Banka roku 2015 a překvapení jménem Air Bank


Rok 2015 byl v hlavní kategorii Banka roku ve znamení souboje tradičních bank a mladších dravých bank. Vítěze určila odborná porota, která se skládá z přibližně 70 subjektů. Mezi porotci jsou odborníci z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v také zástupci předních korporací v České republice.

Hlavní kategorii Banka roku 2015 vyhrála Česká spořitelna, která se jako jediná z tradičních bank udržela na stupních vítězů po celou dobu trvání soutěže. Tradiční banky ztrácejí pozice i v této prozatím ovládané kategorii, jelikož mladší nové banky kladou důraz na jednoduchost služeb a základní služby zdarma. Růst malých bank je velice rychlý, tudíž již lze malé banky označit jako střední banky. Na druhém místě se umístila UniCredit Bank a třetí místo patří Air Bank, která ale rozhodně ještě neřekla poslední slovo. Air Bank obhájila prvenství také v kategorii Nejdynamičtější banka roku, které náleží bance s největším nárůstem klientů (Air Bank díky specifickému stylu komunikace s klienty jich má již 400 000). Druhé místo v kategorii Nejdynamičtější banka roku patří Fio bance a na třetím místě je tradiční medailista let minulých Raiffeisenbank.

V kategorii Účet roku vyhrál Fio osobní účet od Fio banky, druhé místo patří účtu SMART od Raiffeisenbank a třetí místo obsadil účet FRESH od České spořitelny. Kategorii Banka bez bariér vyhrála ČSOB následovaná UniCredit Bank a GE Money Bank. Další kategotii Online banka ovládla Air Bank, která nabízí silný jednotný online koncept. Stříbrná příčka patří Raiffeisenbank a bronzové místo obsadila Česká spořitelna.

U dalších kategorií je uvedeno pouze pořadí v tabulce níže bez komentářů, ovšem je nutné zmínit naprostou dominanci Allianz pojišťovny v kategorii pojišťovnictví.

Privátní banka roku 2015 – 1. Československá obchodní banka, a. s., 2. J & T BANKA, a.s., 3. Komerční banka, a.s.
Pojišťovna roku 2015 – 1. Allianz pojišťovna, a.s., 2. UNIQA pojišťovna, a.s., 3. ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bankéř roku 2015 – Jiří Kunert, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.
Pojišťovák roku 2015 – Martin Žáček, Uniqa pojišťovna a.s.
Hypotéka roku 2015 – 1. Hypoteční banka, a.s. – Australská hypotéka, 2. Komerční banka, a.s. – Hypotéka se zálohovým čerpáním, 3. Česká spořitelna, a.s. – Hypotéka České spořitelny
Penzijní společnost roku 2015 – 1. Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s., 2. AXA penzijní společnost a.s., 3. KB Penzijní společnost, a.s.
Stavební spořitelna roku 2015 – 1. Wüstenrot – stavební spořitelna a.s., 2. Českomoravská stavební spořitelna, a.s., 3. Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.
Životní pojištění roku 2015 – 1. Allianz pojišťovna, a.s. – Rytmus risk, 2. Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group – FLEXI životní pojištění, 3. MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku – FairLife
Autopojištění roku 2015 – 1. Allianz pojišťovna, a.s. – Autopojištění 2015, 2. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – NAMÍRU, 3. UNIQA pojišťovna, a.s. – SafeLane

Zdroj: www.bankaroku.cz


Podobné recenze