partnerka na moje doporučení investuje na Zonky. Má tam menší zisk, ale doufám, že i menší riziko. Tuto diskuzi budu dál sledovat, a referovat o vývoji mých investic, i investicích partnerky na Zonky. Nechápu, jak někdo může investovat velké peníze do několika málo půjček. Myslím, že je důležité spíše investovat malé částky do mnoha půjček, aby se riziko rozložilo. To chápe i moje partnerka, takže na Zonky má již více investic, než já v Benefi. A už Investujeme i splátky, takže máme úroky z úroků. Zatím nemohu na systém P2P půjček nadávat, jsem spokojen.
  Děkuji za tuto diskuzi, je dobré vědět, že člověk musí pořád číst, a učit se. Uvidíme, jak se to vyvine. Tuto diskuzi jsem četl ještě před začátkem zkušeností s P2P investicemi. Určitě bych ale neinvesoval do jedné společnosti celý majetek, už ve světě několik takových společností zaniklo. Takže rozložit riziko i mezi více společností bude nutné.

  • Dan napsal:

   Ahoj,

   tak mě se tam teda nedaří a už bych do toho nedal ani korunu, na zkoušku jsem asi před rokem investoval do 6 úvěrů, 4 už jsou zesplatněné, 1 v prodlení s placením a jen 1 včas splácí!

   A Benefi si na tom jen namastí kapsu, žádné riziko nemají.

   • Roman23 napsal:

    Změnilo se to. Teď už to mají líp ošéfovaný a asi fakt mají k dispozici různé registry dlužníků. S novějšími vklady už nemám problémy a vydělává mi to slušně. 🙂

  • Zbyněk napsal:

   Já mám investováno 60 000Kč, po splatnosti 37, zesplatněné 4, aktivní 135 a jde to pořád hůř, čím dál více po splatnosti měsíc od měsíce!Rozložení rizika k ničemu, čím více půjček tím více neplatičů :-).

 11. Miii napsal:

  Ono to tak lehký přes jejich risk management taky nebude, příjem přes 25000,- stabilní práce a chtěl sem konsolidaci a padl jsem jen na registrech – ano právě proto chci konsolidaci abych to mohl zaplatit a mít jen jeden závazek – začarovaný kruh.

 12. Jenda napsal:

  Jak se mi hromadí zesplatněné investice a insolvence dlužníků mi stále vrtá hlavou jedna věc a prosím vyveďte mě z omylu pokud to tak není … Čistě teoreticky – naberu si půjčky za milióny Kč (zkrátka co nejvíc půjde) a tyto peníze pěkně někam “zašiju”, veškerý majetek nechám přepsat např. na mámu (tohle možná ani není nutné – jak jsem s hrůzou zjistil při pročítání “mých” dlužníků v insolvenčním rejstříku – mají auta, pozemky, nemovitosti – nevadí, zůstávají jim), odejdu z mé dosavadní velmi dobře placené (ale také velmi náročné) práce a nechám se zaměstnat jako např. vrátný (nebo jiné nenáročné a mizerně placené zaměstnání, pěkně v klidu a pohodě). No a přihlásím se do insolvence a požádám soud o povolení oddlužení (což samozřejmě schválí). Následně mi budou po dobu 5 let strhávat celkem 30% mých nasekaných dluhů a po těchto 5 letech budu naprosto čistý, odpočinutý a se zbývajícími 70% pěkně “v kapse” a můžu se vrátit opět ke slušně vydělávající práci …

  No je to úžasný systém …

  Proč ten soud třeba nezkoumá, jak je možné že někdo dluží 1,5 mil., má relativně slušný příjem a přitom vůbec nic nevlastní … to přece není vůbec normální !!!

  • Jenda napsal:

   A vlastně proč odcházet z práce … stačí si přesně spočítat, kolik mi mohou soudně strhávat z platu (po odečtení té “nevzatelné” částky) a podle toho si “napůjčovat” tak, aby ta strhnutelná část byla +- těch 30%.
   Samozřejmě si napůjčovat co nejvíc za co nejmenší úrok (což s vysokým příjmem nebude problém), aby mi z těch 70% zbylo co nejvíc a nesežraly mi to zesplatněné úroky a pokuty …

  • sollar napsal:

   Lepší je založit za korunu s.r.óčko nasekat dluhy ,ničím neručít,potom skrachovat a takhle dokola. Tahat z důvěřivců prachy. Dělá to takhle dost lidí.
   Na Benefi mám 30 investic.Teď dvě po splatnosti a jedna zesplatněná.
   je zde hodně investorů a málo nabídek .

 13. Honza napsal:

  Ahoj vsichni!

  Dal jsem do benefi na zkousku 70 tisic a zatim docela tragedie. Beru dluzniky A a B, k tomu mam asi tri rizikove, kteri zatim splaci. Mam 29 investic, z toho 5 je uz zesplatnenych a 6 se k zesplatneni blizi, jsou v prodleni. Zbytek plati, zatim. Nicmene z tech 70ti tisic, mam v tech aktivnich momentalne jen 42 tisic, a i kdyz ted vsichni aktivni zaplati az do konce, budu mit 56 548 Kč, coz je o 14 tisic mene nez jsem do toho daval. Jejich risk management nestoji za nic. Nejde ale divit se, ze berou kazdyho kdo si pozada. Dlouho jsem nevidel vic nez tri ctyri zadosti o pujcku najednou v aktualnich zadostech. Co se da ale delat, ze splatek budu investovat dal a uvidime. Ale doporucuju nechat si penize v bance, terminak za 2% je rozhodne v tenhle moment lepsi 😀

