Bankovní účty bez poplatků


Na následujících řádcích se lze dočíst o bankovních účtech bez poplatků. Na českém trhu existuje celá řada běžných účtů, kde za splnění různých podmínek nebudete platit poplatky za jejich vedení. V článku budou uvedeny dvě skupiny bankovních účtů. První bude skupina účtů zcela zdarma bez nutnosti splnit jakékoliv podmínky a druhá bude obsahovat účty, které jsou zdarma po splnění podmínek.

Do první skupiny patří Malý tarif Air Bank (platí se za výběry z cizích bankomatů 25 Kč a za výběry na terminálech Sazky do 3 000 Kč za 10 Kč). Ovšem bonusem je u tohoto účtu úročení úrokem garance TOP3 (aktuálně 1,1%) zůstatku do 100 000 Kč po provedení 5 plateb u obchodníku v měsíci. Patří zde také Equa Bank, který byl dříve podmíněn minimálním vkladem 10 000 Kč, ovšem nyní se zařadil právě do této skupiny účtů zdarma. Dalším účtem bez poplatků je běžný účet od Fio banky. Čtvrtým účtem, který je bez poplatků, je běžný účet mKonto od mBank. Pátým a posledním účtem zdarma je účet od ZUNO bank (výběr stojí 28 Kč z jakéhokoliv bankomatu).

Druhá skupina účtů zdarma při splnění daných podmínek je mnohem obsáhlejší. Budou seřazeny dle abecedy. První je Citikontoplus od Citibank za standardní cenu 169 Kč měsíčně (zdarma bude pokud je u banky uloženo minimálně 250 000 Kč nebo pokud přijdou platby ve výší minimálně 25 000 Kč za měsíc). Česká spořitelna nabízí od konce roku 2013 běžný účet iÚčet, který je zdarma při dodržení dvou podmínek (platby kartou minimálně ve výši 7 000 Kč měsíčně a klient nesmí obsluhovat účet prostřednictvím pobočky) nebo v opačném případě bude účtován měsíční poplatek 98 Kč.  Era Poštovní spořitelna nabízí účet Era online účet zdarma v případě, že průměrný měsíční zůstatek nepoklesne pod 15 000 Kč nebo při nesplnění této podmínky je poplatek 50 Kč měsíčně. GE Money Bank nabízí účet Genius Free&Flexi zdarma, pokud je měsíční obrat alespoň 7 000 Kč měsíčně, pokud tomu tak není je účtován měsíční poplatek ve výši 149 Kč. Komerční banka nabízí MůjÚčet za 68 Kč měsíčně. Pokud ale splníte minimálně dvě podmínky ze čtyř je zdarma (1. jedna došlá platba v měsíci, 2. kreditní karta, úvěr nebo hypotéka od KB nebo Modré pyramidy, 3. uložené peníze alespoň 100 000 Kč u KB, Modré pyramidy, Komerční pojišťovny, KB Penzijní pojišťovny nebo Investiční kapitálové společnosti KB, 4. pravidelná měsíční úložka v rámci skupiny KB). Běžný účet od Expobank je nabízen sice zdarma, ale platí se každou položku mimo vedení (výběr z bankomatů, příchozí platby, odchozí platby, platební karta). Raiffeisenbank českým klientům nabízí taktéž sice zdarma eKonto mini (při splnění příchozích plateb ve výši 15 000 Kč a zároveň odejdou tři platby), ovšem platí se za každou položku (výběr z bankomatu, příchozí a odchozí platby, platební karta). Pokud ale dvě podmínky nejsou splněny stojí eKonto mini 169 Kč měsíčně. Sberbank nabízí Fér účty zdarma, ovšem jako u Expobank a u Raiffeisenbank se platí za položky. Poslední bankou nabízející účet zdarma při splnění určitých podmínek je UniCredit Bank. U Aktivního konta je měsíční poplatek 139 Kč, který se dá vynulovat při splnění tří podmínek (1. musí odejít jedna platba měsíčně, 2. jedna platba u obchodníka, 3. součet prostředků u banky alespoň 100 000 Kč případně příchozí platby za měsíc alespoň 20 000 Kč).


Podobné recenze