Banka Creditas – spotřebitelský úvěr


Banka v současné době úvěr již neposkytuje.

Od 1. ledna roku 2017 začala v České republice působit nová banka, která nabízí finanční služby pro běžné fyzické osoby. Banka Creditas nabízí bankovní služby, jako je běžný účet platební karty nebo elektronické bankovnictví, vedle nich ale umožňuje také sjednání spotřebitelské půjčky. V této recenzi se na půjčku podíváme podrobněji.

Spotřebitelský úvěr od banky Creditas musí být zajištěn nemovitostí a jeho minimální výše je 50 000 Kč. Splácet úvěr lze až po dobu 20 let (dle výše půjčky), úroková sazba začíná již na 3.17 % ročně – stanovuje se ale individuálně podle bonity klienta. Půjčka je bezúčelová, takže peníze můžete použít na cokoliv, pokud byste je ale chtěli využít čistě na účely bydlení, bude pro vás lepší variantou speciální úvěr na bydlení, který má banka Creditas v nabídce také.

Sjednání půjčky není tak snadné jako u většiny jiných poskytovatelů, v případě banky Creditas totiž musíte navštívit osobně některou z jejích poboček. K vyřízení úvěru pak budete potřebovat kromě osobních dokladů např. výpisy z účtu, potvrzení o příjmech, výpisy z registrů a další dokumenty. Výhodou je fixní úroková sazba, která se po celou dobu splácení nemění, potěší i absence zbytečných poplatků (např. za posouzení žádosti, vedení úvěru nebo předčasné splacení). Pokud vám bude půjčka schválena, za vypracování smluvní dokumentace vám bude naúčtován poplatek ve výši 4 % z výše půjčky, minimálně 3 000 Kč, maximálně 21 000 Kč.

Aktuálně má banka Creditas celkem 15 poboček (3x Praha, 2x Ostrava, 1x Brno, Pardubice, Olomouc, Liberec, České Budějovice, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín, Třebíč a Chotěboř) – jejich přesné adresy a další bližší informace naleznete na webových stránkách banky www.creditas.cz.


Podobné recenze