  • Hobbit napsal:

   Proboha lidi přestaňte tam strkat peníze. Co slyším od lidí, co to zkusili po údajné změně podmínek, je to stále stejné. Risk management je i dle mé zkušenosti prakticky virutální. Taky jsem se bohužel namočil a z těch 7mi tisíc jsem zvědav kolik ještě uvidím. Bral jsem jen ty s ověřeným příjmem, co údajně ověřili v rejstříku a co údajně neměli nikdy problémy se splácením. No, ze 7mi půjček, mají 4 problémy, 3 vážné problémy a z nich jedna se blíží zesplatnění (za tři dny). Vzhledem k tomu, že ti 3 mají problémy od první splátky, tak prostě nevěřím tomu, že předtím neměli žádné problémy se splátkami a na náhodu je to fakt trochu hodně. Srovnejte s více jak 250ti půjčkami u Zonky (napříč všemi ratingy), kde mám pouze jednoho ve zpoždění. Tahle platforma NENÍ pro investory.

  • Michal napsal:

   Me ten jejich risk management prijde taky divnej, Mam prijem pres 100k mesicne (osvc), neco sice platim mesicne, ale ne vic jak pulku. Navic uz sem doplatil temer vsechno krome mandatornich vydaju – vetsinu veci driv nez sem musel. Chtel sem pujcit na rekonstrukci baraku,
   Dolozil sem jim prijmy, faktury, vypisy z uctu, dal sem jim vypisy z registru, kde sem mel tri roky starej kiks (Preci jenom to z toho registru zmizi za 4 roky, ale ja potrebuju strechu ted), ale od te doby cistej jak lilie, a ze prej nespnuju jejich podminky, takze jim podekujte, vybiraji lidi, co penize nemaj a lidi co je maji a plati, tak nevyberou. na otazku, co sem tedy nesplnil me akorat poslali do haje, ze mi nic nereknou (fakt by me to zajimalo, krome toho registru, jenze to by mohli rict rovnou, kdyby slo o tohle a ne s tim delat takovy tajnosti . Ano jejich risk management stoji za …, jako by to delali schvalne. Jak sam vidite, ti rizikovi plati, protoze ti sou radi, ze nejaky uver dostali. Prijde mi ze clovek s cistym registrem, si toho bude vazit min, protoze mu pujci vsude, ale kdo vi…

   • Pavel Matoušek napsal:

    Dobrý den.
    Důvodů pro zamítnutí mohlo být více a jako jeden z hlavních mohl být i negativní záznam v registru. Každopádně, když mi napíšete na e-mail vaše RČ, dokážu se na Vaši žádost znovu podívat a posoudit ji.
    Hezký den, Pavel Matoušek, Benefi a.s.

   • Jerry Cotton napsal:

    To je trochu divný ne? Si asi něco nedodal nebo na tebe něco našli v těch registrech. Proč by ti jinak nedali prachy??? Já si požádal a dali mi půjčku akorát po mně chtěli ještě ňákou fakturu, na kterou sem zapomněl.

 14. Hobbit napsal:

  Už jsem se chystal napsat, že se v Benefi chytli za nos a že by se konečně objevila konkurenceschopná platforma. Je smutné, že kontrolu dlužníků v registrech musí představovat jako novinku. Celkově všechny novinky (kontrola v registrech, vymáhání na účet benefi a odečet poplatku investora až z případných výnosů) by byly přesně tím, po čem se tady volalo, nebýt jedné drobné, leč absolutně kritické změny. Poplatek se změnil na 25% z vybraného úroku. Ano čtete dobře, 25 šílených %. S tímto poplatkem i při běžné úrovní špatných a nesplácených půjček (což zatím Benefi nepředvedlo, byli vysoce, vysoce nad běžnou úrovní) by výnos investora stěží přesahoval 3%, při neúměrné míře rizika. Ne, děkuji nechci. Běžný poplatek je kolem 1% (z celé částky) tudíž cca 1/6 – 1/70 z úroku, což je až řádově méně než 1/4. Takže za mě NEDOPORUČUJI.

 15. Pracháč napsal:

  Aukce BF160100309 ze dne 9.2.trvala 62 minut.Požadovaná částka 60 000 kč.Výsledek 30% p.a. Mám za to že pokud tuto půjčku přijme žadatel tak stejně dojde časem ke zesplatnění.A investoři peetaa a zapujcitel asi mají pevné nervy a peněz na rozhazování.
  Já už jsem vyléčen s P2P.Mám jiné investorské radovánky,méně riskantní ale časem nesou i 5% p.a.před zdaněním.

  • Lumír napsal:

   Jsou aukce, které trvají jen jednu minutu! Snad se to zlepší až bude více aukcí, že lidi nebudou tak hladoví, kam umístit své peníze.

  • Lubos napsal:

   Ano, souhlasím, přístup portálů P2P je dle hesla byznys je byznys (zisk je vždy pro portál zabezpečen a rizika nese investor), legislativa v podstatě napomáhá nepoctivcům a omlouvá lidskou “blbost/záměr” (oddlužení, 30%, apod.). Dle mého názoru se vzhledem k rizikům vyplývajícím z legislativy (s ohledem na ne/vymahatelnost) nevyplatí jako soukromému subjektu půjčovat někomu peníze.
   Jestli se můžeš podělit o tvé investorské radovánky, tak můj e-mail je níže, luonek@seznam.cz

 16. Marek napsal:

  také přidám své zkušenosti na Benefi:
  17 investic
  8 po splatnosti (do 15 dnů)
  2 půjčky zesplatněny
  no žádná sláva..
  Zajímaly by mě zkušenosti investora “zapujcitel”, investuje snad do každé půjčky tak bude mít mnohem lepší informace.

