Bankovní účty zdarma na českém trhu


V průměru klienti v České republice platí 177 Kč měsíčně za běžný účet. Ročně klient zaplatí 2124 Kč a za deset let je to neskutečných 21 240 Kč, které klienti platí bankám za běžné účty. Ovšem díky znalosti trhu se dá tyto „zbytečně“ vyhozené finance ušetřit a neplýtvat tak osobním či rodinným rozpočtem. Řešením je převedení běžného účtu k novým, dynamickým bankám se zázemím silných zahraničních bankovních domů.

V tomto článku bude uvedeno několik bankovních účtů, které mají společný jmenovatel, jímž je vedení účtu, internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a platební karta/y zdarma. Ostatní parametry, které jsou odlišné a specifické pro každý účet jsou uvedeny níže. Tento článek má posloužit čtenářům k usnadnění orientace na bankovním trhu. Nicméně nelze se spoléhat pouze na uvedené informace, ale je třeba se v problematice začít orientovat individuálně a případně řešit dotazy u bankovních domů prostřednictvím jejich komunikačních kanálů nebo na různých diskuzích nebo v poradnách, jedna se nachází také zde na www.pujcko.cz.

mBank: mKonto

Screenshot 2014-10-17 17.05.10

Běžný účet mKonto od mBank je bankovní účet zdarma pro fyzické osoby, na kterém jsou zdarma odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a jedna embosovaná platební karta. Výběry z bankomatů jsou zpoplatněny následovně: první tři z kteréhokoliv bankomatu stojí 9 Kč a každý další pak 30 Kč. Pokud ale bude mít klient obrat na kartě 2 000 Kč, 3 000 Kč nebo 4 000 Kč má jeden, dva nebo tři výběry zdarma. Velkou výhodou tohoto účtu je internetové bankovnictví, respektive jeho uživatelské rozhraní, které patří k vůbec nejlepším mezi českými bankami. Nevýhodou je obtížnější vkládání peněz na účet, kde je doporučeno vkládat je prostřednictvím poštovní poukázky.

Založit mKonto zdarma

Air Bank: běžný účet s Malým tarifem

Airbank

Běžný účet od Air Bank je možno zvolit jako malý nebo velký tarif. Malý tarif je zdarma a v rámci tohoto balíčku jsou odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a až dvě bezkontaktní platební karty. Výhodou tohoto účtu je jeho možnost využít jej jako rodinný rozpočet. Vklady a výběry z bankomatů/vkladomatů Air Bank jsou zdarma. Výběr z bankomatu jakékoliv jiné banky v ČR jsou zpoplatněny 25 Kč. Navíc mohou klienti Air Bank vybírat až do výše 3 000 Kč také na terminálech Sazky za 10 Kč. Aktuálně je na území České republiky více než 4300 terminálů Sazky. Právě možnost výběru na terminálech Sazky je jedna z výhod tohoto účtu. Další výhodou je velice uživatelsky příjemné a navíc špičkové internetové a mobilní bankovnictví. Nevýhodou je obtížnější vkládání peněz na účet stejně jako u mBank, ovšem na území ČR je již 23 poboček Air Bank, které jsou vybaveny bankomaty/vkladomaty.

Fio Banka: Osobní účet

Fio Banka

Osobní účet Fio Banka je běžný účet pro fyzické osoby, na němž jsou zdarma odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a dvě platební karty MasterCard Debit PayPass. Prvních 10 výběrů z bankomatů Fio banky je zdarma, každý další stojí 9 Kč. Výběr z bankomatu cizí banky stojí 30 Kč, ovšem pokud utratíte kartou 4 000 Kč získáte 1 výběr zdarma a za každých utracených 4 000 Kč pak další výběr zdarma z cizích bankomatů. Výhodou je existence více jak 70 kamenných poboček a více jak 140 bankomatů. S touto skutečností je také spojeno jednoduché vkládání financí na účet nad 1 000 Kč zdarma. Nevýhodou je slabší zákaznický servis Fio banky spolu s malým počtem zaměstnanců na pobočkách.

ZUNO: Účet

ZUNO

Internetová banka ZUNO nabízí běžný účet, kde jsou zdarma odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a jedna bezkontaktní platební karta VISA. Výhodou účtu je přehledné internetové bankovnictví a také možnost získat od ZUNO spotřebitelský úvěr s výhodnou úrokovou sazbou. V porovnání s ostatními účty zdarma je zde větší množství nevýhod. První je poplatek za každý výběr z bankomatu 28 Kč, jelikož společnost nemá pobočkovou síť a ani vlastní bankomaty. S touto nevýhodou jde ruku v ruce další nevýhoda, kterou je nemožnost vložit si na účet hotovost.

GE Money Bank: GENIUS GRATIS

GE Money Bank

Posledním účtem, který je zdarma bez nějakých podmínek je GENIUS GRATIS od GE Money Bank. Na poslední páté místo je zařazen kvůli složité cestě, která k němu vede. Založit může být jak stávajícími klienty, tak klienty novými. Ovšem pro obě skupiny klientů platí podmínka přivést do 30 kalendářních dní dva nové klienty. V případě úspěchu, mají všichni tři klienti účet zdarma. Zdarma pak jsou odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a jedna platební karta Maestro/MasterCard. Navíc je zdarma elektronický měsíční výpis, kontokorent, spořící účet, veškeré hotovostní operace na pobočkách banky a také všechny výběry z 686 bankomatů GE Money Bank. Výběry z cizích bankomatů jsou zpoplatněny cenou 40 Kč. Výhody účtu GENIUS GRATIS jsou výběry zdarma z husté sítě bankomatů a také zdarma veškeré hotovostní operace na pobočkách GE Money Bank. Snad jedinou nevýhodou je nutnost přivést do 30 dní dva nové klienty.

Equa bank

Mimo toto pořadí lze uvést Běžný účet od Equa Bank. Mimo pořadí z důvodu měsíčního příjmu minimálně 10 000 Kč nebo splnění dalších tří podmínek (zaplatit minimálně třikrát bezkontaktní platební kartu Debit MasterCard, splácení půjčky u Equa Bank, mít u Equa Bank uloženo minimálně 100 000 Kč). Pokud jsou tyto podmínky splněna, jsou na Běžném účtu od Equa Bank zdarma odchozí a příchozí platby, inkasa, trvalé příkazy a jedna bezkontaktní karta Debit MasterCard. Navíc je v rámci balíčku zdarma také elektronický měsíční výpis a také výběry z bankomatů všech bankovních domů na území ČR. V okamžiku nesplnění jedné z podmínek je vedení účtu zpoplatněno 99 Kč za měsíc.

Založit mKonto zdarma


Podobné recenze