 17. Jiří Novotný napsal:

  Bohužel aktuální statistika je zdrcující: mám 14 investic, z z toho 5 je po splatnosti a 3 zesplatněné, tedy v nějaké fázi vymáhání u neplatičů. Když to porovnám s českou firmou Zonky (20 investic, 1 platba po splatnosti) nebo s estonskou Bondorou (automatizované investice, ale po splatnosti je jen 4 € z 500), tak to bohužel vypadá, že Benefi sbírá jako žadatele o půjčku největší zoufalce nebo má špatný způsob prověřování. Zatím jsem v Benefi prakticky ve ztrátě, byť nejde o moc peněz.

  • Lumír napsal:

   Na Bondoře jsem taky, tam to fičí ve velkém, ale nejvíce se bojím, že jednoho krásného dne se už na Bondoru nepůjde přihlásit a pak zjistím, že peníze jsou nenávratně pryč. Takže se i toto riziko snažím rozložit zatím mezi Zonky, Benefi a Bondru. Máte někdo vyzkoooušeno i jiné P2P servery?

   • Petr napsal:

    Skvělé jsou anglické Zopa (výnos 4-5%, vysoce likvidní sekundár s poplatkem 1%) garance pomocí secure fund nebo Funding Circle (výnos 10%, vysoce likvidní sekundár do s poplatekm 0.5%, půjčuje pouze firmám, takže vidíte kreditní historii, vývoj zisku a nákladů atd.) Tohle jsou pro mě ukázky toho, jak by P2P mělo fungovat. V ČR se zatím blýsklo na lepší časy jen se Zonky, kde ale chybí spousta funkcí a samozřejmě fakt, že se jedná o retailové úvěry znamená, že výnos při těch úrocích bude reálně kolem 4-6%. U Benefi mám aktuálně skoro 60% po splatnosti (sice na malém vzorku 7mi úvěrů, ale vybíral jsem jen ty prověřené v registrech, co nikdy neměli údajně problém se splatností). V Evropě je spousta P2P platforem, ale žádnou z nich nemůžu kromě FC a Zopa s klidným srdcem doporučit.

  • Marie napsal:

   Žádala jsem o konsolidaci různých půjček.
   Nejsem v exekuci,nemám insolvenci,mám stálý měsíční příjem přesahující 20000,-kč,trvalý pracovní poměr,vlastní byt.
   Přesto mi byla konsolidace bleskově zamítnuta.
   Nevím tedy kteří zoufalci mohou na půjčku dosáhnout.

 18. Pracháč napsal:

  Nějak nám ty zkušenostní hovory o Benefi utichly.A od 29.1. do 1.2.2016 TAM NENÍ ANI VELKÁ POPTÁVKA PO PŮJČKÁCH jen 250tis.Že by bům skončil?

 19. martin napsal:

  Napsal jsem si takovy vlastni scoring.
  Nejsem zadny riskar, takze je takovy pomerne naivni, ale jak tu ctu ostatni zkusenosti, asi nebyla chyba jej vyvijet.

  Aktualni statistiky poctu zadosti a jak u me dopadly, jsou videt zde:

  Sitem aktualne neprosly cca 2/3 zadosti a moje statistika na benefi k dnesnimu dni je nasledujici po cca 4 mesicich od prvni investice:
  – 16 investic celkem
  – 1 investice zesplatnena
  – 2 investice po splatnosti (1x 2 dny, 1x vice nez 30 dni)

  Jak si na benefi vybirate investice vy?

 20. pavel napsal:

  Lidi kdyz splacite sve zavazky u benefi tak neni zadny problem a pujcka byla rychle na mem ucte kdyz nesplacite vzdy bude mit problem !!

 21. Patrik Zelinka napsal:

  Asi to sem nepatří ale taky jsem žádal o půjčku u Benefi i u Zonky .
  Potřebuji 30 000kč dodal jsem jim veškeré doklady dokonce i napsal že jsem byl v Insol.Rejstříku a že jsem všem věřitelům zaplatil plnou částku dluhu. A také že je to už 3 roky co je po mém oddlužení. Příjem 17000kč pracuji v OKD skoro 12let. Odpověd nemáte ŘP ani Pas tak bohužel :).
  Velice úsměvné doplacím na to že jsem kdysi zakopnul ale vše zaplatil.
  Pokud by mi chtěl někdo pomoci z půjčkou 30000 na max 3 roky byl bych Vám vděčný.

  • martin napsal:

   Asi se vam snazili vysvetlit, ze bez druheho platneho prukazu totoznosti vas nemohou radne overit a proto vam byla pujcka zamitnuta. S insolvencnim rejstrikem to IMHO nema nic spolecneho.

   • Patrik Zelinka napsal:

    Já tomu rozumím, jen mi hlava nebere že Rodný list není podle nich doklad, prý se dá z flašovat. To že mám ŘP propadlý jim najednou nevadilo 😀 Jinak to Insolvenci jsem chtěl říct že jsem zaplatil celou částku ale každý lidi z insol. háže do jednoho pytle. Bohužel.

    • Jan Steller napsal:

     Jestli to není tím, že na rodném listu není fotka. A na ŘP také asi nezjišťují, jestli můžete řídit, ale právě tu fotku, tak je asi jedno, že je propadlý.

 22. Pracháč napsal:

  Dlužníkovo credo v Benefi je
  1.Nezačít splácet
  2.Nedokončit splácení
  3.Nahlas se smát věřitelům

  Tak hovoří mé zkušenosti od července tohoto roku.

 23. Ondra napsal:

  Na zkoušku 14 000 kč do 5 ti půjček. Začal jsem před cca 3 měsíci. Od počátku je jeden dlužním vždy min. měsíc v prodlení. Zajímavé je, že se morálka u všech dlužníků měsíc od měsíce zhoršuje (možná jen kvůli blížícím se vánocům). Na druhou stranu jsou 3 měsíce příliš malý statistický vzorek. K dnešnímu dni jsou v prodlení úplně všichni (většina zatím jen pár dní, jeden více než měsíc).

  Nevím proč nazývat Benefi podvodníky. Všechny poplatky jsou uvedeny ve smlouvě. Když už postoupíte pohledávku, je v tom okamžiku pravděpodobnost, že bude splacena, velmi velmi malá. Adekvátně tomu si Benefi nechá zaplatit za toto riziko (jen se zamyslete sami kolik byste chtěli vy za nákup takto obrovsky rizikové půjčky…..). Navíc (pokud to tak skutečně je) vy neřešíte v podstatě nic. Veškerou administrativu, právnické služby a kdesi cosi zařizuje Benefi. Minimálně do doby, než se vy sami rozhodnete jít s tím k soudu. Zkuste si zprostředkovat půjčku sami………….

  Co si budeme namlouvat, soudný člověk již dopředu ví, že kdo si tam jde půjčit (za dané zprostředkovatelské poplatky + úrok > 15% pa), je již pravděpodobně dost v háji. Pravděpodobnost splacení jistiny je tudíž dost nízká. Adekvátně tomu (já osobně jsem půjčil za průměrný pa. > 25% )
  je třeba nastavit vyšší úroky + poplatky.

  Až budou v budoucnu P2P v ČR více rozjeté, stoupne podíl slušně splácejících dlužníků, kteří jsou dnes zatím jen u velkých bank, a i na Benefi to tudíž bude méně riziková investice.

  Nechme P2P v čr pár let na rozjetí. Až pak vynášejme soudy.

 24. Jack Doe napsal:

  Ahoj,
  take se podělím o s vé zkušenosti. Jsem na Benefi více než 3 měsíce a mám kolem 90 půjček. V tuto chvíli je jich po splatnosti 18, z toho je 9, kteří ještě neposlali ani jednu splátku …
  Nevíte, kde se hledá, zda je dlužník v exekuci?

  • Martin napsal:

   Muzete hledat v registrech:
   Solus
   NRKI
   BRKI
   ISIR
   CEE

   Vic me toho takhle z hlavy nenapada.
   Kazdopadne sluzby to jsou, mozna ne vsechny, placene.

 25. Martin napsal:

  Asi tolik k tomu, jak moc benefi overuje cokoli:

  Podle toho zadatelka o pujcku pracuje od svych 4 let.
  Ale kdo vi, treba je puvodem z Ciny 😉

  • taky Martin napsal:

   Leden 1970 je typicky softwarova chyba, je to “default” hodnota pro datum, takze tipuju, ze uzivatelka to nevyplnila, a je to chyba webu.

   (zdroj: jsem programator)

   • martin napsal:

    Ano, vim, ze to je pocatek veku (tom pocitacovem). Nic to ale nemeni na tom, ze benefi nesplnili, co slibuji, a to overeni zadatele/zadatelky o pujcku.

    (zdroj: jsem uzivatel benefi v roli investora)

 26. Pracháč napsal:

  Už jsem i já z celého fungování spol. BENEFI ziritovaný.A že bych někomu z mých známých doporučoval za 500 vstup a investování do Benefi tak to jedině kdybych byl zvědavý na kamenování mé osoby.

  • Lumír napsal:

   Zatím investováno do 16 půjček, je to dva měsíce, dvě půjčky bez jediné splátky, jeden dlužník platí se zpožděním…. a kde je do konce splácení.. A to neberu Céčkové dlužníky a ani konsolidace. V mínusu snad nebudu, i když stále je tady riziko “řízeného bankrotu” Benefi. Určitě ale ještě vyzkouším další servery.

   • Jiří Novotný napsal:

    Mám podobné zkušenosti, ale nezavrhuji tím vůbec P2P. Na Zonky, kde jsem ale jen krátce, mám zatím jen jednu půjčku po splatnosti a celkově mi to přijde s nižším papírovým ziskem (průměrně 6 %), ale v reálu půjde skutečně o zisk, nikoli o ztrátu. A největší radost mi zatím dělala estonská Bondora, která mi už přes rok vydělává v průměru 18 % i po odečtení neplatičů, který je tam zatím nízký – okolo 1 % investic.

    • Lumír napsal:

     po pár měsících výsledek tento: Benefi mne vytáčí tím, že upustili od aukcí, kde se opravdu dražilo a přešli na pevné úroky. Výsledek je ten, že tam kde nadsadili úrokovou míru vysoko, je “aukce” po dvaceti minutách u konce, samozřejmě bez mé účasti, protože bych do toho musel civět non stop. No a tam kde zase dali úrok moc nízko (předlužený důchodce v nájemním bytě co má problémy se splácením) tak tam ty aukce visí snad do nekonečna. Jinak z 23 investic je jedna splacená, jedna jde k soudu a stabilně cca 4 – 6 dlužníků je v prodlení, ale jakž takž platí.

 27. Jenda napsal:

  Podívejme se na to celé v číslech. Konkrétní skutečný příklad: půjčka 200.000,- 42% úrok (!!!), 36 měsíců splatnost, celková splatná částka tedy 354.852,-. Investoři vynaloží 204.000,-. Benefi okamžitě bez jakéhokoliv rizika získává 4.000,- od investorů + 17.743,- od dlužníka. Dlužník obdrží pouze 182.257,-.

  Po zesplatnění Benefi okamžitě a opět bez jakéhokoliv rizika a záruky bere od investorů 70.970,-. Tedy Benefi má svých 92.713,- vždy jistých. Z toho vyplývá zcela jasná “motivace” “prověřovat” žadatele o půjčky a tyto “důsledně upomínat” když se následně samozřejmě vyskytnou v prodlení. Po dlužníkovi se tedy vymáhá 354.852,- + 88.713,- (25% pokuta z celkové dlužné částky) + 3×300,- (pokuta za 3 doporučené dopisy) tedy neskutečných 444.465,-, když si prakticky půjčil pouze 182.257,- A to ani nepočítám úrok z prodlení 0,1%, který stále naskakuje za každý den prodlení.

  Končí to:
  a) částka vymožena soudně (vysoce nepravděpodobné)
  investoři realizují zisk:
  354.852 – 204.000 – 70.970 = 79.882,-
  Benefi realizuje zisk:
  4.000 + 17.743 + 70.970 + 88.713 + 900 = 181.426,- (+ úrok z prodlení, + náhrada za soudní výlohy)
  b) částka nebude vymožena (nejčastější případ)
  investoři realizují ztrátu:
  204.000 + 70.970 = 274.970,-
  Benefi realizuje zisk:
  4.000 + 17.743 + 70.970 = 92.713,-
  c) něco mezi tím a) a b)

  • Franta napsal:

   To, že v pripade neuspechu Benefi realizuje zisk je 92,713 Kč je nesmysl. Vy si myslite, ze podání žaloby je zadarmo na takovou castku? a že advokát pracuje zadarmo? to asi tezko. Benefi vyplázne minimálně 50 tis., ano máte pravdu, že neco jim zustane, ale ne tolik jak pisete.

   • Jenda napsal:

    Jasně … v případě Benefi jsem zvolil špatné slovo … místo zisk mělo být příjem. Benefi ale jako jediná ze stran nikdy nic neriskuje a vždy skončí v zisku, což se rozhodně v žádném případě nedá říct o investorech a na tom si trvám.

 28. Jenda napsal:

  Tak první dvě půjčky úspěšně zesplatněny 🙁
  Za dva dny se k nim přidá třetí a všechny další se k tomuto statusu úspěšně blíží … 🙁

  Ještě jedna “pecka” … těch 20% poplatek investora za zesplatnění není z investované částky nýbrž z celkové splatné částky (!!!).

 29. Jenda napsal:

  A pozor … Benefi vyhlašuje akci “pozvěte své přítele a získejte …”
  No o čempak to asi svědčí? Benefi zřejmě začínají docházet hlupáci jako já, které po počáteční euforii dostihla tvrdá realita …

 30. Martin napsal:

  Dobrý den, děsivá diskuze. Zcela nepatřičně se nazýváte investory. Ve skutečnosti je správné označení hejl, případně blbec.

 31. Petr napsal:

  Nenapíšu, že to je podvod čistě z důvodu, že by to bylo žalovatelné, ale udělejte si názor sami na jejich podnikatelský “záměr”:
  – z vámi investované částky si odečtou 5% poplatek za vyřízení dluhu, takže dlužník dostane o 5% méně.
  – navíc si ze zůstatku na vašem účtu odečtou další 2% za “úspěšné” vyřízení dluhu, tím úspěchem považují, že vám právě vzali 102% investice a sami si nechali 7%.
  – možná to netušíte, ale i dlužník, který nikdy nepošle zpátky ani korunu je považován za úspěch ze strany Benefi. Ještě aby ne, už mají 7% z vaší investice na svých účtech. Myslíte si, že to stačí? Kdepak.
  – je bežné, že zprostředkovatelé dluhy vymáhají a to samozřejmě čistě na náklady dlužíka a se svým rizikem, to co vůbec běžné není, je fakt, že vám dají na výběr:
  1) Buď si dluh vymůžete na své náklady. Z těch 7%, co si odečetli na “služby” vám samozřejmě nedají ani halíř.
  2) Podstoupíte jim dluh v plné výši a navíc (sic!) jim uhradíte dalších 20% investice z peněz na vašem účtu. Ani počítáte správně, právě jste přišli o 122% investice bez jakékoliv záruky, že uvidíte byť jedinou korunu. Pokud dluh vymůžou účtujou si dalších 25% dlužníkovi. Samozřejmě v případě úspěchu dlužník musí uhradit i náklady na vymáhání – myslíte si, že je tehdy dostanete zpět? Omyl. Benefi vám zaručuje jistotu, že nikdy ty náklady neboud nižší než 20%. To máme na účtech Benefi již pěkných 52% investice. No není to krásný business model? Váš výnos je při velkém štěstí o 22% nižší (takže často záporný i při úspěšném vymožení pohledávky), ale daleko pravděpodobněji se ztráta bude blížit 122% vložené částky.

  Pokud byste byli Benefi, investovali byste spoustu času a peněz do ověřování a vyhledávání kvalitních dlužníků, i když by to pro vás neznamenalo ani korunu výnosu navíc nebo brali co se dá s příjemnou jistotou zisku bez rizika?

  Pro srovnání: Funding Circle: Poplatek 1% ze zůstatkové dlužné částy ročně, účtován jen v případě, že dlužník splácí. Dlužníkovi účtovány 3% za vyřízení půjčky. Ze 124 úvěrů, které jsem poskytl za minulý rok neexistuje ani jediný, který by nebyl splácen.

  • Jenda napsal:

   Je to naprosto přesné … v podstatě detailněji popsané co jsme napsal níže.
   Jen bych ještě dodal, že Benefi si navíc ponechává všechny penále a pokuty, které získá od těch dlužníků co náhodou v prodlení splácí. Jo a těch 5 % poplatek dlužníka není z půjčené částky ale z celkové splatné částky (!!!) což v mnoha případech je opravdu značný rozdíl.
   Po zesplatnění si (opět předem, bez jakéhokoliv rizika a záruky) vezmou 20 % od investora na “náklady vymáhání”, 25 % opět na “náklady vymáhání” od dlužníka a v ideálním případě (pokud se podaří částku vymoci soudně) tak stejně všechny “náklady vymáhání” hradí znovu (pokolikáté už???) dlužník. Tedy Benefi se náklady vymáhání vrátí několikrát (!!!) zatímco dlužník je totálně odrovnaný a investor se může radovat že neprodělal.
   Naprosto dokonale vymyšlený stroj na peníze … (budu se opakovat) ale opět pouze pro společnost Benefi.

   Jo mimochodem už podíl mých nesplácených půjček překonal třetinu a úspěšně se blíží k polovině 🙁
   No patří mi to … je jasné, že nikdo normální si v dnešní situaci nemůže půjčovat za 20% a více úroku …

   Motivace vybírat a prověřovat žadatele je naprosto zřejmá … o úspěšném “vymáhání” to platí dvojnásobně …

  • Pavel napsal:

   Dobrý den, zaujal mě váš fundovaný názor, mohl bych vám někam zavolat ?

  • Hobbit napsal:

   Je to přesně tak, jak říkáte. Popsal jsem to už níže. Osobně bych rozhodně neoznačil tohle celé za podvod a to zejména z důvodu, že taková firma by mě za to mohla ráda zažalovat. Investuji v mnoha podobných systémech, ale něco takhle zhůvěřilého jsem ještě nikde neviděl. Mnoho lidí překvapuje, že vůbec neověřují v registrech úvěry do 60 tisíc Kč. Mě překvapuje, že ověřují vůbec nějaké. Není to v jejich zájmu. Někdo by mohl namítat, že takto jen přijdou o jakékoliv investory. Já si osobně myslím, že s takovými podmínkami nikomu nikdy o žádné dlouhodobé investory pravděpodobně nešlo.

  • Franta napsal:

   se mi libi jak pocitate, kolik dostane Benefi, ale pak sem hlavne nezapomente napsat kolik jste vydelal 🙂 me to fičí zatim 10 procent rocne do plusu i po odecteni nesplcenych splátek

 32. Hobbit napsal:

  Jo a ještě jedna absolutní lahůdka. Když dlužník nebude splácet, tak kromě toho, že vás už obrali o 7% z vámi investované částky, tak si vemou ještě dalších 20% z peněz co máte na účtu – ano čtete správně, nikoliv z těch co jste jim poslali, aby dali dlužníkovi. V praxi tak máte na výběr, zda se připravit o 122% investice a doufat, že něco vymůžou (22% z vymožené částky ale už nikdy neuvidíte) a nebo se smířit se ztrátou 102% a nevidět nic, i když vymáhání bude úspěšné. Moc pěknej business.

 33. Hobbit napsal:

  No ono to je ve skutečnosti tak, že oni si z vámi investované částky strhnou neuvěřitelných 7%. Vám naúčtují ty 2 a dlužiteli dalších 5%. Pro vás to snižuje výnos o ty 2% a dlužníkovi to ten již tak drahý dluh prodražuje o těch 5% z půjčené částky. U ročních úvěrů je tak minimální nabídka 11% a nikoliv inzerovaných 6. Z toho také vyplývá, kdo si tam asi tak bude půjčovat. Na hraně legality mi přijde, že si to strhnou hned i v případě, že neprověřili dostatečně dlužníka a ten vůbec nezačne splácet. V jejich zájmu je tudíž sehnat jakýkoliv úvěr v libovolné kvalitě, protože oni mají svých 7% jistých. Podle toho to také vypadá: v současné době mají v systému 43 půjček za 2,4 miliónu, ale pouze tři z nich jsou dlužníci ověření v registru, s trvalým zaměstnáním. Čistá nula je v nabídce půjček dlužníků oveřených v registrech a bez dalších závazků. Vysoká nekvalita nabídky nutí investory velmi opatrně vybírat komu půjčí – za ty prachy, co si strhávají naopak neodvádí žádnou adekvátní práci. Nejsem si úplně jistej, zda dokonce by nemohlo být žalovatelné v případě, že seženou dlužíka, kterého nekvalitně ověřili, strhli si všechny poplatky – tudíž mají peníze na účtu, ale investorům nedají zpět ani halíř z jejich investice.

 34. Jenda napsal:

  Moje zkušenost s Benefi je bohužel velmi smutná. Během 3 měsíců investováno 100.000,-. A už po takto krátké době 20% půjček problematické … a to tak, že dlužník VŮBEC nekomunikuje. Benefi pouze posílá SMS a e-maily na zřejmě neaktivní adresy a čísla … Jediný, kdo na tomto projektu může vydělat je pouze Benefi, která NAPROSTO bez rizika inkasuje velká procenta předem a samozřejmě i pokuty a penále z případně vymožených dluhů, zatímco investor musí hradit další vysoká procenta opět předem s nejistým výsledkem vymáhání. Opravdu by mě zajímal “risk management” Benefi, když jejich hlavní motivací je poskytnout co největší objem JAKÝCHKOLIV úvěrů …

  • Pracháč napsal:

   To je vážné zjištění jak o dlužnících a i o Benefi Jendo.
   Můžeš prosím zveřejnit č.půjčky BF která tě nejvíce irituje?Za 3 měsíce čoveče šel jsi do toho jaksi hurá ne?

   • Jenda napsal:

    Například BF150600280,BF150600198 nebo třeba BF150600142.
    Asi jsem se unáhlil, věřil jsem jim, ale když se nad tím člověk zamýšlí tak skutečně nejsou jakkoliv byť sebemíň motivováni žadatele “filtrovat” … velmi dobře nastavený výnosný projekt bez nejmenšího rizika s nutností minimálního vlastního kapitálu. Docela přemýšlím, že bych do toho šel taky.
    Neměl by někdo zájem se přidat? 🙂

  • Hobbit napsal:

   Jejich risk managament je spíše virtuální. Jak psal Zylox, úvěry do 60 tis vůbec neověřují v registrech. Udělují Ačka dlužníkům, s dalšími úvěry (nikoliv hypotékou) ve výši 250-500 tis, se splátkou až 15 tis, náklady na domácnost 3-5 tis. kdy splátka úvěru z Benefi zatíží jeho rozpočet dalšími 4 tis. Kolik si myslíte, že tento “rating A” dlužník má příjem? Čekáte minimálně 30 tis? Čekáte špatně, je to 19 tis – o 5 tis méně než kolik činí jeho základní výdaje.
   (screenshot kdyby to opravili, nebo stáhli: https://www.dropbox.com/s/aeil5ztk5c4zgzt/Screenshot%202015-10-16%2023.33.16.png?dl=0 )
   Pak se nedivím, že ten dlužník sám píše že “má občas problémy platit včas”, ale naštěstí pro Benefi to není problém. Dostane Ačko, protože někteří investoři investují jenom do Aček.
   Už pak vůbec není překvapením, že Zylox se dozvěděl že:

   Dotaz 3
   U každé žádosti je hodnocení „A“, „B“, „C“ a k tomu je napsáno pouze „nízké riziko“, „střední riziko“ a podobně. Co přesně musí žadatelé splňovat případně nesplňovat aby spadali do jednotlivých hodnocení?

   Zjištění
   Na toto zatím Benefi nemá připravené odpovědi.

 35. Anonym napsal:

  Pardon – poctivých

 36. Aleš napsal:

  Zajímalo by mě, jak má společnost ošetřenou problematiku praní špinavých peněz ze strany investorů. Ze strany dlužníka musím pobaveně konstatovat, že nelze dostat půjčku bez doložení příjmů, jak na svých stránkách Benefi inzeruje a úroková míra se jim také jaksi vymkla..

  • Pracháč napsal:

   Jak se úroková míra může vymknout?Jim nebo investorům?Pod 6 procent by to bylo pro koho vymknuté?

   • Hobbit napsal:

    On tím myslí, že inzerují půjčku “od 6%” , ale v inzerci se nezmíní, že si vemou dalších 5% okamžitě při vypůjčení peněz a že ta úroková míra málokdy dosahuje pod 18% p.a. + těch 5% jednorázových. Stačí se podívat na aktuální stav na jejich stránkách.

 37. Aleš napsal:

  Chce to nějaké dokumenty navíc k půjčce, poslal jsem 30 tis. k Fingood, poslední dobou jsou tam zajímavé aukce.

 38. pavel napsal:

  Já jsem investoval 100 tis. do sto půjček a zatim kromě 7mi lidi vsichni platí. Takže kdyz to spocitam celkove tak bych měl byt cca 15 tis. v plusu, co mi prijde dobry. Ale je potřeba asi vice investovat. dve pujcky jsou o nicem za dva tisice…

  • harry napsal:

   to, že ze 100 jich zatím 7 neplatí ještě neznamená, že to těch 93 vydrží až do konce.
   nějak mi nesedí, že jsou lidé ochotní vzít si půjčky s úrokem i přes 34% – buď neumějí počítat anebo berou všude, kde to jde bez ohledu na následky – tomu by sice Benefi mělo být schopno zamezit, ale alespoň v mém případě to tak není – zatím mám 100% nesplácené.. (2 půjčky)
   požádal jsem je o data kolik dlůžníků z celkového počtu splácí – odpověď – snad to budou vědět po novém roce.

   • Anonym napsal:

    Nevím ještě jak to funguje, ale pokud mi investor půjčí za úrok, který slibují, ráda splatím půjčku do poslední koruny, protože mi to pomůže. Já to beru tak, že si pomůžem navzájem. Ale chápu v dnešní době, že jsou podvodníci na obou stranách. Doložila jsem vše a nemám co skrývat. Věřím, že je nás poctivích víc.

    • Hobbit napsal:

     Vy sice ráda splatíte, ale bohužel se může stát, že na to prostě nebudete mít. Je právě na zodpovědnosti poskytovatele či zprostředkovatele půjčky, aby se svou odborností tuto schopnost posoudil. V případě, že zjistí, že to nebude možné, neměl by půjčku poskytovat, či zprostředkovat.

 39. Petr napsal:

  Ve světě ternto druh půjček funguje a výnos se pohybuje nad 10 procent. Vyzkoušel jsem tedy investovat na Benefi během dvou měsíců 40000 po 1000Kč. Zatím z 31 půjček, které se měly začít splácet, je jich 12 po splatnosti nesplaceno. Výsledek dost děsivý, ale je to pokus a mijak mě to nebolí. Budu postupně ze splátek investovat dál a budu referovat.Pokud se ze strany Benefi nezmění síto pro výběr dlužníků, skončím pravděpodobně na nule. Problém je, že dnes prakticky není kam investovat. Podílové fondy vás připraví o peníze ještě rychleji, dluhopisy a bankovní produkty sežere inflace. Snad jedině zlato alespoň uchová hodnotu peněz. Tam ale taky nikdo neví, kam půjde cena.

 40. Dan napsal:

  Na zkoušku jsem tam poslal 6 000 Kč, do 6 úvěrů, u dvou teprve čekám na 1. splátku, u jednoho už přišla a 3 jsou po splatnosti a nic, takže to zatím nevypadá na velkej úspěch 🙂

  • Dan napsal:

   Tak z těch 6 mi nakonec 3 neplatí, vybíral jsem takovou střední cestu rizika.

   7 ze 100 jak tady Pavel píše, není zlý, asi mám smůlu, každopádně, další investice zatím neplánuju.

 41. Vlasťa napsal:

  Vážení bacha… Ponziho schéma mi nebyl znám do té doby, než jsem ,, zaručeně výhodně ” proinvestoval úspory rodiny… V All property limited. P. Hartman a spol.. Do dnešních dnů a a dále budu mít černé probdělé noci.. Jsem tvrdou ranou zisku desítek % vyléčen…

  • harry napsal:

   investoval jsem 2 + 2 tisíce, první půjčka už měla mít první splátku – ejhle paní to neposlala, kontaktovali jí, prý to poslala, nic samozřejmě nepřišlo tak jí volali znovu – no nedovolali se a paní napsala, že v půlce září určitě zaplatí. takže první zkušenost, uvidím jak to bude s tou druhou půjčkou, ale čekám to podobně.

   • Pracháč napsal:

    Praktické očekávání:
    Půjčka č.150800137
    Jsem velmi zvědav zda do data splatnosti 14. budou chodit splátky řádně.
    Mám chut říci že ne,ale rád bych se mýlil.

   • Pracháč napsal:

    Jak píši níže do 14.září čekám na platbu první splátky.
    Že by to tam do FIO banky složil na pokladně osobně ten dlužník?
    A jak to prosím funguje u ostatních napište.

 42. Jaryn napsal:

  Kazdej den se rodi jeden blbej, v TV pak uvidime, kolik vas bylo.

 43. Jaryn napsal:

  No kazdej den se rodi jeden blbej, tak jim tam posilejte prachy, az tam supnete vic, vickrat uz je neuvidite.

 44. Pracháč napsal:

  Projekt Benefi se rozjel na rozdíl od Fingood.Už by se měli ojevovat první splátky na účtech investorů.Můžu říct že jsem celý srpen sledoval tu aukci půjček na Benefi a jestli si nějaký žadatel myslí že mu investoři schválí/půjčí/ pod 10 procent p.a.tak moc investorú by do toho nešlo a požadovaná částka by se nanaplnila.
  Do této debatu jsem ochoten se vracet častěji pokud to bude smysluplné!
  A pozor na poplatek investora aby se sám nedostal do problémú.

 45. jezdec napsal:

  už jste si někdo z investorů zkusil převez své peníze na účet ? nechápu proč máme kopírovat oboustraně občanku,když bankovní účet ze kterého jsme poskytli investice je ověřen.

 46. investorka napsal:

  Taky jsem investovala, půjčka byla přijata, podívala jsem se na smlouvu a vyhledala si dlužníka na internetu. Byla proti němu vedena exekuce.

  • Camel napsal:

   Dobrý den, take investuji na Benefi, muzete mi prosim poslat odkaz na kterem jste zjistila, ze je dluznik v exekuci ?
   Dekuji.
   Camel

   • Pracháč napsal:

    No já jsem narazil na mladíka co si vzal půjčku a trvalý pobyt má v domě který je exekučně nařízen k prodeji.

 47. Láďa napsal:

  Investování přes Benefi.cz se mi zdá mimořádně rizikové.
  Půjčku není možné ničím zajistit. Neexistuje rejstřík, kterým by bylo možné zjistit všechny dluhy uchazeče o půjčku. Naopak, získat povolení oddlužení je velice snadné. Je nutné počítat s tím, že si půjčku vezme dlužník, který ji nebude mít v úmyslu splácet, aby splnil zákonnou podmínku více nesplácených půjček pro oddlužení. Soudní vymáhání bude problematické. Na P2P půjčky se nevztahuje §211 Tr. zák., jak se píše v záložce “Proč nám můžte věřit?”. Nejedná se o úvěr. Pokuta 25% je tak vysoká, že může být soudem zamítnuta jako odporující dobrým mravům. Poplatek 20%, který má investor zaplatit administrátorovi při postoupení pohledávky, se mi zdá vysoký. Problémem může být také platnost smlouvy, pokud smlouva není v papírové podobě s ověřenými podpisy.

  • pavel napsal:

   oddlužení tak snadné není, je tam několik podmínek a povinnost uhradit alespoň 30% z dluhu, takze to neni jen tak…

 48. Standa napsal:

  Na zkoušku jsem tam poslal 50, tak uvidíme, jak se to vyvine 🙂

 49. Zylox napsal:

  Na zkoušku jsem tam poslal 2000 Kč a ty investoval do dvou půjček po 1000 Kč, tak uvidíme jak se to vyvine 🙂

 50. Zylox napsal:

  Na zkoušku jsem tam investoval 2000, tak uvidíme jak se to vyvine 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.